"

Kilim

" araması için 6382 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kilim

Kilim modelleri; yerleştirildikleri alana dekoratif hava veren, ortama sıcaklık katan ürünler. Dokularına, renklerine, modellerine, desenlerine göre birçok çeşidi olan kilimler iç alanlarda kullanılan ürünler olup zeminle mobilya arasındaki görsel bağlantıyı sağlıyor. Halılara kıyasla çok daha hafif, temizliği kolay olan kilimler; sadece salonda değil antre, hol, banyo, tuvalet, mutfak, kapalı balkon gibi mekanlarda da kullanılıyor. Günümüzde kilim modellerinin gelişerek halı görünümü oluşturacak kalitede üretilmeleri ise kilimlerin kullanım alanlarını arttırıyor. Trendyol birbirinden farklı doku ve tasarımlara sahip kilim modellerini tüketicilere sunuyor.

Kilim Modelleri ve Özellikleri

Kilimler çeşitli renk, desen ve modellere sahip iç alanlarda kullanılan pratik ürünler olarak sunuluyor. Evlerinde küçük dokunuşlarla büyük değişimler yaratmak isteyen tüketiciler için satın alınacak ideal eşyalar olarak öne çıkıyor. Hafif, çoğu modeli çamaşır makinesinde yıkanabilen, kolay temizlenen, rahatlıkla kaldırılıp tekrar serilebilen, yeri her an değiştirilebilen kilim modelleri kullanışlılıkları nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Kilimler bazı evlerde sadece hol, antre, mutfak, çamaşır odası gibi görsellikten ziyade işlevi önemli olan yerlerde kullanılıyor. Yazlık evlerdeyse evlerin her yerinde halı yerine kilim kullanılabiliyor. Kilim modelleri üretim bakımından günden güne çeşitlenerek dokusal olarak da gelişiyor. Özellikle tasarım, desen ve iplik kalitesi bakımından çok kaliteli üretilmiş kilim kategorisi dahilindeki ürünleri görsel olarak halılardan ayırmak zorlaşıyor. Hal böyle olunca kaymaz, lekeye dirençli, kolaylıkla temizlenen kilimler çoğu tüketici tarafından her alanda tercih ediliyor. Kilim modellerinin pamuk, polyester, akrilik, viskon, mikrofiber iplik, pamuk jüt ile üretilen el dokuma ve benzeri birçok çeşidi bulunuyor. Şekil olarak çoğunlukla dikdörtgen olan kilimlerin nadiren de olsa yuvarlak ve kare modelleri de kilim kategorisi ürünleri arasında yer alıyor. Çift taraflı kullanılabilen  antialerjik tüysüz yüzeye sahip, etnik desenli kilimler en çok tercih edilen kilim modelleri arasında yer alıyorlar. Çocuklu aileler makinede yıkanabilen ve lekelere dirençli modelleri daha çok tercih ediyor.

Kilim Halı ve Paspas Çeşitleri

Halı kategorisine ait ürünlerden görünüm olarak halı, içerik ve boyut olarak da kilim özelliklerine yakın ürünlere halı kilim deniliyor. Vintage, etnik, geometri desenler, jüt ile üretilen el halıları, peluş halılar, patchwok halılar bu gruptan sayılıyor. Halı kilim kategorisine dahil olan ürünler kilim ve paspas grubunun bir üst segmentine ait olduklarından genelde salon, oturma odası ve yemek odasında kullanılıyor. Paspas kategorisine dahil olan ürünler çoğunlukla çamaşır odası, banyo ve tuvaletlerde kullanılan çeşitlerden oluşuyor. Trendyol'da yer alan kilim, paspas, halı kilim kategorisindeki ürünlerin büyük çoğunluğu geri dönüşümlü tekstil malzemelerinden üretiliyor. Kilimler, halılar ve paspaslar bu özelliklerinden ötürü çevreye duyarlı, hassas tüketicilerin de severek tercih ettikleri ürünler oluyor. Halı kategorisinin önemli bir kolunu oluşturan çocuk kilimlerinde ise birbirinden farklı eğlendirici, eğitici, renkli, çocukların sevdikleri oyuncak desenlerinin, hayvan figürlerinin, süper kahraman görsellerinin yer aldığı yüzlerce seçenek Trendyol'da kullanıcılara sunuluyor. Bebek ve çocuk halı ürünleri tamamen antialerjik olup sağlığa zararlı boya ve materyal içermiyor.

Kilim Fiyatları

Halı kategorisine ait olan kilim modelleri diğer tüm gruplarda olduğu gibi çok çeşitli fiyat alternatiflerine sahip. Ürünlerin tasarımları, görsellikleri, içerdikleri malzemeler, dokuma ve üretim biçim ve kaliteleri, markaları fiyatlarını belirleyen ana kriterleri oluşturuyorlar. Trendyol'da yer alan indirim avantajları ile tüketiciler beğendikleri ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabiliyor. Siz de evinizde küçük dokunuşlarla hayatınıza renk getirmek istiyorsanız, Trendyol'un kilim kategorisindeki ürünlere göz atarak, beğendiğiniz modeli hemen satın alabilirsiniz.