"

Kulaküstü Kulaklık

" araması için 2111 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kulak Üstü Kulaklık

Kulak üstü kulaklıklar, tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği kulaklık modelleri olarak bilinir. Kulak üstü kulaklık modelleri, özellikle bilgisayar oyuncularının sıklıkla tercih ettiği ürün gruplarından biridir. Bu kulaklık modelleri, çağrı yapmak ve müzik dinlemek için de rahatlıkla kullanılabilir. Gürültü engelleme özelliğiyle bilinen kulak üstü kulaklık çeşitleri, ses kalitesi ile de dikkat çekmeyi başarır. Kulak üstü kulaklık markaları tarafından birçok farklı kulaklık satışa sunulur. Bu nedenle kişisel tercihler, kulak üstü kulaklık satın alırken önemli bir rol oynar. Temelde kompakt ve profesyonel olmak üzere iki farklı kulak üstü kulaklık tipi bulunur. Profesyonel kulak üstü kulaklıklar; daha yüksek performans, iyi bir mikrofon ve artırılmış işlevsellik gibi özellikleri kullanıcılar ile buluşturur. Üstelik profesyonel modellerde yer alan mikrofonlar da oldukça uzundur. Kompakt modellerde ise kulaklık ve mikrofon üniteleri tek bir noktada toplanır. Öte yandan kompakt modeller, profesyonel modellere göre daha küçüktür.

Ses Kalitesi, Mikrofon ve Gürültü Engelleme

Kulak üstü Bluetooth kulaklık satın alırken ilk dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında ses kalitesi ve gürültü engelleme gibi özellikler gelir. Bununla birlikte mikrofonlu kulaklıklar, özellikle oyunlarda ve video konferans görüşmelerinde çok işe yarar. Kulaklık modellerinde mono, stereo ve HD olmak üzere üç farklı ses kalitesi bulunur. Mono özellikli kulaklıklarda tek bir ses ünitesi yer alır ve bu üniteden sesler tek bir kulağa gider. Mono özellikli kablosuz kulak üstü kulaklıklar daha çok telefon görüşmeleri için tercih edilir. Stereo özellikli kulaklıklar ise daha iyi bir ses kalitesini uygun fiyatlarla tüketicilere sunar. HD kaliteye sahip olan kulaklıklar arasında en bilinenleri, kulak üstü gaming kulaklık modelleri olarak bilinir. HD kulaklıklar, üstün ses kalitesi sayesinde oyun oynamayı ve film seyretmeyi daha keyifli kılar. Kulaklıklardaki gürültü engelleme özelliği ise kalabalık ortamlarda müzik dinlemeyi, oyun oynamayı ve film seyretmeyi kolaylaştırır.

Çok Noktalı Eşleştirme ve Sesli Komut

Çok noktalı eşleştirme teknolojisi, kulak üstü kulaklıklarda kullanılan ve gerçekten faydalı olan bir özelliktir. Çok noktalı eşleştirme teknolojisi, kulaklıkların birden fazla elektronik cihaz ile aynı anda kullanılmasına olanak sağlar. Bu teknoloji sayesinde kulaklıklar; dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve tablete aynı anda bağlanabilir. Örneğin JBL kulak üstü kulaklık modellerinde bu durum oldukça net bir şekilde gözlenebilir. Kulak üstü kulaklıkların bazılarında sesli komut sistemi aktif olarak kullanılır. Böylelikle dinlenilen müzik rahatlıkla durdurulabilir veya başka parçaya geçilebilir. Öte yandan cep telefonlarında çağrı bekletme ve çağrı karşılama gibi eylemler sesli komutlar ile yapılabilir. Sesli komut özelliği, Sony kulak üstü kulaklık modellerinde aktif olarak kullanılır.

Rahat Kulaklıklar Öncelikli Olarak Tercih Edilir

Kulak üstü kulaklık satın alırken mutlaka rahat modeller tercih edilmelidir. Böylelikle satın alınan kulak üstü kulaklıklar, uzun süre boyunca güvenle kullanılabilir. Üstelik rahat kulaklıklar tercih edildiği taktirde tahriş ve benzeri olumsuz durumların da önüne geçilebilir. Ayrıca bazı kulaklık modellerinde kafa bandı, tam enseden geçerken bazı kulaklıklarda tepe bölgesinden geçer. Kulaklık kılıflarının bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Böylelikle kulaklıklar daha temiz tutulabilir, sağlık problemlerinin önüne geçilebilir ve ses kalitesi korunabilir. Özellikle kablosuz kulaklık satın alırken kulaklığın menzili de çok önemlidir. Bazı kulaklıklar 9 metreye kadar gayet iyi kalitede ses verebilir fakat birçok kulaklık en kaliteli sesi 3 metre menzil ile verebilir. Kulaklıkların menzili söz konusu olduğunda Philips kulak üstü kulaklık modelleri, iyi bir tercih olarak öne çıkar. Her bütçeye uygun kulak üstü kulaklık fiyatları için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.