"

Kocamaar

" araması için 28 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
KocamaarNar Ekşisi 350 ml
72 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
KocamaarGranola Bal Badem 360g
53,85 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
KocamaarKeçiboynuzu Unu 200 gr
48,40 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
KocamaarLavanta Balı 800 Gr
228,75 TL
Sepete Git
KocamaarKarabaş Otu 20 g
(1)
18,00 TL
15,30 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
KocamaarBadem Unu 300gr.
89,85 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
KocamaarKış Reçeli 280 Gr
47,30 TL
Sepete Git
KocamaarAdaçayı 25 gr
21,00 TL
15,40 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kocamaar

Doğal ve organik ürünlerin hakkını veren Kocamaar, 1989 yılından bu yana Datça'da üretim yapıyor. Şeker ilavesiz reçel ve esmer şeker gibi birçok yeni ürüne imzasını atan marka, Türkiye'nin ilk sağlıklı gıda üreten firmaları arasında yer alıyor. İyi tarım prensipleri ile hareket eden ‌Kocamaar çiftliği, sadece mevsiminde toplanan taze ürünleri kullanıyor. Geleneksel yöntemlerden ayrılmayan firma, ‌Anadolu'nun uzun soluklu kültür mirasını bugün dahi yaşatıyor. Ürün yelpazesinde reçeller, marmelatlar, turşular, bal ve zeytinyağı dışında sabun ve doğal yağlar da bulunuyor. 

‌Kocamaar Çiftliği Bal Çeşitleri

Arıların kıymetli ürünü bal, doğadan gelen en önemli besinler arasında bulunuyor. Çam ağaçları, kekik, çiçek ve lavantanın ‌hammaddesini oluşturduğu bal, kendine özgü tadı ile en çok sabah kahvaltılarının aranan ismi oluyor. Datça merkezli ‌Kocamaar çiftliği, lavanta tarlalarını kendine besin kaynağı yapan arıların balını topluyor. Lezzeti kadar kokusu da bir o kadar hoş olan ‌Kocamaar lavanta balı, güne enerji dolu bir başlangıç yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. 

‌Kocamaar Badem Unu

‌Kocamaar çiftliği Datça yöresinde toplanan bademlerden geleneksel yöntemler ile un üretiyor. Özellikle diyabet rahatsızlığı olanların kullandığı badem unu, buğday ununu aratmayan lezzeti ile diyet yapanların da ilk tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki karbonhidrat miktarı oldukça düşük olmasına rağmen tok tutucu etkisi ile öne çıkan ürün, kek ve kurabiye benzeri fırında pişen gıdaları ise nemlendirerek daha yumuşak bir dokuya sahip olmalarını sağlıyor. 

‌Kocamaar Badem Sütü ve Kreması

Besin değeri oldukça yüksek olan bademden en iyi şekilde faydalanan marka, badem kreması, badem sütü ve badem ezmesi de üretiyor. Protein ve yağ bakımından zengin olan badem, aynı zamanda önemli bir kalsiyum ve demir deposu olarak da biliniyor. ‌Gluten ‌intoleransı olanlar için özel olarak üretilen ‌Kocamaar badem sütü ve kreması tıpkı badem unu gibi benzerleri ile aynı işlevi görmek üzere kullanılabiliyor. Şeker ilavesiz olan ‌Kocamaar badem kreması, tatlandırılmak için kullanılan hurma suyu sayesinde lezzetini ikiye katlıyor. Bademin tüm lezzet türevlerini üreten marka, beyaz Datça bademlerinden imal ettiği ‌Kocamaar badem ezmesi ile ürün yelpazesini zenginleştiriyor.

Diğer ‌Kocamaar Çiftliği Ürünleri

Şeker ilavesiz reçel ve marmelatları ile hem sabah kahvaltılarına hem de tatlı ve kek tariflerine lezzet katan marka, sirke, nar ekşisi ve turşu gibi ürünleri ile de tanınıyor. Çiftliğin kendi yetiştirdiği mahsullerin kullanıldığı organik ürünler arasında en çok ilgi görenlerden biri de ‌Kocamaar keçiboynuzu özü oluyor. Faydaları saymak ile bitmeyen keçiboynuzu özü, tek başına tüketilebildiği gibi kek ve kurabiye tariflerinde de kullanılıyor. Datça yöresinin zeytinlerinden soğuk sıkma yöntemi ile zeytinyağı üreten ‌‌Kocamaar, kendi lavanta çiftliğinin mahsullerinden lavanta yağı da üretiyor. Cilt bakımı ve masaj için kullanılabilen lavanta yağı sakinleştirici etkisi ile biliniyor. Ürettiği zeytinyağının yemeklik kısmını ayıran ‌Kocamaar çiftliği, kalanı ile sıvı ve katı sabun imal ediyor. Her tip cilt ve saç için kullanılabilen ‌Kocamaar sabunları, cildinizi ve saçlarınızı parlatıyor. Birinci sınıf kalitede üretilen ‌Kocamaar zeytinyağı ise hem yemeklerinizi hem de salatalarınızı lezzetlendiriyor.

Şeker Katkısız Doğal Lezzet

Hiçbir ürününe şeker ilavesi yapmayan marka, ürünlerini tatlandırmak, meyve ve yemişlerin acı tadını bastırmak için alternatifler yollar kullanıyor. Özellikle ‌Gluten ‌intoleransı nedeni ile sindirim rahatsızlığı olanlar tarafından tercih edilen ‌Kocamaar ürünleri, kan şekeri oranını da dengeliyor. Hem çocukların hem de yetişkinlerin gönül rahatlığı ile yiyebileceği ürünleri ile dikkat çeken marka, sağlıklı ve doğal beslenmek isteyenlere hitap ediyor.