"

Koltuk Takımı

" araması için 1968 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Koltuk Takımı

Koltuk takımı, bir evin ve salonun olmazsa olmazlarından biridir. Salon ve oturma odası dekore edilirken ilk satın alınan eşyalardan biri olan oturma grupları, odanın genel havasını belirlemede büyük rol oynar. Bu nedenle koltuk takımı satın alırken detaylı bir şekilde düşünmek ve araştırmak gerekir. Peki koltuk takımı satın alınırken hangi unsurlar düşünülmeli?

Oturma Grubu Satın Alınırken Nelere Dikkat Etmeli?

Koltuk takımı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok unsur bulunur. Bunlardan bir tanesi koltuk takımının görüntüsüdür. Oturma grubu modellerini incelerken, evinizin sahip olduğu veya sahip olmasını istediğiniz dekoratif çizgiyi de düşünmelisiniz. Evinizin tamamında nasıl bir dekorasyon stili istiyorsanız, satın alacağınız koltuk takımını da buna uygun seçmelisiniz. Örneğin modern ve minimal çizgilerde bir dekorasyon yapmak istiyorsanız abartılı ve geleneksel çizgilere sahip bir koltuk takımı bununla pek örtüşmeyecektir.

Koltuk takımı satın alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli etken koltuk takımı fiyatları olacaktır. Oturma grubu fiyatları koltuk sayısına, koltuğun kumaşına ve kullanılan diğer materyallere göre değişkenlik gösterir. Siz de bu durumu göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun koltuk takımını seçip satın alabilirsiniz.

Koltukların yapısı da satın alma kararında büyük rol oynar. Oturma grubunun rahatlığı kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Oturma grubunun yumuşaklığını, kişisel zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Kimisi çok yumuşak minder yapısından hoşlanırken kimisi daha sert bir zemin üzerinde vakit geçirmeyi daha rahat bulabilir. Bu nedenle koltuk takımı satın almadan önce ne yapıda bir koltuk istediğinize karar vermeniz faydalı olabilir.

Koltuk Takımı Modelleri Neye Göre Değişir?

Piyasada yüzlerce çeşit oturma grubu modelleri bulunmaktadır. Bu koltuk takımı modellerini birbirinden ayıran unsurlardan biri koltuk takımlarının içeriğidir. Koltuklar kendi içinde modellerine göre ayrılır. Berjer, tekli koltuklara verilen isimken ikili koltuklar iki kişinin rahatça oturmasını sağlayan ve geniş iki minder bulunduran koltuklardır. Özellikle son yıllarda L koltuk sıkça tercih edilmektedir. L koltuk, adını şeklinden alır. Bu koltuk, kalabalık grupları bir koltuğa sığdırmanız konusunda size yardımcı olabilir.

Oturma grupları, farklı sayıda ve farklı büyüklüklerde koltuklar bulundurur. Bir oturma grubu; bir ikili koltuk ve bir berjer bulundururken, başka bir oturma grubu iki adet ikili koltuk ve iki berjer barındırabilir. Siz de koltuk takımı modellerini inceleyip satın alırken, kaç kişilik oturma grubuna ihtiyacınız olduğunu değerlendirmelisiniz. Tek başına yaşayan biriyseniz küçük oturma grupları sizin için yeterli olabilir ancak kalabalık bir aile iseniz daha geniş koltuklu oturma gruplarını tercih etmeniz gerekebilir.

Oturma grupları tarzlarına göre de oldukça değişkenlik gösterir. Minimal çizgilere sahip koltuk takımları bir veya iki renkten oluşup en az sayıda detaya sahip olur. Öte yandan daha klasik çizgilere sahip koltuk takımları, daha gösterişli ve büyük detaylar ile göze çarpar. Bu durum aynı markada da kendini gösterebilir. Aynı marka her zevke hitap eden ürün yelpazesine sahip olabilir. Örneğin Vivense koltuk takımı modelleri, birbirinden farklı modelleri ile her zevke ve ihtiyaca hitap eder. Evinizde baskın ve gösterişli, bir o kadar da şık bir görünüm arıyorsanız Vivense Fiona koltuk takımını tercih edebileceğiniz gibi, daha modern ve sade bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız açık renklere ve ahşap detaylara sahip Vivense Puder koltuk takımını satın almayı düşünebilirsiniz.

Siz de ihtiyacınıza uygun koltuk takımını seçmek için Trendyol'un onlarca farklı çeşidi sunduğu salon ve oturma odası mobilya kategorisine göz atabilir, kampanyalardan faydalanarak hayalinizdeki ürünü en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.