Kişisel Gelişim kategorisinde
en çok değerlendirilen 2. ürün

Kronik Kitap Bir Ömür Nasıl Yaşanır? 0001796150001

99 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (37)
Dinamik Kırtasiye Spor Malzemeleri Gıda
9.2
Tahmini Kargoya Teslim: 7 gün içinde
Kurumsal Fatura
Stone House
8.9
merchant-badge-image
Hızlı Teslimat: 2 gün içinde kargoda
Kurumsal Fatura
59,99 TL
Kitap Aktüel
8.6
Hızlı Teslimat: 2 gün içinde kargoda
Kurumsal Fatura
59,90 TL
Felix Kitap
9.8
merchant-badge-imagemerchant-badge-image
Hızlı Teslimat: 2 gün içinde kargoda
Kurumsal Fatura
DAHA FAZLA SATICI GÖSTER

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Kronik Kitap Bir Ömür Nasıl Yaşanır?

Geri Bildirim Ver
 • “Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım. Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır.”İlber Ortaylıİlber Ortaylı, yediden yetmişe herkesin faydalanacağı, bilge şahsiyetinden ve yaşam tecrübesinden süzülen tavsiyelerden oluşan bir eserle karşımızda. İlber Hoca bu kitapta, bir insanın, çocukluktan itibaren hayatın hemen her alanında ihtiyaç duyacağı çözümleri nasıl bulabileceğini örnekler vererek anlatıyor. “Herkes kendi talihinin mimarıdır” sözünü hatırlatarak, kendi yolunu çizmenin ne anlama geldiğini tüm kritik noktalarıyla yorumluyor.- Bir ömrü hakkıyla yaşayabilmek ve yaşanan her andan tat alabilmek için önce ne lazımdır?- İnsan hayatı kaç dönemden oluşur ve her bir dönemde neleri tecrübe etmek gerekir? 15, 25, 40 ve 55 yaşları neden birer eşiktir?- İnsan kimden, ne öğrenebilir? Kendi kendini yetiştirmek nasıl mümkün olur?- Kişi mesleğini neye göre seçmelidir?- Bir işin uzmanı olmak ve o uzmanlık bilgisiyle çalışmak için nelere ihtiyaç vardır?- Bir dil, en iyi nasıl ve ne zaman öğrenilir?- En verimli sonucu alabilmek için nasıl çalışmak gerekir?- Sorumluluk sahibi bir insan, kendisi veya çocukları için nasıl bir eğitim modeli aramalıdır?- Hayata değer katmak için ne tür insanları arayıp bulmak gerekir?- Doğru kararları alabilmek için en çok kimleri dinlemek gerekir?- En iyi nasıl seyahat edilir
 • bir şehir nasıl dolaşılır? Hangi müze, hangi meydan, hangi sokakları görmek için dünyanın bir ucuna kadar gidilebilir?- İyi film, güzel müzik, doğru kitap nedir? Hangi temel eserleri dinlemeli, okumalı ve seyretmeliyiz?- İnsan yaşadığı şehirden tam manasıyla nasıl yararlanabilir?“Bir Ömür Nasıl Yaşanır?”, ülkemizin medarıiftiharı olmuş bir tarihçinin gözünden, insanın hayattaki anlam arayışına, bu arayışın tadını nasıl çıkaracağına ve süreç boyunca karşılaşacağı zorluklarla nasıl baş etmesi gerektiğine dair çok özel bir kılavuz… Yazar:İlber Ortaylı Yayınevi:Kronik Kitap Basım Yılı:2019 Yai Grubu:3-6 Cilt Bilgisi:İnce Kapak Kategori:Kişisel Gelişim Roman Türü:Kişisel Gelişim YayinEvi:Kronik Kitap Basım Dili:Türkçe
 • Bu üründen en fazla 25 adet sipariş verilebilir. 25 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 10 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar İlber Ortaylı
 • Basım Yılı 2020 ve Öncesi
 • Cilt Bilgisi Ciltsiz
 • Setli/Tekil Tekil Ürün
Geri Bildirim Ver

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı | Kronik Kitap

Bir Ömür Nasıl Yaşanır Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler adlı kitap, Yenal Bilgici’nin ülkemizin önde gelen tarihçi ve yazarlarından olan İlber Ortaylı ile yapmış olduğu söyleşi esas alınarak hazırlanmıştır. Bu bilgiler ışığında, Bir Ömür Nasıl Yaşanır kitabının yazarı için verilebilecek en doğru cevap, gazeteci Yenal Bilgici’nin, İlber Ortaylı’ya sorduğu soruların cevaplarını derleyerek kitap haline getirdiğinden, ortaklaşa bir durum söz konusudur. Kitap, soru-cevap şeklinde ilerlemektedir. Bir Ömür Nasıl Yaşanır içerik hakkında söylenebilecek bir diğer nokta ise, kitabın çeşitli konu başlıklarını barındıran 8 bölümden oluştuğudur. Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kronik Kitap yayıncılığa bağlı olarak piyasada yer alan bir kitaptır. Bir Ömür Nasıl Yaşanır türü, yaratıcı kurgu dışı olduğu söylenebilir. Bir Ömür Nasıl Yaşanır fiyat bazında değerlendirildiğinde, diğer kitaplarla ortalama aynı fiyata sahiptir.

 • Bilgilendirici Kitap
 • Hayatın Anlamı İle İlgili Söyleşi
 • Her Yaşa Hitap Eden Öğretiler İçeren Metin

Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kitabının Konusu Nedir?

Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kitabının Konusu Nedir?

Bir Ömür Nasıl Yaşanır Konusu bakımından genel olarak hayatın anlam arayışıyla ilgili her yaştan insana seslenmektedir. Kendi kendini yetiştirmek için tüyolar, bir ömrü hakkıyla yaşayabilmek ve yaşanan andan tat alabilmek için tavsiyeler, insanın kimlerden ne öğrenebileceği gibi farklı sorulara detaylı açıklamalar içeren Bir Ömür Nasıl Yaşanır Özet olarak bu sorular üzerinde durmaktadır. İlber Ortaylı’nın hayat tecrübelerini aktardığı bu eserde, birbirinden değerli öneriler bulunmaktadır. Akademisyen, tarihçi, aynı zamanda yazar olan İlber Ortaylı, kitabın isminden yani Bir Ömür Nasıl Yaşanır? Sorusundan yola çıkarak bir cevap niteliğinde bu kurgu dışı metni hazırlamıştır. Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kitap içerisinde barındırdığı faydalı bilgiler neticesinde hayatınızı aydınlatacak bir eser olacaktır. Bir Ömür Nasıl Yaşanır Oku denildiğinde ‘Okudum.’ Demeniz gereken kitaplar arasında yer almalıdır.

Kültürel Birikim Anlamında Fayda Sağlayacak Bir Kitap

Kültürel Birikim Anlamında Fayda Sağlayacak Bir Kitap

Bir Ömür Nasıl Yaşanır İlber Ortaylı, izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar, dinlenmesi gereken müzikler olmak üzere daha birçok kültürel ögeyi bünyesinde barındıran bir metindir. Seyahat ederken dikkat etmek gerekenler nelerdir, müze nasıl gezilir, bir şehir tam anlamıyla nasıl görülebilir sorularına verilen cevaplarla adeta bir gezi rehberi özelliği göstermektedir. Aynı zamanda kitabın içerisinde dil nasıl ve ne zaman öğrenilir problemlerini de kolayca çözüme kavuşturan satırlar yer almaktadır. Eğitiminizde yer alması gereken hususlara kadar derin bir kültür yelpazesine ev sahipliği yapan Bir Ömür Nasıl Yaşanır, İlber Ortaylı’nın yetkin bilgi birikiminden oluşan öğretileri kapsamaktadır. Bu sayede, Bir Ömür Nasıl Yaşanır okuyanlar hem İlber Ortaylı’yı yakından tanıma fırsatı bulacaklar hem de onun önerdikleri doğrultusunda kültürel dünyayı ve hayatı keşfetmeye bir adım daha yaklaşacaklardır.

Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kitabı Değerlendirme

Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kitabı Değerlendirme

Bir Ömür Nasıl Yaşanır İlber Ortaylı Kronik Kitap tarafından basılmakta olan, okunduğunda insanın kendi iç dünyasına katkı sağlayacak bir eserdir. Bir Ömür Nasıl Yaşanır kaç sayfa sorusuna cevap olarak 285 sayfa cevabı verilebilmektedir. 285 sayfa boyunca kitapta anlatılan öğretilerin kısaltılmış hali, Bir Ömür Nasıl Yaşanır kitap özeti olarak adlandırılabilir. Fakat, Bir Ömür Nasıl Yaşanır satın al birimine gidilerek kitabın orjinalinin okunması daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Bir Ömür Nasıl Yaşanır inceleme bölümüne bakıldığında ve bu kitabın yediden yetmişe herkesi bilgilendirme amacıyla yazıldığı düşünüldüğünde, yorumların ‘Yararlı bir kitaptı.’ Gibi ortak bir kararda buluşması şaşırtıcı olmayacaktır. Bir Ömür Nasıl Yaşanır Yorumları genel olarak bu kitabın çoğunlukla beğenilmiş, takdir edilmiş bir eser olduğu ve içerisindeki önerilerin günlük hayatla örtüştüğü yönünde birleşmektedir.