Kolektif Kitap Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens 318714

42 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (36)
Hızlı Teslimat: 2 gün içinde kargoda
Tahmini Kargoya Teslim: 3 gün içinde
66,24 TL63,25 TL
Tahmini Kargoya Teslim: 3 gün içinde
Tahmini Kargoya Teslim: 3 gün içinde
Kargo Bedava
DAHA FAZLA SATICI GÖSTER

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Kolektif Kitap Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens

 • Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü? - para neden herkesin güvendiği tek şey? - kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğu toplum erkek egemen? - güç elde etmekte böylesine yetenekli olan insanlar neden bu gücü mutluluğa dönüştürmekte başarısızlar? - geleceğin dini bilim mi? - insanların miadı çoktan doldu mu? 100 bin yıl önce yeryüzü’nde en az altı farklı insan türü vardı.
 • Günümüzdeyse sadece homo sapiens var.
 • Diğerlerinin başına ne geldi ve bize ne olacak? Çoğu çalışma insanlığın serüvenini ya tarihi ya da biyolojik bir yaklaşımla ele alır, ancak harari 70 bin yıl önce gerçekleşen bilişsel devrim’le başlattığı bu kitabında gelenekleri yerle bir ediyor.
 • Insanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya kadar pek çok konuyu irdeleyen sapiens, tarihle bilimi bir araya getirerek kabul görmüş anlatıları yeniden ele alıyor.
 • Harari ayrıca geleceğe bakmaya da zorluyor okuru.
 • Yakın zamanda insanlar, dört milyar yıldır yaşama hükmeden doğal seçilim yasalarını esnetmeye başladılar.
 • Artık sadece dünyayı değil, kendimizi ve diğer canlıları tasarlama becerisi de kazandık.
 • Peki bu bizi nereye götürüyor, bizi neye dönüştürebilir? 30’dan fazla dile çevrilmiş bu kışkırtıcı çalışma özellikle jared diamond, james gleick, matt ridley ve robert wright’ın eserlerine aşina okurlar için muhteşem bir kaynak.
 • Sapiens, tarihin ve modern dünyanın en büyük sorularını gayet yalın bir dille ele alıyor.
 • Çok seveceksiniz!” jared diamond, tüfek, mikrop ve çelik’in yazarı “harari’nin eseri kabul görmüş doktrinlerin karşısında duran fikirler ve şaşırtıcı gerçeklerle bezeli.” john gray, financial times
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar Stefan Zweig
 • Roman Türü Klasikler
 • Cilt Bilgisi Ciltsiz
Şikayet Et

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Yuval Noah Harari Kolektif Kitap Yorumları - Trendyol

İnsanın dünyadaki gelişimini ve evrimini anlatan kitaplar kendimize dair bilgi edinmemize olanak tanır. Yuval Noah Harari’nin Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitabı, ilk insandan 21. yüzyıl insanına kadar gelen süreçteki türsel gelişimi detaylıca aktararak ufkunuzu genişletir. Zihin açıcı olan kitaptaki konular bölümlere ayrılmıştır. İnsanın tarihini coğrafyalar, kültürler, ırklar gibi ayırt edici özelliklerinden hareketle ele alır. Yalın dili sayesinde genç yaşlardan itibaren herkes okuyabilir. Sapienden 21. yüzyıl insanına kadar gelen süreçte, insanın gerçekleştirdiği somut ve soyut başarılarının kronolojisini çıkarır. Günlük hayatta kanıksadığımız araç gereçlerin ve sosyal disiplinlerin ortaya çıkışını hikayeleştirir. Evrimin ve dünyadaki çeşitli dengelerin sonuçlarına dair farkındalıklar kazandırır. Tarih, antropoloji, sosyoloji ve felsefe gibi alanlara ilgi duyuyorsanız, okumaktan keyif alacağınız eser fikir dünyanızda yepyeni pencereler açar.

 • Eğitici içerik
 • Karton kapak
 • Akıcı ve öğretici bir dil

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Kitabının Konusu ve İçeriği

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Kitabının Konusu ve İçeriği

İnsanın biyolojik ve sosyolojik tarihine ışık tutan kitap hayata ve insana dair farklı perspektifler kazanmanıza yardımcı olur. Hayvanlardan Tanrılara Sapiens insan türünün kısa bir tarihi üzerine yazılmış temel bir kitaptır. Eser, insana ve insanın dünyadaki yerine dair tarihi gerçekleri, felsefi bir bakış açısıyla süsler. Okurlarının ısrarla tavsiye ettiği Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitap öğretici üslup yazılan bu kitap birçok okurun beğenisini kazanır. Eğlendirirken öğreten bir eserdir, kitap okuma alışkanlığı olmayanların bile tek solukta bitirebileceği bir tarza sahiptir. 2011 yılında yayımlanan ve bilimsel bilgilere dayanan kitap dünyada da oldukça popülerdir, 30 dile çevrilir. İçeriği belirli bir kronolojide devam eder. Tarihe dair çelişkilere karşı eleştirel argümanlar sunan kitap, zihinleri sorgulama yapmaya iter. Sapien türünün gelişimini ve dünyadaki konumlanışına dair geniş bir panorama çizer.

Ufkunuzu Genişleten Hayvanlardan Tanrılara Sapien

Ufkunuzu Genişleten Hayvanlardan Tanrılara Sapien

İnsana ve insanın evrendeki dair büyük sorularınıza cevap veren kitap hem geçmişi hem de geleceği düşünmenizi sağlar. Hayvanlardan Tanrılara Sapiens konusu geniş bir süreç ve çerçeveyi ele alır. Antropoloji, sosyoloji, tarih ve hatta felsefe disiplinlerine ilgisi olanların severek okuyacağı bir kitaptır. İsrailli yazar Yuval Noah Harari’nin kaleme aldığı Yuval Noah Harari Hayvanlardan Tanrılara Sapiens’te yazar, insanın gerçekleştirdiklerinin yanında onun kapasitesini de odak unsuru olarak işler. Kolektif Kitap Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitabının okuyucuya kazandırdığı bazı düşünceler şunlardır. İnsanın ontolojik ve fiziki yapısına dair alışılagelen fikirleri tazeler ve nesnel olduğu kabul edilen bilgileri mantıklı argümanlar ile sorgulanabilir hale getirir. Gelişme olarak görülen tarihi olayların sonuçlarını hem objektif hem de eleştirel bir şekilde yorumlayarak okuyucuya alternatif fikirler sunar.

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Uygun Fiyatlarla Trendyol’da

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Uygun Fiyatlarla Trendyol’da

Eser, Homo Sapiens’in ortaya çıkışıyla başlayan ve günümüz insanında son bulan bir serüveni içerir. Okurlarını derinden etkileyen Hayvanlardan Tanrılara Sapiens yorum ve fikirlerini inceleyebilirsiniz. Kendi tarihinizi tanımanıza olanak sağlayan kitap yazarın yer yer subjektif ve objektif yorumları ile karşınıza çıkar. Hayvanlardan Tanrılara Sapiens okuyarak zihninizi açabilir, insana multidisipliner bir perspektiften bakabilirsiniz. Başarılı bir sosyolojik anlatıma sahip olan kitap, akademik bir dil ile okuyucuyu boğmaz. Yalın ve akıcı bir içeriğe sahip olması nedeniyle herkese hitap eder. Hayvanlardan Tanrılara Sapiens fiyatı uygundur, bütçenizi yormadan kolaylıkla satın alıp okuyabilirsiniz. Alışılan insan ve toplum algısına sıradışı yaklaşımlar sergileyen eser, dünyaya eleştirel bir tutum ile bakmanızı sağlar. İsrailli yazar Yuval Noah Harari’nin çok satan eseri Hayvanlardan Tanrılara Sapiens satın alabilir ve Homo Sapiens’ten başlayarak insanın öyküsünü öğrenebilirsiniz.