"

Köpek Kıyafetleri

" araması için 3381 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
SerbellaPuf Tulum Kahve
99,88 TL
79,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Köpek Kıyafetleri

Köpek kıyafetleri, evinde köpek besleyenler için vazgeçilmez evcil hayvan ihtiyaçlarından oluyor. Hem köpeğin sağlığını koruyan hem de onların sevimli ve şık görünmesini sağlayan köpek kıyafetleri, birbirinden farklı renk ve modellerde hayvanseverlere sunuluyor. Yaşanılan iklimin sıcak ya da soğuk oluşuna göre tercih edilen, doğru kumaş seçimi yapıldığında işlevsel olan, köpeklerin banyo yaptıktan sonra üşümesini ya da yağmur altında yürürken hasta olmasını önleyen köpek kıyafetleri, evcil hayvanınızın boyuna göre tercih ediliyor. Köpek kıyafetlerinin seçiminde köpeğinizi rahatsız etmeyecek şekilde, ne dar ne de bol olanlar tercih edilmeli. Fermuar ve üzerinde köpeğinizin yutabileceği küçük parçaların olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Yağmurluk ve Bornoz Tasarımlı Köpek Kıyafetleri ile Üşütmeye Son

Köpek kıyafeti çeşitleri, büyük ve küçük ırklara göre farklı tasarımlarla evcil hayvan besleyenlerin karşısına çıkıyor. Tüm ırklar için uygun olan köpek kıyafeti çeşitlerinden biri köpek bornozları oluyor. Köpek bornozları daha çok köpeğinizi banyo yaptırdıktan sonra kullanılan köpek kıyafetleri arasında bulunuyor. Ekstra emiciliğe sahip olan köpek bornozları, köpeğinizin yıkandıktan sonra silkindiğinde etrafa yapışabilecek olan tüyleri de engelliyor. Böylece ev hijyenine de katkı sağlamış oluyor. Mikrofiber kumaş yapısına sahip olan bornoz köpek kıyafetleri, aynı zamanda dışarıda yağmura yakalanan ve sırılsıklam olan köpeğinizin üşütmesini engellemek için de kullanılıyor. Bornoz köpek kıyafetleri çamaşır makinesinde 60 dereceye kadar yıkanabilme özelliğine sahip olup pratik temizlenme işlemiyle de tercih ediliyor. Köpeğinize en uygun ölçüye sahip bornoz köpek kıyafetleri için öncelikle onun boyunu ölçmenizde fayda var. Bu işlem için köpeğinizin boynundan başlayarak kuyruk sokumuna kadar olan mesafeyi mezura yardımıyla ölçebilir ve kıyafetini ona göre seçebilirsiniz. Özellikle sonbahar ve kış aylarında yağmurlu havalar için tercih edilen köpek kıyafetleri türlerinden biri de köpek yağmurlukları oluyor. Su itici ve poplin kumaştan üretilen köpek yağmurluğu çeşitleri, ıslak havalarda gönül rahatlığıyla köpeğinizle birlikte yürüyüş yapmanıza olanak sağlıyor. Gövdesiyle suyun temasını önleyen yağmurluklar, köpeğinizin üşütüp hasta olmasının önüne geçiyor ve hem sizin hem de onun huzurunu koruyor.

Köpek Kıyafetleri Seçiminde Birincil Faktör Mevsim

Köpek kıyafetleri seçiminde hangi mevsim ve hava koşulları için kıyafet baktığınız en önemli kriterlerden oluyor. Soğuk havalar için köpek kıyafetleri bakıyorsanız köpek yağmurluklarının yanında soğuktan koruyucu polar ceket, tercih etmeniz gereken ürünler arasında yer alıyor. Yumuşacık polar kumaştan üretilen ve köpeğinizin soğuktan etkilenmesini önleyerek onu sıcacık tutan polar ceket köpek kıyafetleri, hem sizin hem de köpeğinizin anın tadını çıkarmasına izin veriyor. Soğuk faktörünün ortadan kalktığı yaz mevsimi için köpek kıyafetleri arayışındaysanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, köpek kıyafeti kumaşının sentetik olmaması. Polyester gibi sentetik kumaşları tercih etmek köpeğinizin terlemesine ve onun huzursuz olmasına yol açıyor. Sentetik kumaşlar yerine pamuk, örme ya da tül gibi yüksek kalite kumaşlardan ve ipliklerden üretilen köpek kıyafetleri köpeğinizin derisinin gün boyu nefes almasını sağlıyor; onun huzurlu, mutlu ve sağlıklı olmasına yardım ediyor.

Yazın en çok tercih edilen köpek kıyafetleri arasında file köpek atlet çeşitleri yer alıyor. Üretim aşamasında tüm testlerden geçen nakış tekniklerine sahip olan ve köpeklere nefes aldıran köpek kıyafetleri aynı zamanda onları tarz olarak da havalı gösteriyor ve ilgi odağı olmasını sağlıyor. File köpek kıyafetleri yanında yazın en popüler köpek kıyafetleri çeşidinden biri de elbette tişörtler. Tüm testlerden geçen, yüzde 100 pamuk ve pike kumaştan üretilen tişört stil köpek kıyafetleri köpeğinize sportif ve sevimli bir hava katıyor. Elbise ya da papyon tarzındaki köpek kıyafetleri köpeğinizin cinsini belli eden tarzlardan olurken üzerinde eğlenceli baskı ve yazıların olduğu kıyafetler de köpeğinizin tarzını yansıtan detaylar olmasıyla çok tercih ediliyor.

Köpek Kıyafetleri Seçerken Köpeğinizin Güvenliği Esas Olsun

Köpek kıyafetleri seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar arasında kıyafetlerin fermuarlı olmaması ve üzerinde küçük parçaları barındırmaması yer alıyor. Fermuarlı köpek kıyafetleri tasarımları köpeğinizin tüylerini sıkıştırıp onun canının acımasına sebep olabiliyor. Üzerinde düğme gibi dişlenerek kolayca kopabilecek detayların olduğu köpek kıyafetleri ise köpeğinizin sağlığı için büyük tehdit oluşturuyor. Köpek kıyafetleri tercihinizde bu detaylardan uzak tasarımları tercih etmenizde fayda var. Bunun yanında köpek kıyafetleri, üzerindeki fosforlu detaylarla köpeğiniz ve sizin için çok daha güvenli bir açık hava ortamı oluşturuyor. Köpeğinizi onun tuvalet ihtiyaçları için düzenli olarak akşamları da dışarı çıkardığınız düşünülürse araçlardan gelebilecek herhangi bir tehdide karşı fosforlu detaylarla görünür olmakta fayda var.

Köpeğinizin boyuna, ırkına, yaşına göre tercih edebileceğiniz birbirinden renkli tasarımlı tüm köpek kıyafetlerine Trendyol’un köpek ürünleri kategorisinden ulaşabilir, kıyafetlerin tüm özelliklerini bulunduğunuz yerden inceleyebilirsiniz.