"

Kedi Tırmalamaları

" araması için 1432 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Tırmalama Tahtaları

Kedilerin içgüdüsel davranışlarından olan tırmalama, tırnaklarında bulunan ölü dokuların temizlenmesi için oldukça önemlidir. Pençeleme olarak da geçen kedi tırmalaması eylemi, tırmala tahtaları ile kedinizi rahatlatır. Kedilerin evde eğlenceli zamanlar geçirmesine yarayan tırmalama tahtası, kedinin yaşamak istediği doğal hayatı sunar. Sokak kedileri gibi rahatça hareket edemeyen ev kedileri, tırmalama tahtaları ile hem tırnaklarını törpüler hem de eğlenceli zaman geçirir.

Tırmalama Tahtası Modelleri

Kedilerin tırmalama ihtiyacını gidermeleri için farklı modellerde tırmalama oyuncakları vardır. Peluş oyuncaklı, papatyalı, çok katlı ya da tünel şeklinde tasarlanmış kedi tırmalama tahtaları, kedilerin hem oyun oynamalarını hem de tırnaklarını törpülemelerini sağlar. Yuva şeklinde dizayn edilmiş kedi tırmalama evi, hem içine girip uyuyabilecekleri hem de oynayabilecekleri dikkat çekici tırmalama tahtaları arasında yer alır. Kedi tırmalama ağacı, tırmalama paspası gibi oyuncaklar da kedinin keyifle vakit geçirmesi için ön plana çıkan aksesuarlar arasındadır. Kedi tırmalaması için yapılmış oyuncakların ebatları da değişkenlik gösterir. Kedinin yaşına ve boyuna uygun olarak farklı boyutlardaki tırmalama tahtaları kedinin daha rahat oynamasını sağlar. Tırmalama tahtaları, kedinin zekası için de oldukça faydalıdır. Zekasını kullanabileceği yükseltili tırmalama tahtaları, tüneller ve oltalı kedi tırmalama tahtası gibi modeller, eğlenirken öğrenmesini de sağlar. Tırmalama tahtaları ev eşyalarının zarar görmemesi için de oldukça gereklidir. Tırmalama ihtiyacı olan evcil kedi, tırmalama tahtaları olmayınca bu ihtiyacını giderebilmek için evdeki mobilyaları, paspasları tırmalar. Bu durumun yaşanmaması için tırmalama tahtaları kullanmak gerekir.

Kedi Tırmalama Tahtası Markaları

Tırmalama tahtaları geniş bir ürün seçeneği sunar. Farklı markaların, farklı tasarımlara sahip tırmalama tahtaları bulunur. Bazı tırmalama tahtaları, sadece tırmalama ihtiyacını gidermek amacıyla yapılmışken bazı modeller de kedilerin tırmalarken oynayabileceği şekilde dizayn edilir. Tırmalama tahtaları arasında özellikle ön plana çıkan bazı modeller bulunur. Trixie kedi tırmalama evi, pofuduk bir kedi yatağı olarak da kullanılabilen tırmalama tahtaları arasında dikkat çeker. Beeztees kedi tırmalama platformu da kedilerin ilgisini çeken, tırmanıp oyun oynayabilecekleri tırmalama tahtaları arasında yer alır. Kediler için özel olarak tasarlanan tırmalama tahtaları ile ön plana çıkan diğer seçenekler ise Puffy, İmac,Eastland, Percell, Kong gibi markalardır. Bunlar ve daha fazla markanın kediler için oldukça kullanışlı olan oyuncakları, hem kedileri mutlu eder hem de minik dostlarının keyfini gören sahiplerini mutlu eder. Tırmalama tahtaları ile şımaran kedilerin sevimli hallerine siz de ortak olabilirsiniz. Tırmalama tahtaları, kedilerin en önemli uzuvları olan tırnaklarını rahatça kullanabilmelerini sağlar. Markaların tırmalama tahtaları arasından seçeceğiniz keyifli bir oyuncak, minik dostunuzun içgüdüsel ihtiyacını gidermesine yardımcı olur. Evdeki eşyalara zarar vermektense gözünüzün önünde, sizin aldığınız tırmalama tahtalarını tırmalar. Trendyol’da yer alan markaların tırmalama tahtaları seçeneklerine ve kedi ürünlerine göz atarak kediniz için güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Tırmalama Tahtası Fiyatları

Tırmalama, kedi için bir ihtiyaç olduğu kadar aynı zamanda bir iz bırakma eylemidir. Patilerinde bulunan kendilerine has salgıyı eşyaların üzerine bırakma eğilimindedirler. Kendilerince bir eşya belirleyip daima onu tırmalarlar ve o eşyayı sahiplenirler. Tırmalama tahtaları seçenekleri arasından uygun bir oyuncağı alarak kedinin dikkati bu oyuncağa çekilebilir. Böylece iz bırakacağı bir nokta olarak evdeki eşyaları seçmesinin önüne geçilir. Tırmalama tahtaları fiyatı, ürünün modeline göre değişiklik gösterir. Daha detaylı olarak tasarlanmış büyük tırmalama tahtaları biraz daha yüksek fiyatlara sahipken daha sade ve küçük boyutlardaki tırmalama tahtaları daha uygun fiyatlardan satılır. Tırmalama tahtaları, her bütçeye uygun olarak bulunur. Bazı markalara ait yuva fonksiyonuna sahip tırmalama tahtaları da vardır. Bunlar işlevsel tasarıma sahip tırmalama tahtaları olduğu için fiyatları da tasarımlarına uygundur. Tırmalama tahtaları fiyatları markalara göre de değişir. Bazı markalar tırmalarken kedinin zekasını da geliştirebilecek tırmalama tahtaları dizayn eder. Bu tırmalama tahtaları genellikle büyük boy ve oyuncaklı ürünlerdir. Aynı zamanda yuva olarak da kullanılabilen geniş tırmalama tahtaları olmalarıyla dikkat çeker. Böyle tasarımlara sahip tırmalama tahtaları, genellikle sade bir tırmalama tahtasından daha yüksek fiyatlara sahiptir. Bazı tırmalama tahtaları dış mekan için de oldukça uygundur. Etrafı kapalı sıcak bir yuva şeklindeki bu tırmalama tahtaları bahçede de kedinizin rahatlıkla kullanabileceği ürünlerdir. Her kedinin ihtiyacına ve her bütçeye uygun tırmalama tahtaları arasından sevimli dostunuzun keyifli vakit geçirmesini sağlayacak ve ihtiyacını gidermesine yardımcı olacak kedi tırmalama tahtası seçerek onların mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.