KöyFidan Frenk Üzümü Kırmızı Meyveli Fidanı Açık Köklü 60-70 cm kffukmfak6070cm

Satıcı : KöyFidan
38,90 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

KöyFidan Frenk Üzümü Kırmızı Meyveli Fidanı Açık Köklü 60-70 cm

  • Üzüm türleri arasında yer alan frenk üzümü son yıllarda ekim oranlarını artırmıştır. Gerek normal tüketim gerekse sanayi tüketimine uygun olan meyve özellikle pastacılık gibi sektörlerde en sık tercih edilen meyvelerin arasına girmeyi başarmıştır. Üstelik meyvenin genel üzüm türlerinde yer alan vitamin değerlerine sahip olduğu da bilinmektedir. Hobi ya da kar amaçlı yetiştiriciliğe uygun olan meyvenin fidanı internet üzerinden güvenle temin edilebilmektedir. Frenk üzümü fidanının yetiştiriciyle uygun görülmesinde iklim ve toprak olarak geniş alanlara uyum sağlayabilmesi önemli etkenler arasındadır. Meyvenin özellikle soğuk havalara karşı diğer üzüm türlerine kıyasla daha dayanıklı olduğu gözlemlenmektedir. Yine de dona kaçan soğuklarda meyvenin yetiştirilmesi mümkün olmamaktadır. Frenk Üzümü Fidanı Bakımı Bakım önerilerinden önce üzümün nasıl bir iklim istediğinin bilinmesi gerekmektedir. Çiçeklerinin erken açmasından kaynaklı olarak riskli bir kategoriye giren meyve, çok aşırı soğuklara ve doğal olarak donlara karşı hassasiyet göstermektedir. Frenk üzümü bakımında özellikle ilkbahar aylarında don riski olan bölgelerde ekim yapılmaması önerilmektedir. Bakım açısından budamaya ekstra özen gösterilmesi tavsiye edilmektedir. Kurumuş ya da yeni sürgün verimine engel olan dallar kesici bir aletle budanmalıdır. Bilinçsiz olarak yapılan budamalar meyve oranından fidanın ömrüne kadar pek çok alanda olumsuz sonuçlar oluşturmaktadır. Buna bağlı olarak budamada bilinçlenmek ya da bir profesyonelden yardım almak gerekmektedir. Fidanlar çok kuru ya da çok nemli toprakları sevmediklerinden ötürü sulama sıklığını da toprağın durumuna göre ayarlamak gerekmektedir.
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.
  • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

  • Tip Meyve Fidanı
Şikayet Et