"

Kedi Tuvaleti

" araması için 981 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
CABARREKedi Tuvaleti Fuşya
(96)
99 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
CABARREKedi Tuvaleti Somon
(12)
110 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
CABARREKedi Tuvaleti Turkuaz
(22)
99 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kedi Tuvaleti

Kedi tuvaleti kedilerin dışkılama ihtiyaçlarını gidermeleri için özel üretilen kum ile doldurulan, genellikle sert plastik malzemeden yapılan kedi ürünleridir. Kediler, diğer canlılar gibi tuvaletlerini dışarıya ya da evin içerisine yapmaz. Bu sebepten kedi tuvaleti bulundurmak, içerisini kumla doldurmak gerekir. Kediniz, tuvaletini bu kaba yaparak içgüdüsel olarak üzerini kapatır. Kediniz için en uygun kedi tuvaleti çeşidini alırken aynı zamanda evinizin dekorasyonuna göre rengarenk seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. Kedi tuvaleti alırken evinizdeki kedi sayısına göre seçim yapabilirsiniz. Evinde birden fazla kedi bulunan hayvan severler, büyük tuvaletleri tercih ederken evinde tek kedisi olan kişiler ise daha küçük boyutlu kedi kumu kabı çeşitlerini satın alabilir.

Kedi Tuvalet Kabı Çeşitleri

Kedi tuvaleti çeşitleri, teknolojinin ve insan ihtiyaçlarının değişmesiyle birlikte farklılık gösterir hale gelmiştir. Evinizde hem kedinizin rahatı hem de kendi rahatınız için kedi kumu kabı çeşitlerinin farklı alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Kedi tuvalet kabı çeşitleri, açık kedi tuvaleti ve kapalı kedi tuvaleti başta olmak üzere, otomatik kedi tuvaleti ve yarı otomatik kedi tuvaleti gibi alternatiflerden oluşur. Kedi kumu kabı alırken ayrıca büyük kedi tuvaleti ve küçük kedi tuvaleti seçenekleri arasından da evinizdeki kedi sayısına göre tercih yapabilirsiniz.

Açık Kedi Tuvaleti

Kedi tuvaleti çeşitlerinin birincisi olan açık kedi kumu kabı; sert plastik maddelerden yapılır ve büyüklüğüne göre içerisine kristal kum, iri taneli kum ya da ince taneli kum dökülebilir. Açık kedi tuvaleti kedinizin boyutuna göre bir büyüklükte olmalıdır. Çok yüksek bir kedi tuvaletiniz varsa kediniz bu tuvalete çıkmakta zorlanabilecektir. Açık kedi tuvaleti çeşitleri, üstü kapanamadığı için kokuyu hapsetmek konusunda diğer tuvaletlere göre daha az başarılıdır. Bu noktada kedi kumu kabı için aldığınız kedi kumunuzun kokuyu hapsetme özelliği önemlidir. Açık kedi tuvaleti kullanan kediniz, dışkıladıktan sonra kum ile üzerini kapatacağı için dışarıya kum sıçrayabilir. Açık kedi kumu kabı kullanıyorsanız sabun kokulu kedi kumu ve tozlanmayan kedi kumu ürünlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca kristal yapısıyla dağılmayan kristal kedi kumu da açık kedi tuvaleti olan kedi severlerin en çok tercih ettiği ürünler arasındadır.

Kapalı Kedi Tuvaleti

Kapalı kedi tuvaleti çeşitleri, açık kedi kumu kabı ile karşılaştırıldığında hem kedinize mahremiyet duygusu sağlar hem de kokuyu muhafaza etmek konusunda daha başarılıdır. Ayrıca, kediniz dışkısının üzerini kapatmak için patisiyle kazdığı zaman dışarıya kum çıkmasının önüne geçilir. Kapalı kedi tuvaleti çeşitlerinin kapakları sayesinde kediniz maksimum gizlilik içerisinde tuvaletini yapabilir. Kapalı kedi tuvaleti ile kumların etrafa yayılmasını önlemek mümkündür, ama kedinizin patisine yapışan kumlar olabilir. Bu durum ile alakalı önlem alabilmek için kedi tuvaleti paspası almanız yeterli olacaktır. Kedi tuvaleti paspası kediniz tuvaletten çıktığında, özel yapısıyla patisindeki kum taneciklerini tutacaktır. Bu sayede kedi kumunun evin farklı yerlerine yayılmasının önüne geçebilirsiniz.

Otomatik Kedi Tuvaleti

Teknoloji geliştikçe hayatımızın her anına etki ediyor. Otomatik kedi tuvaleti çeşitleri, yarı otomatik ve tam otomatik olarak çeşitlendirilebilir. Yarı otomatik kedi tuvaleti çeşitlerinde, genellikle tuvalet kabı ürününün yanında bulunan bir çekme kolu yardımıyla kedinizin tuvaletini elekten geçirerek alttaki hazneye boşaltabilir, böylece atıklara daha kolay ulaşabilirsiniz. Bu sayede kum küreği gerekmeden ve dokunmadan kedinizin tuvaletini temizleyebilirsiniz. Otomatik kedi tuvaletleri ise çok gelişmiş teknoloji yardımıyla ve özel granül kumlar sayesinde neredeyse hiç dokunmanıza gerek kalmadan tuvalet işlevini yerine getirir. Otomatik tuvalet kabı, su tesisatına ve atık gideri tesisatına bağlanarak ve zaman ayarı yapılarak kullanılır. Otomatik tuvalet kabı içerisinde kullanılan özel granül kum, sürekli olarak tuvalet tarafından otomatik olarak dezenfekte edilir. Bu sayede hijyen sağlanır ve kedi tuvaletiniz her zaman temiz kalır. Kedi tuvalet ürünleri arasında son zamanlarda çokça tercih edilen otomatik kedi kumu kabı ürünlerine Trendyol aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Fiyatları

Kedi tuvaleti fiyatları, tuvaletin niteliğine göre farklılık gösterir. Açık kedi tuvaleti ve kapalı kedi tuvaleti fiyatları, otomatik kedi tuvaleti fiyatlarına göre daha uygun olacaktır. Otomatik kedi tuvaleti fiyatları ise ürünün niteliğine ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterebilir. Kedi tuvaleti ürünlerine en avantajlı fiyatlarla kedi kumu kabı kategorisinden ulaşabilirsiniz.