"

Keten Ceket

" araması için 3115 sonuç listeleniyor

Keten Ceket Çeşitleri ile Sevilen Kombinler Trendyol'da!

Keten kumaş, keten bitkisinin elyafından üretilen doğal yapıya sahip bir tekstil ürünüdür. Eski uygarlıklardan bu yana farklı formları değişerek kullanılmış olup günümüzde gelişen teknoloji sayesinde el işlerinin yerini alan makine kullanımının artmasıyla hızla yükselen bir üretim hacmine sahip olmuştur. Çoğu zaman pamuk lifiyle karıştırılıyor gibi gözükse de, pamuk tohumlarının etrafındaki koza yerine keten bitkisinin sapları kullanılmakta ve ilk imal edilen kumaş türü olmasıyla da her kesim için özelliklede bitki bazlı ürünlerle hayatını idame ettiren bireyler için önemli bir yaşam kaynağı olmaktadır. Bu kumaşın üretilen birçok ürünlerinden biri olan keten ceket gibi modellerin üretim süreci diğer bitkisel kaynaklı kumaşlardan daha fazla zaman ve kaynak kullanımına neden olduğu için kullanıcıların daha çok ilgisini çekmektedir.

Keten Ceket Modelleri

Keten Ceket Modelleri

En uzun süredir üretilen tekstil ürünü olmasıyla tarihe meydan okuyacak bir sürece sahip olan keten kumaşı, pamuk kumaşından daha dayanıklı ve parlak olan yapısı sayesinde güneş ışınlarını kolaylıkla yansıtabilir. Sıcak ve nemli iklim bölgelerinde yaşayan insanlar için sıcak tutulumunun azaltılması amacıyla kullanılmaktadır. Yazlık keten ceket erkek müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmekte olup, her dönem popülerliğini yitirmeyen kumaşlar arasındadır. Birbirinden farklı renkte safari modeliyle belden büzgülü cepli keten ceketler ilkbaharın uzun zamandır estetik görünümlü havasını taşımaya devam etmektedir. Birçok etkinlikte kullanabileceğiniz blazer modelleri ile farklı kıyafetlerinizi kombinleyebilir, açık kahverengi tonlarında giyeceğiniz loafer model bir ayakkabı ile casual bir kullanımın kolaylığını yaşayabilirsiniz. Kadın müşterilerin sıklıkla tercih ettiği bej tonlarında oversize keten ceket modelleri mavinin her tonuna sahip denim pantolonlarla doğru bir şıklık yaratacaktır.

Keten Ceket Özellikleri

Keten Ceket Özellikleri

Keten kumaşlar nemi önce hapsedip sonrasında hızla uzaklaştırmasıyla her kullanıcı tarafından sıklıkla iç giyim ve pijamalarda kullanılmaktadır. Hatta bornozlarda sıvıyı emme özelliğinden dolayı kullanılmaktadır. Sıcak aylarda giydiğiniz keten ceketler kumaşın sahip olduğu iri gözenekler sayesinde içeride hava dolaşımının olmasını sağlar. Çamaşır makinesinde uygun programda yıkandıklarında tok duruşlu oluşlarıyla esneme, sünme gibi olumsuz durumlar yaratmazlar. Yaşam alanınızda eğer bir evcil hayvanınız bulunuyorsa tüy toplamaması ve toz tutmaması özelliğiyle keten ceket kadın müşteriler tarafından sıklıkla kullanılan giyim ürünleri arasında yer almaktadır. Mevsim geçişlerinde alerjik durumlara sahip olan müşteriler için kullanım rahatlığı sağlayan keten ceketler bağlı bulunduğu kumaş liflerinden ötürü alerjik hassasiyet barındırmamaktadır. Keten ceketlerinizi çamaşır makinesinde yıkarken en kısa olan programı seçmeniz, onların kumaş yapılarına en az zararı verecektir.

Keten Ceket Fiyatları

Keten Ceket Fiyatları

Örme, dokuma veya gevşek dokunmuş şekillerine sahip varyantlarla diğer dokuma malzemelerine göre çeşitleri vardır. İnce keten ceket modelleri sıklıkla tercih edilirken, fiyatların değişebilir olması istenilen ek özelliklere göre belirlenebilir. Büyük beden, bol, oversize veya normal beden avantajları ile her kullanıcıya hitap eden bu ceketlerin truvakar, reglan, uzun kol gibi detayları da kullanıcı tercihine sunulmaktadır. Moda trendlerinden olan keten ceketler, kullanıcıların casual veya gece giyim isteklerine göre birçok modele sahiptir. Trendyol’dan inceleyebileceğiniz bu ürünlere uygun fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.

Keten Ceket Nasıl Kombinlenir?

Sıcak havalarda her gardıroba şık ve rahat bir ek olarak değerlendirilebilecek keten ceketler, pek çok farklı şekilde kombin parçası olarak kullanılabilir. Bununla birlikte keten ceket ile kışlık kombinler de oluşturabilirsiniz. Genel olarak değerlendirildiğinde keten, kumaşı bakımından rahat bir hissiyat oluşturur. Keten ceket veya keten gömlek ile yapılan kombinlerde de rahatlığı ön planda tutabilirsiniz. Bol pantolonlar tercih ederek kombin oluşturabilirsiniz. Yaz dönemlerinde artan keten pantolon modasını kış döneminde keten ceket ile sürdürebilirsiniz. Ayrıca basit bir deri kemer, bir çift güneş gözlüğü ve bir kanvas veya deri çanta aracılığı ile de aksesuarlarınızla keten ceket kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Keten Ceket Kışın Giyilir Mi?

Keten, tipik olarak daha sıcak havalarda giyilen hafif ve nefes alabilen bir kumaş türüdür. Buna bağlı olarak keten ceketler kış aylarında giyilebilirken daha soğuk havalarda ihtiyaç duyulacak sıcaklığı sağlamayabilir. Yine de keten ceket, yün veya kaşmir gibi ılık bir malzeme ile kaplanmışsa ılıman kış havaları için uygun bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Sonuç olarak, keten bir ceketin kışa uygun olup olmadığı iklime, soğuğa olan toleransınıza ve ceketin diğer giyim eşyalarıyla nasıl şekillendirildiğine bağlıdır. Katmanlı bir şekilde kombinleyeceğiniz keten ceketi kış döneminde veya soğuk havalarda da giyebilirsiniz.

Keten Ceket Terletir Mi?

Keten kumaşlar, nemi deriden uzaklaştırarak sıcak ve nemli havalar için iyi bir seçenek haline getirmesiyle bilinen nefes alabilen bir özelliktedir. Normalde olmasa dahi herhangi bir hareketli aktivite halinde terletebilir. Keten ceket giyerken ürettiğiniz ter miktarı, sıcaklık ve nem seviyeleri, yaptığınız fiziksel aktivite seviyesi ve kendi kişisel fizyolojiniz dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak şekillenir. Bu bağlamda keten ceket giyerken terlemekten endişe ediyorsanız, hafif keten kumaştan oluşan bir ceket tercih edebilirsiniz. Ek olarak, nemi emen iç çamaşırları giyerek ve giysilerinizi katmanlayarak terleme olasılığını minimum düzeye indirebilirsiniz. Böylelikle keten ceket giyerken rahat bir şekilde hareket ederek istediğiniz stili yakalayabilirsiniz.