İlgili Kategoriler
Cinsiyet
Çocuk Cinsiyeti
Fiyat
Ürün Değerlendirmesi
"

Koala Oto Koltuğu

" araması için 1 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koala Oto Koltuğu

İşlevsel Özelliklere Sahip Koala Araç Koltuğu Çeşitleri

İtameks, 25 yıldır çocuk sektöründe aktif olarak yer alan bir firmadır. 2007 senesinde çocuk güvenlik koltuğu sektöründe kendi markası olan Koala’yı çıkarır ve satışına başlar. Yaşam alanı Avustralya kıtası olan Koalalar, bebeklik dönemlerini annelerinin kesesinde, çocukluk dönemlerini de annelerinin sırtında yaşayarak geçirirler. Yavrularının güvenliğine bu denli özen gösteren, onları korumak için fazlasıyla özenli hareket eden tatlı hayvanlar otomobilde seyahat halindeyken çocukların zarar görmemesi açısından ilham kaynağı olur. Markanın piyasaya arz edilmesinde koruma, rahatlık, teknolojik unsurlar ve tarza öncelik verilmiş olup; Koala oto koltuğu son teknolojik yenilikler takip edilerek kaza esnasında zarar görme ihtimalini en alt düzeye düşürmek amacıyla tasarlanır. Koala araç koltukları ECE R 44/04 sertifikasına sahiptir. Yani birçok önemli güvenlik sistemi ekipmanlarından oluşur. lsofix, araçlardaki çocuk güvenlik koltukları için uluslararası düzeyde bir bağlantı standardıdır. Isofix sistemiyle üretilen Koala ürünleri, araç koltuğunu araca sıkıca bağlayarak riskleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Çocuğunuzun emniyetini üst düzeye çıkarır. Top Tether adı verilen sistem, koltuğun araca sabitlenmesini sağlar. Araç içerisinde dönme olayını kısıtlayan bağlantı noktasını oluşturmaya yarar. Kaza esnasında bu kemer sistemi, darbe basıncını birden fazla alana yönlendirerek zarar görme olasılığını en aza düşürür. SPS ise yandan çarpmalarda çocukların güvenliğini artırmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Darbe emici olarak tanımlanan köpükler vasıtasıyla kaza esnasında ortaya çıkabilecek kuvvetlerin basıncını azaltır. Böylece çocuğunuzun kafasını, boynunu ve üst gövdesini korur. Bir Alman sigorta kurumunun yaptığı araştırmaya göre bir yetişkin koltuk kemerinin montajı sıfır hatayla yapılırken, çocuk güvenlik koltuklarının sadece %30'u doğru şekilde monte edilir ancak ISOFIX sisteminin kullanıldığı ürünlerde bu oran %96'ya yükselir. Koala oto koltuklarının montajı kolaydır ve oto emniyet kemeri ile uyumludur. Doğru şekilde otomobile yerleştirirseniz; ölümcül yaralanmaları %75, ciddi yaralanmaları ise; %67 oranında azaltır. Sizlere hayatınızı kolaylaştıran ürünler üretirken, çocuğunuzun güvenliğini üst düzeyde tutmayı prensip edinen markanın sunduğu seçeneklere Trendyol sayfamızı takip ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İşlevsel Özelliklere Sahip Koala Araç Koltuğu Çeşitleri

Koala isofix oto koltuğu ürünleri isofix sistemi ile en üst düzeyde donatılıp, çocuğunuzun güvenliğini sağlayacak şekilde tasarlanır. Uzun ömürlü Koala sefix oto koltuğu 9-25 kg arası çocuklar için kullanılabilir. Isofix sisteminin olduğu araçlara kolaylıkla bağlanır. Beden için gerekli ortam koşullarını sağlayan minderleri sayesinde çocuğunuz uzun süre kendisini rahatsız hissetmez. Başlık kısmı çocukların boyuna göre kolaylıkla ayarlanabilir. Koala evofix oto koltuğu 9 aydan 4 yaşa kadar olan çocukların kullanımı için tasarlanan bir üründür. Top-Tether ve isofix güvenlik sistemleriyle üretilmiştir. Bir el ile ayarlanabilen oturmak, dinlenmek ve uyumak için 4 farklı pozisyona sahiptir. Kemer ile yükselti de ayarlanabilir. Hava kanalları sayesinde terlemeyi en aza indirir. Darbelere karşı yüksek koruma sağlayan SPS sistemine sahiptir. Yüksek standartlarda üretilmiş mikrofiber kumaşlar kullanılır. Zarar vermez, lekeyi hapsetmez, ısıya karşı da oldukça dayanıklı bir yapısı vardır. Ayrıca kolayca temizleyebilirsiniz. Koala secura oto koltuğu sahip olduğu kanatlar aracılığıyla çocukların kafasını çepeçevre sararak bedenini korur. Uyku sırasında yanlış pozisyon almasını tamamen engeller. Ön tarafa açılan kasa tipi özelliği ile güvenlik kemerleri yardımıyla arabanıza kolay ve zararsız bir şekilde monte etme şansı sunar. Koala multina oto koltuğu, yüksek teknolojik yapısıyla sınıfının en fazla tercih edilen çeşitlerinden biridir. Alanındaki en prestijli ürünlerden biri olarak her açıdan sizi memnun etmek amacıyla imal edilen bu model, ileri teknolojik yapısıyla beklentinizi karşılayabilecek niteliktedir. Çocuklarınızın tüm seyahatlerinde rahat etmelerini sağlamak amacıyla geliştirilen yapısı, onları her daim konforlu hissettirir. Rahat tarzıyla yorucu seyahatleriniz dahi keyifli bir hal alır. Ergonomik yapısı ile alanının en pratik kullanıma sahip ürünlerinden bir tanesidir. Koala sps oto koltuğu yandan gelebilecek darbelere karşı yüksek koruma sağlar. Yüksek standartlarda üretilen mikrofiber kumaşlar çocuğunuzun cildine zarar vermez. Üzerine herhangi bir yiyecek ya da içecek dökülse bile leke tutmaz. Aynı zamanda ısıya karşı da dayanıklıdır. Kolay çıkabilen kılıfı, hassas programda veya elde yıkamaya uygundur. Yanlarında yer alan kanat sistemi ve 5 cm ölçülü motifle bezenmiş benzersiz kumaşı çocuklara rahatlık ve üst düzey bir yolculuk imkanı verir. Çocukların boy ölçüsüne göre kolayca ayarlanabilen, farklı kademelere sahip kafa destekleyici ve güvenlik kemeri mevcuttur. Koala innova oto koltuğu ise tek elle ayarlanabilen 3 farklı pozisyon işlevine sahiptir. İstediğiniz zaman oturma, yatma veya dinlenme pozisyonuna alabilirsiniz. Kaymayan göğüs koruma pedleri, terleme önleyici kanalları ve ateşe-ısınmaya dayanıklı özel kumaşıyla yüksek standartlarda üretilmiştir. Tüm bu ürünlere Trendyol sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilir, carmen, energy, silversport renk seçenekleriyle de aracınızın en uygun Koala oto koltuğunu seçebilirsiniz.

Koala Araba Koltuğu ile Güvenli Yolculuklar

Koala Araba Koltuğu ile Güvenli Yolculuklar

Araç güvenliği ve emniyet sistemleri, genel olarak yetişkinler düşünülerek tasarlanır. Tahmin ettiğiniz gibi çocuklar yetişkinlere göre çok daha hassastır. Kaza esnasında oluşan basıncın şiddeti bin kilogramı aşan bir seviyeye çıkabilir. Dünya Sağlık Örgütü verileri baz alındığında; kazaların sebep olduğu ölüm olaylarında çocuk yolcuların zarar gördüğü trafik kazası vakaları dünya üzerindeki en önemli sağlık sorunudur. 0 ila 15 yaş aralığındaki çocuk ölümlerinin sebeplerinin önemli bir kısmını trafik kazaları oluşturur. Veriler önlem alma gereğinin zorunluluğunu gösterir ve konuyla ilgili olarak düzenlenen kanun, 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren başlayarak çocuklar için araç emniyet koltuklarının kullanılması zorunlu hale gelir. Türkiye’de de araç içi seyahatlerde çocukların yüzde 80'inin seyahat güvenliği yeterli düzeyde değildir. Koala’nın araba koltuğu ürünleri ileri düzey bilimsel çalışmaları takiben, kazada zarar görme tehlikesini yok etmek veya en alt düzeye indirmek için tasarlanır. Koala araç koltukları üstün kaliteli materyalleriyle tamamen sağlığa zararsızdır. Bu ürünleri çocuklarınız için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Seyahatlerinizde çocuğunuzu emniyete alacak ultra emniyet mekanizması barındırır. Size ve çocuğunuza konforlu seyahat olanağı tanır. Koltuklarda kullanılan patentli EPS köpük, enerji emilimini sağlayarak güvenliği en üst seviyeye çıkarır. Oturma bölümünde yer alan poliüretan malzemeden olan köpük ise çocuğunuza seyahat süresince konfor sunar. Sırt bölgesinde bulunan hava kanalları sayesinde terleme olayını en aza indirir. Tek elle ayarlanabilen 4 farklı oturma, dinlenme, uyku pozisyonuyla ve yüksek performanslı kaymaz emniyet kemer pedleriyle huzurlu ve güvenli yolculukların tadını çıkarabilirsiniz. Araç içinde Koala oto koltuğu yükseltici kullanıldığında çocuklar kaza anında ağır yaralanma ve ölümden yüksek oranda korunur. Yükseltici koltuk aracınıza 3-nokta emniyet kemeri ile kolayca monte edilir. Arabanın arka koltuğunda başka bir aparata gerek duymadan direkt kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun koltuk içinde kaymasını engelleyen gelişmiş yan kolçaklar; üstün konfor ve güvenlik sağlar. Çocuğunuz seyahatlerde dışarıyı izleyebilir ve araç içinde sıkılmaz. Alev, ateş ve tutuşmaya dayanıklı kumaştan imal edilmiştir. Sizlere güvenli yolculuklar sunan Koala ürünleri hakkında daha detaylı bilgilere trendyol sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Çocuğunuzun Yaşına ve Kilosuna Göre Koala Oto Koltukları

Çocuğunuzun Yaşına ve Kilosuna Göre Koala Oto Koltukları

Üretilen tüm koltuklar çocuğunuzun seyahat yaşına uygun bir pozisyonda oturmasını, ergonomik ve sağlıklı bir yolculuk geçirmesini sağlamak amacıyla tasarlanır. Çocuklarınız için ideal güvenlik koltuğu olan Koala oto koltuğu 0-36 kg kadar taşıma yapabilir. Yaş olarak 0-12 yaş grubu için rahatlıkla tercih edilebilir. Isofix sistemi ile en üst düzeyde bebeğinizin güvenliğini sağlayacak şekilde tasarlanan Koala junior oto koltuğu, doğumdan 12 aylığa kadar olan bebeklerin kullanımı için uygundur. Ayrıca 0-13 kg arası olan bebeğiniz için de kullanabilirsiniz. Ön destek ayağı sistemine sahiptir. Böylece koltuğun dönme hareketi kısıtlanır ve ekstra koruma sağlanır. Merkez noktasından ayarlanabilen güvenlik kemer sistemi ve entegre SPS sistemi vardır. Koala oto koltuğu 9-25 kg arası olan ürün, 9 ay- 6 yaş aralığındaki çocukların ihtiyaçları ve beden ölçüleri hesap edilerek tasarlanır. Onların vücutlarını nitelikli şekilde destekler ve başlarını tam manasıyla çevreler. Böylece yolculuklar daha güvenli hale gelir. Sağlam isofix bağlantısı sayesinde aracın hareketlerinden etkilenmez ve uzun süre kullanılabilir. Çocuklarınız için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Markanın Koala oto koltuğu 15-36 kg olan ürünü, sınıfında yer alan en yüksek taşıma derecesine sahiptir. 4-12 yaş aralığındaki çocuklar için tasarlanan bu ürün birçok noktadan ayarlanabilen kemer sistemiyle, kaza esnasında çocuğun hareketini önleyerek onu güvende tutar. Koala 9-36 kg oto koltuğu 9 aydan büyük olan bebekler ve 12 yaşa kadar olan çocuklar için üretilmiştir. Bu yönüyle sınıfının en kapsamlı ürünü olma özelliğini taşır. Siz de ECE R 44/04 Avrupa Güvenlik Standardına sahip olan tüm bu ürünlere Trendyol’dan kolaylıkla ulaşarak sipariş verebilirsiniz. Sayfamızda yer alan kullanıcı yorumlarını okuyarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Koala’dan Konforlu Yolculuklar İçin Önemli İpuçları

Koala’dan Konforlu Yolculuklar İçin Önemli İpuçları

Yolculuk süreniz ne kadar uzun ya da kısa olursa olsun, Koala çocuk güvenlik koltuğunu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yolculuk öncesinde aracın güvenlik ekipmanlarını kontrol etmeniz tavsiye edilir. Örneğin; yolculuk sırasında kapıların açılmaması için kapıları kilitleyebilirsiniz. Güneş olduğu anlarda otomobilin iç kısmının sıcaklığı dışarıdan daha yüksek olur. Her koltukta olabileceği gibi Koala araç koltuğunda da metalden yapılmış aksamlar ısınabilir. Bu yüzden çocuğunuzun cildinin yanmasını önlemek için aracınız park halindeyken koltuğunun üzerini örtebilirsiniz. Soğuk hava koşullarında çocuğunuz araç koltuğundayken kalın olmayan giysi ve şapka giydirmeniz tavsiye edilir çünkü kalın giysiler kemerin vücuda iyi şekilde temas etmesine engel olur ve kaza anında çocuk arabadan kayabilir. Tüm kemerleri güvenli bir şekilde bağlamaya özen göstermelisiniz. Çocuğunuzu ısıtması için bir battaniye kullanabilirsiniz. Yolculuk öncesinde ve sırasında çocuğunuza ağır yemekler yedirmemeniz, hafif yiyecekler tercih etmeniz önerilir. Seyahat sırasında çocuğunuz Koala inofix oto koltuğunda otursa bile aniden frene ve gaza basmamanız önemlidir. Virajlara hızlı girmemeye dikkat etmelisiniz. Yolculuk sırasında çocuğunuz kendini iyi hissetmediğinde aracınızı yavaş kullanabilir, bir pencere açabilir ya da mümkün ise mola vererek birlikte kısa bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Çocuğunuzun hava alması ve kaslarını esnetmek için 2 saatte bir mola vermeniz tavsiye edilir. Markanın bu eşsiz kalitedeki ürünü, hem konforlu bir yolculuk imkanı sağlar hem de güvenliği en üst seviyede tutar. Aracınızda ağır ve sabitlenmemiş eşyalar bulundurmamak, çarpışma anında ölümcül bir silaha dönüşmelerini engeller. Çocuğunuzun sağlığı gözetilerek marka tarafından yüksek teknolojiyle üretilen bu ürün, ebeveynlerin kafasında soru işareti oluşmasına izin vermez. Yavrularınızın güvenliğini sağlamak için hassasiyet gösterilerek tasarlanan ürünlere ve tarafsız Koala oto koltuğu yorumlarına Trendyol’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çocuk Araç Koltuğu Seçiminde Önemli Kriterler

Çocuk Araç Koltuğu Seçiminde Önemli Kriterler

Çocuk güvenlik koltuğunu, çocuğunuzun yaşına ve kilosuna uygun olarak seçmeniz önemlidir. Bu, çocuğunuzun araçta en güvenli pozisyonda yolculuk etmesini sağlar. Aynı zamanda kaza esnasında yaralanma riskini de engellemek için büyük rol oynar. Çocuğunuzun, oto koltuğuna rahatlıkla oturup tekrar kalkabilmesi büyük önem taşır. Bu yüzden Koala oto koltuğunu seçerken, çocuğunuzun boyuyla güvenlik koltuğunun boyutlarının uygunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Araçların büyük bir kısmında isofix mevcuttur ancak Koala oto koltuklarının, bu özelliğin olmadığı araçlarda da kullanımı uygundur. Çocuğunuzun konforlu ve mutlu bir yolculuk sürmesini sağlamak için Koala araç koltukları arasından aracınızla en uygun olanı seçebilirsiniz. Üretilen çocuk oto koltukları daima çocuğunuzun güvenli olması ve sürücüye rahatsızlık vermeyecek şekilde seyahat etmesi düşünülerek üretilir. Marka, üretimde kullandığı eşsiz materyallerden bir araya getirdiği tasarımı kullanıcılarına yüksek teknolojiyle sunmayı hedefler. Yolculuk sırasında hem çocuğun rahat etmesini hem de ebeveynlerin huzurlu olmasını sağlar. Seyahat esnasında bu eşsiz ürün ile sağlanan konfor, herkesi mutlu eder ve sürücünün rahatsız olabileceği bir yolculuk yapmasını engeller. Ayrıca ikinci el çocuk araç koltuklarından uzak durmanız çok önemlidir. Kullanılmış bir çocuk araç koltuğu, sağlamlığıyla güven vermediği gibi çocuklarınızın konforunu da riske atar. Koltuk seçiminde herhangi bir yedek parçanın eksik olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde tehlikeli bir kazaya sebebiyet verebilirsiniz. Marka, çocuğunuzun güvenliği konusunda hassas olmaya özen gösterir ve beklentilerinizi karşılamak için ürünlerini daima geliştirir. Sahip olduğu üstün kriterlerle, ülkemizde faaliyet gösteren en önemli otomotiv firmaları olan Renault, Tofaş ve Ford markalarının güvenini kazanır. Siz de Koala oto koltuğu kullananlar tarafından yapılan yorumlara Trendyol üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden Ürünleriyle Koala Oto Koltukları Trendyol’da

Her Bütçeye Hitap Eden Ürünleriyle Koala Oto Koltukları Trendyol’da

Farklı ihtiyaçlar göz önüne alınarak özellikleri çeşitlendirilmiş Koala oto koltuğu fiyatları da bu özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Oto koltuklarında fiyat aralığının değişmesinin en önemli nedenleri arasında koltuğun taşıma kapasitesinin etkisi büyüktür. Çocuğunuzun güvenliği için almayı düşündüğünüz ürünü seçerken farklı taşıma kapasitesine sahip modellerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Hangi Koala araç koltuğunu seçerseniz seçin çocuğunuzun güvenliğini ve konforunu sağlayacağından emin olabilirsiniz. Çocuğunuzun ve kendinizin seyahat kalitesini artırmayı sağlayacak Koala ürünlerini hesaplı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Özellikle uzun yolculuklarda çocukların araba içerisinde rahat etmeleri zordur. Yüksek teknolojiyle üretilen ergonomik yapıda olan bu ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. AirGo adı verilen özel kumaşları sayesinde vücuttaki statik elektriği alır ve çocuğunuz kendisini rahat hisseder. Çocuklar hemen her gün oturdukları koltuk sayesinde gevşeme şansı elde ederler. Ürün, sağlığa zararlı herhangi bir kanserojen madde içermez. Bu ürünlerin fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer önemli husus da; yaştır. Araç koltukları her yaş grubundan çocuğun rahatlığı ve güvenliği göz önüne alınarak titizlikle üretilir. Çocukların yanı sıra bebekleri de düşünen marka onlar için Koala bebek koltuğu geliştirir ve bünyesine dahil eder. Her şeyden değerli bebeğiniz için üretilen junior serisi koltuklar üstün gelişmiş özelliklere sahiptir. Yükseklik ayarlı kafa destekleyici yastıkla güvenlik kemeri sistemine sahip bu ürünü uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bu model, koltuğun bebeklerle eşit düzeyde büyümesini mümkün kılarak konforlu bir yolculuk sunar. Koala markası, çocuğunuza veya bebeğinize yüksek taşıma kapasitesi ile yüksek bir kullanım hazzı sunar. Böylece sürekli olarak masraf etmek durumunda kalmamış olursunuz. Seçtiğiniz modele ve renge sahip çocuk güvenlik koltuğunu Trendyol’dan uygun fiyat avantajı ile hemen satın alabilirsiniz.