"

Knorr

" araması için 65 sonuç listeleniyor

Knorr

1838 yılında Almanya'da ilk fabrikasını açan Knorr, dünyanın endüstriyel gıda üretimi yapan ilk firmaları arasında yer alıyor. 1978 yılından bu yana Türkiye pazarında üretim ve satış faaliyetlerine devam eden marka, hazır çorbaları, bulyonları ve yemek çeşnileri ile tanınıyor. Anadolu'nun geleneksel lezzetlerini takip ederek çıkardığı Knorr hazır çorba çeşitleri ise en çok ilgi gören ürünleri arasında yer alıyor. Knorr bulyon ve çeşni çeşitleri ile yemeklerin tadını, tuzunu tam kıvamına getiren marka, lezzet ustası unvanı ile Anadolu mutfağını fethetmeye devam ediyor. 

Knorr Çorba Çeşitleri

İlk kez 1948 yılında kullanmaya başladığı teknoloji ile çorba pişirme süresini 30 dakikadan 5-10 dakikaya kadar indiren marka, ürün çeşitliliği ile şaşırtıyor. Dalından yeni koparılmış taze mahsulü özenle seçen Knorr, el değmeden kuruttuğu ürünlerden hazır çorba imal ediyor. Dünya mutfaklarından lezzetlerin yanı sıra Anadolu'nun geleneksel tariflerini de sunan Knorr çorba, çabuk ve pratik pişirme metodu ile mutfakta geçirilen zamanı azaltıyor. Çorbalarda kullanılmak üzere özel olarak üretilen Knorr tavuk suyu ile de gündeme gelen firma, kış aylarında şifa da dağıtıyor. Knorr çabuk çorba çeşitleri arasında; mantar, domates, tavuk, mercimek, ezogelin, analı kızlı ve tarhana başta olmak üzere birçok lezzetli tarif bulunuyor.

Knorr Çeşni Çeşitleri

Yemeklerin tadını, tuzunu dengelemek için artık uğraşmanız gerekmiyor. Her tarif için ayrı bir karışımı olan Knorr çeşni serisi, farklı seçenekleri ile yardımınıza koşuyor. Yemeklerinizin yanına garnitür olarak koyacağınız fırında patates için özel olarak Knorr patates çeşnisi üreten marka, kırmızı biber, kekik, karabiber ve tuz başta olmak üzere baharatları dengeli bir biçimde bir araya getiriyor. Fırında patatesin yanında tavuk tercih edenler için Knorr tavuk çeşnisi ile çözüm üreten Knorr, en lezzetli tavuk menüleri için 13 farklı baharatı buluşturuyor. Tavuk yerine köfteyi tercih edenleri de ihmal etmeyen Knorr köfte harcı ile uğraştırmadan tam kıvamında köfteler yoğurmanızı sağlıyor. Tek seferde tüm baharatları, soğanı, ekmeği ve sarımsağı bir araya toplayarak eksik malzeme derdinden kurtaran Knorr, mutfakta zamandan da kazandırıyor. 

Knorr Baharat Çeşitleri ile Farklı Lezzetler

Knorr çeşni çeşitleri ile farklı baharatları dengeleyerek yeni lezzetler yakalayan marka, mutfak deneyiminize yepyeni bir heyecan kazandırıyor. Çeşni serisinde yer alan sebze çeşnisi, yoğurt çeşnisi ve kajun baharatlı patates çeşnisi yepyeni sos ve tarifleri denemeniz için üretiliyor. Knorr baharat çeşitleri pişirdiğiniz yemeklerin lezzetinde baskın bir tat bırakmadan, hafif aroma katarak damağınızda yepyeni bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Farklı sos tarifleriniz için kullanabileceğiniz Knorr sebze çeşnisi, çorbalara ve yemeklere katılabildiği gibi köfte ve etlere, hatta makarna soslarına bile ilave edilebiliyor. 

Diğer Knorr Sos Çeşitleri

Farklı içerikleri ve aromaları ile yemeklere lezzet katan Knorr ürünleri, salata ve makarna sosları ile de iddiasını devam ettiriyor. Değişik makarna tipleri için üretilen Knorr makarna sosları, ev partilerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Hazırlaması ve sunması 10 dakikayı geçmeyen Knorr makarna sosu, öğrenci ve bekar evlerinde bile kolaylıkla hazırlanıyor. Yemeklerine fark katmak isteyenler tarafından tercih edilen makarna sosları, pişirilmesi kolay lezzetlendirilmesi zor olan tüm tariflere katkı sunuyor. Salatalar için de alternatif üreten Knorr salata sosu ile mevsim yeşilliklerinin lezzet vurgusunu daha da artırıyor. Zeytinyağı ile uyumlu bir birlikteliği olan Knorr soslar, salatayı ara tabak olmaktan çıkarıp ana tabağa dönüştürüyor. Acıdan vazgeçemem diyenleri de ihmal etmeyen Knorr acı sos ile kısır, çiğ köfte ve et yemeklerine ayrı bir lezzet katıyor. 

Yukarı Çık