Koç Üniversitesi Yayınları Biziz, Halk!: Toplanma Özgürlüğü Üzerine Düşünceler 485751

Satıcı : Kitapbulut
Henüz Yorum Yazılmamış.
29,11 TL
12 aya varan taksit seçenekleriyle!
Son 1 ürün
Favorilere Ekle

ÜRÜNÜN KAMPANYALARI

Kitapbulut
9
Satıcı Puanı
9
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Mağazayı Gör2.0B Takipçi
Satıcıya Soru Sor

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Koç Üniversitesi Yayınları Biziz, Halk!: Toplanma Özgürlüğü Üzerine Düşünceler

  • Biziz, Halk! politik ve ekonomik tahakkm altındaki halkların kamusal alanlarda toplanmasının ne anlama geldiğini, nasıl bir işlev gördğn soruşturuyor. Bu toplanmaları çoğul performatif eylemler olarak alan Judith Butler, performatiflik kuramını genişleterek, prekaryalığın şimdilerde sık sık yaşanan halk hareketlerinde temel bir motif olduğunu belirtiyor. Butler, belli nfusların toplumsal ve ekonomik destek ağlarından uzak kaldıkları ve yaralanma, şiddet ve ölme daha yakın dştkleri, siyasi nedenlerden kaynaklanan koşullara karşılık gelen prekaryalığı devindirici gç olarak alan gösterilerin nesnesinin bedenler olduğunu belirtiyor. Buna göre, kitle gösterileri prekaryalığın kolektif bir reddidir. Dahası, bedenlerin sokaklarda, meydanlarda ya da diğer kamusal alanlarda toplanması, arz-ı endam etme hakkının kullanılmasıdır
  • bu, daha yaşanabilir hayatlar için bedensel bir taleptir. Kamusal toplanmanın dışavurumcu ya da göstergesel biçimlerini anlamaya çalışan, ama aynı zamanda neyin :kamusal”, kimin :halk”tan sayılabileceğini sorgulayan Biziz, Halk!, toplanma özgrlğnn de, tıpkı konuşma özgrlğ gibi bir :ifade özgrlğ” olduğunu ortaya koyuyor. Bu toplanmalarda prekaryalığın nasıl eyleme dökldğn ve prekaryalığa nasıl karşı çıkıldığını tartışan Butler, baskı ve zorlama altındaki bedenlerin bir araya geldiği bir toplaşmanın kendisinin sebat ve direnişi ima ettiğini söylerken zorlukların barındırdığı umudu yansıtmayı başarıyor. Judith Butler, California niversitesi (Berkeley) Karşılaştırmalı Edebiyat Bölmnde ve Eleştirel Teori Programında ders veriyor.
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bir ürün birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Ürün liste ve detay sayfalarında tüketici memnuniyeti göz önüne alınarak fiyat avantajı, teslimat hızı, iade oranları ve genel hizmet kalitesine göre belirlenmiş puanı en yüksek satıcı görünür satıcı olur. Diğer satıcılar, ürün detay sayfasında alternatif olarak listelenirler.
  • Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.

Ürün Açıklaması


Şikayet Et