"

Kireç Çözücü

" araması için 113 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kireç Çözücü

Evlerin etkili şekilde temizlenme işlemi belli başlı bazı maddeler olmadan tam anlamıyla gerçekleştirilemiyor. Temizlik; geniş yüzeylerin tozunu alarak, camları silerek, evi havalandırarak genel bir şekilde yapılabiliyor ancak bu işlemi hem hijyenik hem de ışıltılı bir görünümle tamamlamak isteyenler çok daha detaylı uygulamalar yapmak zorunda kalıyor. Bu durumda ev temizliği işleminde ciddi vakit ayrılması gereken bir konu da suya maruz kalan bölgelerde oluşan ve zamanla inatçı hale gelen kireçlerin sökülüp atılması oluyor. Bu uygulamayı olabildiğince pratik, zaman ve enerjiden kazanarak gerçekleştirmenin yolu ise kireç çözücü maddelere başvurmaktan geçiyor. Kireç çözücü maddeler asidik ham maddelerden üretiliyor olup temas ettiği yüzeydeki kireci h��zlı bir şekilde yumuşatıyor ve söküyor. Endüstriyel sanayide pek çok alanda kullanıldığı gibi, evlerdeki banyo ve mutfaklarda, bulaşık ve çamaşır makinelerinde, çaydanlıklarda da sıklıkla tercih ediliyor.

Kireç Çözücü Nerelerde Kullanılır?

Kireç çözücü maddelerin en çok kullanıldığı alanlardan biri evlerin banyoları oluyor. Kireç oluşumuna sulardaki kireç oranı sebep oluyor. Suyun temas ettiği her yüzeyde oluşabilen, tuvalet ve duş yüzeylerinde sıklıkla rastlanılan kireç, görüntü olarak da rahatsızlık veriyor. Tuvaletlerin girintili-çıkıntılı bir yapıya sahip olması bu bölgede oluşan kireç temizleme işlemini ve tuvaletin her köşesine ulaşabilmeyi oldukça zor bir hale getiriyor. Bu noktada işi kolaylaştıran banyo temizleyici kireç çözücü maddeler devreye giriyor. Yoğun formüllü bir kireç çözücü madde tuvaletin yüzeyini kapsayacak şekilde uygulanıyor ve kireç sökücü, yarım saat kadar bekletildikten sonra tuvaletin sifonu çekiliyor. Klozetinize herhangi bir zarar vermeyen banyo temizleyici kireç çözücü maddeler ile tuvalet temizliğiniz etkili bir şekilde gerçeklemiş oluyor.

Pratik ev temizliği için banyolarda kireç çözücü maddelerin kullanımını gerektiren bir başka alan duşakabinler ve duş zeminleri oluyor. Kireç çözücü madde duşakabin ve zemine uygulandıktan sonra bir süre bekletiliyor ve ardından çok güzel bir şekilde durulanıyor. Lavabo, fayans ve küvetlerdeki sarı renkte inatçı ve zor lekeleri çıkarmakta da oldukça iyi olan banyo temizleyici kireç çözücü ürünler, badana lekelerine de etkili bir şekilde müdahale edebiliyor. 1 litre suyun içine 100 gr. kireç çözücü madde eklenerek uygulanan kireç sökme işlemi sonrasında banyolarınız ışıl ışıl ve mis gibi oluyor.

Kireç Çözücü Ürünler ile Işıldayan Mutfaklar

Banyoların yanında mutfaklar ve mutfak eşyaları da suyla yoğun temas eden ve kireci kendinde toplayan alanlar oluyor. Mutfak temizleyici kireç çözücü ürünler; mutfaklarda en çok mutfak tezgahlarında, fayans ve seramik yüzeylerde biriken kireçleri arındırmak için kullanılıyor. Limon kabuğu özü ile güçlendirilmiş etkili formüle sahip mutfak temizleyici kireç çözücü ürünler, en zorlu yağ ve kir lekelerini çok kısa bir sürede çözüp temizliyor, ışıl ışıl bir ortamda vakit geçirmenize izin veriyor. Tezgah ve yüzeyler dışında mutfaklarda aynı zamanda aspiratör, ocak, ızgara, fritöz ve fırın kenarlarında biriken kurumuş yağ kalıntılarını ve yemek artıklarını da zahmetsiz bir şekilde temizleyebilmek için de başvurulan mutfak temizleyici kireç çözücü ürünler hayatı kolaylaştırıyor. Yemek pişirdikten sonra gözünüzde büyüyen temizlik işlemi kireç çözücü yardımcılarla kolay bir hale geliyor.

Türk mutfağında en çok kullanılan ev gereçleri arasında bulunan çaydanlıklar da kireçten nasibini en çok alan malzemelerden oluyor. Neredeyse her akşam yemeklerden sonra demlenen çaylarla yoğun kullanıma maruz kalan çaydanlıkların diplerinde sıklıkla kireç oluşuyor. Oluşan bu kireçler, kireç çözücü yardımcı maddelerle çok kolay bir şekilde temizleniyor. % 100 yerli Borik Asit ile zenginleştirilmiş formüle sahip kireç çözücü maddeler; çaydanlıklarla beraber yanmış, dibi tutmuş çelik tencere, tava gibi her türlü lekeyi de çıkarıyor ve alındıkları ilk günkü parlaklığı sunuyor.

Kireç Çözücü Madde Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı ve etkili bir temizlik için kireç çözücü maddelerin kullanımı esnasında yönergelere uymak gerekiyor. Gerek banyo gerek mutfak ve mutfak malzemelerine kireç çözücü maddeleri uygularken sağlığınız açısından ellerinize eldiven giymeniz gerekiyor. Kireç çözücü maddeler temizlemek istediğiniz yüzeydeki kireç oranına göre farklı şekillerde uygulanıyor. Kirecin yoğun, güçlü ve inatçı göründüğü, çelik, teflon, şişe, bardak, sürahi gibi alanlarda kireç çözücü ürünün bir kısmı direkt olarak dökülüyor. Kirecin yoğun olmadığı, çok daha az inatçı olduğu durumlarda ise kireç çözücü madde su ile karıştırılarak uygulanıyor. 1 lt suya 50-100 gr. arasında dökülen kireç çözücü, temizlik için yeterli oluyor.

Lavabo, fayans, küvet lekeleri gibi çıkarılması zor görünen banyo lekeleri için ise 1 lt suya 100 gr. kireç çözücü madde eklenerek temizlik yapılması etkili oluyor. Kireç çözücü madde yüzeylere uygulandıktan sonra 1-2 dk. bekletiliyor ve ardından nemli bir bez veya süngerle siliniyor. Eğer yüzeyler çok daha inatçı lekelere sahipse kireç çözücü madde miktarı artırılarak işlem tekrarlanabiliyor. Kireç çözücü maddelerin ahşap, mermer ve emaye yüzeylerde kullanılması sakıncalı olarak görülüyor. Bu tür zeminlerin zarar görmemesi için kireç çözücü maddelerin alternatifleriyle temizlik yapılmasında fayda var.

Farklı alanlar için etkili kullanım sunan çeşitli kireç çözücü ürünlerini, uygun fiyat seçenekleriyle Trendyol’un mutfak&banyo temizlik ürünleri kategorisinden inceleyebilirsiniz.