"

Köpek Kafesi

" araması için 67 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
DayangKöpek Kafesi 107x69x76cm
576,68 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Köpek Kafesi

Köpek kafesi evde yetiştirilecek köpeğin, erişkin dönemine gelinceye kadar içinde yaşayacağı ve kafes şeklinde olan bir köpek kulübesidir. Metal malzeme kullanılarak yapılan köpek kafesi çeşitleri, köpeğin eğitimi ve taşınması amacıyla kullanılan bir barınak olarak da tanımlanabilir. Evinize ilk defa bir yavru köpek almayı planlıyorsanız onu eğitmek için bir köpek kafesine ihtiyacınız olacaktır. Çünkü köpek kafesi minik yavrunun tuvalet eğitimi alması ve evde yaşamayı öğrenmesi için gereklidir. Köpek eğitim uzmanlarınca tavsiye edilen köpek kafesi kullanımı, yavru köpeğin istenmeyen alışkanlıklar kazanmasına ve evde tehlike yaratmasına engel olur. Trendyol’un köpek ürünleri kategorisinde yer alan köpek kafesi çeşitleri arasından köpeğinizin cinsine uygun olan modeli kolayca bulabilirsiniz.

Köpek Kafesi Ne İşe Yarar?

Köpek kafesi ev içinde yaşayacak yavru köpeklerin eğitimi için güvenle kullanılan bir barınaktır. Çok hareketli ve erişkinliğinde büyük olan bazı köpek cinsleri, ev yaşamına alışıncaya kadar güvenli olmayabilir. Gözünüzün önünde olmadığı zamanlarda istenmeyen şeyler yapma alışkanlığı kazanabilir. Bu niteliklere sahip köpeklerin, güvenirliklerini kanıtlayana kadar gençlik dönemleri boyunca, belirli süreçler dahilinde kafeslerinde kalmaları gerekir. Tehlikeli olabilecek köpek ırkları için bu önlem daha da önem kazanır. Köpeğinizin tam güvenilir olduğuna ikna olmadığınız sürece onu köpek kafesi içinde tutmalısınız. Köpekler iki ya da üç yaşında erişkinlik dönemine ulaşır. Erişkin olana kadar eğitilen köpekler, bundan sonra daha güvenilir olarak sizinle yaşayabilir. Erişkin olan eğitilmemiş köpekleri köpek kafesine alıştırmak kolay değildir. Uzunca bir zaman gerektirir. Yavruyken köpek kafesi eğitimi alması çok daha kolaydır. Köpeğinize tuvalet eğitimi vermek için köpek kafesi kullanımı yöntemini seçerseniz işiniz çok kolaylaşır.

Köpek Kafesi Eğitiminin Önemi

Köpek kafesi eğitimi evde köpek bakmak isteyenler için büyük kolaylıklar sağlayan bir eğitim yöntemidir. Bu yöntemi kullanarak köpeğinize tuvalet eğitiminin yanı sıra birçok davranış biçimi eğitimi de verebilirsiniz. Böylece köpeğiniz ev yaşamına kolayca alışır ve sizinle beraber yaşamayı öğrenir. Köpek kafesi eğitimi köpeğinizin kendi yaşam alanını belirlemesine ve buna alışmasına yardımcı olur. Ama bu eğitimin amacı onu sadece köpek kafesi içinde yaşamaya mecbur bırakmak değildir. Aslında köpeğinize sadece ona ait olan güvenli ve huzurlu bir yaşam alanı sunmaktır. Bunun bilincine varan köpeğiniz, eğitim süreci bitince hiçbir yönlendirmeye ihtiyaç duymadan köpek kafesi içerisine kendiliğinden girecektir.

Köpeğinizi Kafese Alıştırırken Sabırlı Olun

Hem köpeğinizin hem de sizin rahatınız için önem taşıyan köpek kafesi eğitimi süresince sabırlı olmanız gerekir. Önce kafesin içini onun rahat edip sevebileceği bir hale getirmelisiniz. Bazı köpekler sert ve soğuk zeminde uyumayı sevmezler. Bu nedenle köpek kafesi içine yumuşak ve yıkanabilir ince bir minder koymayı deneyebilirsiniz. Yavru köpeğinizin ilgisini çekecek peluş oyuncaklar, çiğneme oyuncakları, küçük battaniyeler ve yastıklar da size yardımcı olabilir. Böylece köpeğiniz kafesinde zaman geçirmekten keyif alacaktır. Köpeğinizi ilk defa köpek kafesi içerisine koyarken ısrarcı olmamanız ve hemen kapısını kapatmamanız gerekir. Kafesini tanımasına ve içinde dolaştıktan sonra tekrar dışarı çıkmasına izin vermelisiniz. Köpek kafesi içinde oyalanmaya başladıktan sonra ona fark ettirmeden kafesin kapısını kapatabilirsiniz. Köpek kafesi içine ona ait olan yiyecek kabı ile tuvalet kabını yerleştirip köpeğinizi eğitmeye başlayabilirsiniz. Bir diğer ayrıntı, köpeğinizi uzun süreler boyunca kafeste yalnız bırakmamanızdır. Belli aralıklarla onu dışarı çıkartmanız ve kendi isteği ile tekrar kafesine girmesini sağlamanız gerekir.

Köpek Kafesi Çeşitleri

Küçük ya da büyük köpek tel kafes çeşitleri, farklı özellikler içeren ürünlerdir. Sabit olan köpek kafesi seçenekleri olduğu gibi, tekerlekli tel kafes tasarımları da vardır. Tekerlekli olanlar kolayca taşınabilir ve pratik kullanım olanağı tanır. Alacağınız köpek kafesi modelini, köpeğinizin ırk özelliklerine göre seçmeniz önemlidir. Erişkinlik döneminde iri olacak bir köpeğiniz varsa kafesi en az iki ya da üç yıl boyunca kullanacağınız için büyük köpek kafesi modelini seçmeniz gerekir. Çünkü köpek kafesi köpeğinizin içinde rahatça dolaşacağı ve uyuyabileceği büyüklükte olmalıdır. Köpeklerin taşınması ve barınması için kullanılan çift kapılı tel köpek kafesleri, seyahatler için de çok uygun modellerdir. Dayanıklı metal malzemeden üretilen bu tarz köpek kafesi büyük ya da küçük ebatlarda üretilir. Kategoride yer alan ürün seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun olan modeli kolayca satın alabilirsiniz. Çift kapılı taşıma ve barınma köpek kafesi seçenekleri, katlanabilen ürünler oldukları için çok kullanışlıdır. Kullanmadığınız zamanlarda katlayarak küçük bir alanda tutabilirsiniz. Arabayla yapacağınız yolculuklar ve tatiller için ideal ürünlerdir. Farklı köpek cinsleri için özel tasarlanan tepsili köpek kafesi çeşitleri, hem iç hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Galvaniz telli ızgarası olan ve üstten kapılı metal köpek kafesi modelleri de vardır. Yan ızgaralarında emniyet kilitleri bulunan bu modelleri, istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz. Köpek kafeslerinde bulunan tepsiler, kolayca çıkarılıp temizlenebilen malzemelerden üretilir. Üst kapağı açılabilir bir köpek kafesi alırsanız ara sıra açarak yavru köpeğinizin kendisini daha rahat hissetmesini sağlayabilirsiniz. Köpek kafesi fiyatları, ürünlerin tasarım özelliklerine ve üretildikleri malzemenin kalitesine göre değişim gösterir. Köpek kafesi kategorisi, çok çeşitli seçenekler sunarak size kolay tercih yapma imkanı tanır. Köpeğinizin cinsine uygun ürünü rahatça bulabilirsiniz.