"

Kedi Yatağı

" araması için 1478 sonuç listeleniyor
ArsimoKedi Evi Su Geçirmez
(215)
39,99 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kedi Yatağı

Evcil hayvan besleyenler, bu hayvanların kendilerine özel olarak oluşturulmuş alanların onlar için ne kadar önemli olduğunun bilincinde oluyor. Beslediğiniz hayvanın evinize ait hissetmesi, ailenizin bir üyesi olarak kendini kabul etmesi o hayvanın psikolojisi için oldukça önemli hale geliyor. Evcil hayvanlar zaman içinde sizinle duygusal bağ kurup davranış ve alışkanlıklarına da bu doğrultuda yön verirken huzursuz ve eve ait hissetmeyen hayvanlar ise agresif tavırlarıyla dikkat çekiyor. Bu nedenle bir ev içinde evcil hayvan bakımını üstlendiyseniz bu, onu ailenizin bir üyesi olarak kabul ettiğiniz ve gerekli tüm bakımı üstlendiğiniz anlamına geliyor. Sessiz ve sıcak tavırlarıyla pek çok insan evinde kedi besliyor. Kediler insanla yakın ilişki kurduğunda adeta şifalandırıcı etkisi oluyor ve insan ruhuna pozitif enerji yüklüyor. Kendine has ilginç özellikleri olan kedilerin en çok sevdikleri şey ise rahat bir yatak ve huzurlu bir ortam. Evinizle uyum içinde olacak, hem sizin hem kedinin yaşamını düzene sokmaya yarayan kedi yatağı çok farklı modellerde hayvanseverlere sunuluyor.

Kedinizle Eviniz Arasındaki En Önemli Bağ Kedi Yatağı

Birbirinden farklı kedi yatağı modelleri, kedilerin boyuna ve ağırlıklarına göre tercih ediliyor. Kedi yatağı, kedilerin uyku uyuyacakları alanın sabitlenmesi için oldukça önemli. Kediler, uyku vakitleri geldiğinde kedi yatağı yerlerine alıştıkları takdirde buralarda yumuşacık ve sıcacık uykuya dalıyor. Böylelikle uyku uyuyacakları yer belirlenmiş ve gece boyunca tüylendirdikleri alan da ev içinde sınırlanmış oluyor. Kendi yatağı üzerinde uyuyan kediler, kendini güvende ve özel hissediyor. Kedi yatağı modelleri genellikle polar malzemeden üretiliyor. İçi elyaf dolgulu olan yumuşacık polar malzeme kedileri, huzurlu ve sıcacık hissettiriyor. Bunun yanında çoğu kedi yatağı modeli, radyatör askılığıyla birlikte sunuluyor. Radyatör askılık ile kedi yatağı kalorifere, yerden yüksek şekilde asılabiliyor ve kedilerin kalorifer yanında sıcacık uyumasına izin verilmiş oluyor. Askılıkların metal iskeletleri yatağın sağlam ve düzgün durmasını sağlıyor. Kedi yatağı modelleri, çamaşır makinesinde 30 derecede kolayca yıkanabilir özellikleriyle de çokça tercih ediliyor.

Yumuşacık Malzemeden Üretilen Sıcacık Kedi Yatağı Modelleri ile Kedinizi Şımartın

Kedi yatağı çeşitleri arasında rağbet gören ürünlerden biri, simit kedi yatağı modeli oluyor. Simit şeklinde yayvan ve geniş olan kedi yatağı, hem kediler hem de köpekler için kullanılabiliyor. Üzeri polar, içi yumuşacık elyaf olan simit kedi yatağı modelleri, kedilerin çok rahat bir şekilde yayılabilmelerini, yumuşak simit içine girerek kedi yatağı şeklini almalarını ve kendilerini sıcak ve güvende hissetmelerini sağlıyor. Farklı renklerde tercih edilebilen simit kedi yatağı modelleri, genellikle 48 cm. genişliğinde oluyor. Tay tüyünden yapılmış piramit şeklinde zebra ya da leopar desenli kedi yatağı peluş kaplı, daha çok küçük ırklar için tasarlanmış yuvarlak kedi yatağı çok tercih edilen yuvalardan oluyor. Bunların yanında üzeri su geçirmez yataklı çadır kedi yatağı ya da içi çıkarılabilir minderli olan tay tüyünde yavru kedi ve köpekler için özel olarak tasarlanmış Alaska kedi yuvası çeşitleri, kedi yatağı arayışında olanların alternatifleri oluyor.

Sokak Kedilerini Unutmayan Kedi Yuvası Çeşitleri

Kedi yatağı modelleri arasında çok tercih edilen bir tür de kulübe şeklinde tasarlanmış katlanır yedi yuvası oluyor. Küçük bir minyatür ev şeklinde olan, kedilerin içine girerek kendi alanlarında güvende hissettikleri kedi yatağı modelleri, Pp yani Polipropilen malzemeden üretiliyor. Gerektiğinde hem iç hem de dış mekanda kullanılan kedi yuvası birbirine geçmeli bir yapıya sahip. Çok hafif olup kolayca her yere taşınabilen kedi yuvası, aynı zamanda dış mekanda belli bir yere sabitlenebiliyor. Hem büyük hem de küçük kedilerin kullanabileceği, boy ve ağırlığa göre tercih edilmeyen kedi yuvası modelleri, en çok sokak kedilerini önemseyen kediseverler tarafından tercih ediliyor. Sokakların kuytu köşelerine yerleştirilen kulübe tasarımlı kedi yuvası, sokak kedilerinin özellikle soğuk havalarda üşümesini engelliyor, doğurganlık dönemlerinde de daha güvenli bir ortam sunuyor. Kulübe şeklindeki bu kedi yuvaları, uygun fiyatlarıyla da tercih edilme sebebi oluyor.

Kedi yatağı konusu evcil hayvanlarını güvende hissettirmek isteyen hayvanseverlerin önem verdiği bir konu. Kedinizin karakterine, boyuna ve kilosuna uygun olan kedi yatağı modelleri, artık çok uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşuyor. Birbirinden farklı yüzlerce yumuşacık kedi yatağı ürününü Trendyol’un kedi ürünleri kategorisinden inceleyebilirsiniz.