Kaliteli Kumtel Davlumbazlar ile İstenmeyen Kokulara Son

Mutfaklar evlerinizde oldukça fazla vakit geçirdiğiniz alanlar olmaktadır. İster büyük bir mutfağa sahip olun ister küçük, tüm gıdalarınızı içinde barındırdığınız evlerinizin kalbi olmaktadırlar. Mutfaklarda kullandığınız hayatınızı pratikleştiren birçok teknolojik eşyada barındırılmaktadır. Oldukça fazla bir çoğunluğun kullandığı davlumbazlar, günümüzde artık mutfaktaki vazgeçilmezlerden olmuştur. Hava fanı adı ile de adlandırılan davlumbazlar, mutfakta oluşan dumanı, yağları, kaynayan tencerelerdeki buharı ve ısıyı filtreleyerek tahliye eder ve uzaklaştırır. Yemek pişirme esnasında bize birçok açıdan pratiklik sağlayan Kumtel davlumbaz modelleri, ocağın üzerinde olacak şekilde yukarıdan kurulumu gerçekleştirilir. İçerisinde mekanik bir fan bulunduğu için, kokunun ve buharın uzaklaştırılmasına büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Pişirilen yemeklerden gelen kokuların evin diğer odalarına yayılıp sinmesini ve kötü bir atmosfer sağlamasını önlemek amacı ile üretilen davlumbazlar, oldukça tecrübeli bir marka olan Kumtel sayesinde mutfaklara ayrıcalık sağlamaktadır. Son derece gelişmiş performansı ve kuvvetli emiş gücü ile mutfaklarda sağlıklı ve temiz bir havaya sahip olmanızı amaçlayan Kumtel davlumbaz çeşitleri, oldukça modern ve teknolojik dizaynları ile mutfaklara hoş bir görünüm de kazandırmaktadır.

Kumtel camlı davlumbaz modelleri, gelişmiş teknoloji ile dizayn edilmiş olup ayrıcalıklı mutfaklarınız için tercih edebilir ve keyif içinde yemeklerinizi pişirmenin konforuna varabilirsiniz. Malzemesi camdan olan bu modeller, kademeli bir şekilde emiş gücüne sahip olmaktadır. Bu üründe renk bir diğer dikkat edilmesi gereken ayrıntı olmaktadır. Mutfağınızdaki mobilyalara uygun renklerde bir davlumbaz seçimi dekorasyona uyum sağlaması açısından önemli olmaktadır. Kumtel beyaz davlumbaz kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilen renk olmaktadır. Üzerinde lekeleri, tozu ve kirli çok fazla belli etmeyen bu renk sayesinde her an temizlemek zorunda olmasınız. Özellikle sık temizlik yapmaktan hoşlanmayan kişiler için beyaz cam davlumbaz çeşitleri seçilebilmektedir. Modern bir görünüme sahip olan bu ürünler, çok pratik bir şekilde temizlenmesi ile kendilerini ön plana çıkarmaktadırlar. Son zamanlarda gelişmiş özellikleri ile Kumtel ankastre davlumbaz çalıştığı esnada sessiz olması ve geniş bir kapasiteye sahip olması ile daha sık tercih edilmektedir. Kumtel bacasız davlumbaz ise baca geçişinin bulunmadığı mutfaklarda havayı büyük bir oranda optimize eder ve mutfak içerisinde buhar oluşumunu engeller. Aynı zamanda topladığı havayı filtreleyerek dışarıya temiz olarak aktarmaktadır. Bu bağlamda bacaya ihtiyaç duyulmamakta ve çevre kirletilmemektedir. Bacasız davlumbaz modelleri, yağı son derece kuvvetli filtreledikleri için yangın çıkma olasılığını neredeyse ortadan kaldırma özelliğine de sahip olmaktadırlar.

Kumtel Davlumbaz Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kumtel Davlumbaz Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfağınız ile uyumlu ve tam performans alabileceğiniz davlumbaz seçiminde bazı püf noktalarını bilmeniz gerekmektedir. Eğer ufak bir mutfağa sahipseniz 300-400 metreküp, biraz daha büyük mutfaklar için 400-500 metreküp saat bazında emiş gücü olması gerekmektedir. Çok büyük mutfaklar için ise 600 metreküp hava emiş gücüne sahip davlumbazlar tercih edilmelidir. Beğendiğiniz modeli satın almaya karar verdiğiniz aşamada Kumtel davlumbaz ölçüleri doğru bir şekilde belirlenmeli ve yağı içerisinde filtreleyecek olan sistemin uzun yıllar boyunca kullanılmasına dikkat etmelisiniz. Kumtel davlumbaz kurulumu modeller arasında farklılık göstermektedir. Çalışma özelliklerine göre çok farklı kurulumlar ile monte edilmektedir. Zamana ayak uyduran modern ve şık teknolojileri ile Kumtel ocak davlumbaz çeşitleri içerisinde yüksek ve normal performans sergileyenleri yer almaktadır. Yemek pişirirken meydana gelen buhar ve yağ kokularını yok eden Kumtel davlumbaz seti boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Normal çalışma randımanı gösteren modeller, kokuyu ve ısıyı tamamen ortadan kaldırma avantajını küçük mutfak alanlarında daha iyi gerçekleştirmektedirler. Bu alanlarda 60 cm ya da 70 cm olan çeşitleri seçilebilmektedir.

60 cm ölçülerinde olan modeller, genellikle çok ufak mutfaklarda ya da ofis mutfaklarında tercih edilebilmektedir. Mutfaklarda istenmeyen kokuları ve buhar oluşumlarını yok etmeyi amaçlayan kuvvetli emiş gücüne sahip modeller de olmaktadır. Bu modeller genellikle 80 cm ölçülerindedir. İstenmeyen kokuları yok etmesinin yanı sıra, modern detayları ve zarif tasarımı ile oldukça hoş görünmeleri de mutfağınız için ayrıcalıklı bir durum olmaktadır. Mutfağınızın genişliği ile doğru orantılı olarak nasıl bir kapasitede havalandırma gücüne ihtiyacınız olduğuna karar verip bu doğrultuda bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız araştırmalar sonucunda modelin özelliği ile orantılı zaman ayarlamalı ve akıllı modeller tercih edebilirsiniz. Zaman ayarlı olan modellerde pişirme aşamasından sonra meydana gelen tüm buharı ve kokuyu kuvvetli bir şekilde emer ve davlumbaz otomatik olarak kapanır. Böylece ağır kokular gider ve mutfağınız ferah bir havaya kavuşup tazeliğini korumuş olur. Oldukça çeşitli özellikleri ile değişik mutfak mekânlarına monte edilen ürünler dokunmatik mekanizmalı, manuel, uzaktan kumandalı ve elektronik olmaz üzere birçok farklılık göstermektedir. Bir diğer tercih edilen modeller arasında çekmeli davlumbazlar da yer almaktadır. Yemek pişirirken fan bölümü çekilir ve eş zamanlı emiş performansı harekete geçmeye başlar. Ayrıca cam yüzeye sahip olan ve paslanmaz çelikten üretilen modellere de göz atabilirsiniz. Bu sayede mutfağınızdaki dekorasyona kendi dokunuşlarınızı ve stilinizi yansıtmış olursunuz.

Kumtel Davlumbaz Kullanım Detayları

Kumtel Davlumbaz Kullanım Detayları

Mutfaklarda kullanılan birçok teknolojik alet, işlerimizi pratikleştirmeye ve hızlandırmaya yararlar. Burada geçirilen zamanın kalitesi artar ve eğlenceli hale gelir. Bu sayede kendinize oldukça fazla zaman ayırmış olursunuz. Mutfak tüm aile bireylerinin gün içerisinde sıklıkla uğradığı bir yer olmaktadır. Bu alanlarda hoş vakit geçirmenin yanında havası da önem arz etmektedir. İşte burada davlumbazlar oldukça önem taşımaktadır. Mutfakta pişirilen yemeklerin oluşturduğu koku ve yağları içene çekerek ortamın ferah bir havaya kavuşmasını sağlamaktadır. Daha çok baca çıkışlı mutfaklarda oldukça sık tercih edilen Kumtel piramit davlumbaz üst kısmından itibaren alt kısmına doğru genişleyerek piramite benzeyen bir görüntü oluşturmaktadır. Eğer büyük bir mutfağa sahipseniz yemek kokularının çok fazla yayılmaması için piramit davlumbaz çeşitlerinden size uygun olanını tercih edebilirsiniz. Baca çıkışı bulunmayan mutfaklar için oldukça ideal olan Kumtel filtreli davlumbaz, yemek kokularını ve buharı filtreleyerek içine çekmektedir. Hava çıkışını sağlayan filtreli modeller, metal bir süzgeç yardımı ile mutfakta oluşan kirli havayı dışarı atma özelliğine sahip olmaktadır. Bu özelliğe sahip olmasının en büyük nedenlerinden biri aktif karbon filtreleme sistemini bünyesinde barındırmasıdır. Bu sebeple seçeceğiniz davlumbazda aktif Kumtel karbon filtreli davlumbaz özelliğinin bulunmasına özen göstermeniz, mutfağınızda daha ferah bir hava sağlamanıza neden olacaktır. Kumtel davlumbaz beyaz renkteki seçenek ile mutfak dekorasyonunuza göre bir ürün seçebilirsiniz. Modern ve farklı görüntüleri ile Kumtel davlumbazlar sayesinde mutfağınızda dilediğiniz yemeği pişirebilir, aile bireylerini ve kendinizi de oluşabilecek kötü kokulara maruz bırakmadığınız için oldukça memnun olabilirsiniz. Malzemesinde paslanmaz çelik bulunan Kumtel inox davlumbaz seçenekleri, oldukça rahat temizlenmesinin yanı sıra korozyonu engelleyerek sağlığınızı da düşünmektedir. Mutfağınızda oldukça farklı bir hava yaratmayı amaçlayan markanın davlumbaz modelleri, içerisinde mutfağınız için en uygun modeli seçerek iyi karar vermiş olacaksınız. Mutfağın genişliği ve ihtiyaç duyulan emiş kuvveti ile davlumbaza mı yoksa aspiratöre mi ihtiyacınız olduğunu belirleyebilirsiniz.

Birçok olumlu avantajları nedeniyle davlumbaz seçimi yapmanız, uzun ömürlü bir ürün olduğundan dolayı akıllıca bir tercih olacaktır.Mutfaklar, sadece yemek pişirilen yerler değil aynı zamanda ailece ve arkadaşlar ile birlikte güzel çay sohbetlerinin gerçekleştiği alanlar olmaktadır. Güzel ve lezzetli yemeklerin hazırlandığı mutfaklarda oldukça keyifli vakitler geçirilmektedir. Bu keyifli vakitleri aynı zamanda kaliteli bir hale dönüştürmek için ve yemek pişirme eylemini rahat bir şekilde gerçekleştirmek için davlumbaz ürünleri mutfaklarımıza dâhil olmaktadır. Değişik modellerde ve özelliklerde tasarlanan davlumbaz ürünleri, kullanılacak olan mutfağın boyutuna ve şekline göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca kurulum gerçekleştirilen yere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Oldukça güçlü bir motor mekanizması bulunan ürünler olarak değişik çeşitlere ayrılmaktadırlar. Kumtel duvar tipi davlumbaz bu çeşitlerden biri olmaktadır. Üst kısmında dolap olmayan yerlere kurulmaktadır. Bu tip duvara kurulumu gerçekleştirilen davlumbazlar, duvara monte edilen baca adı ile de nitelendirilmektedir. Bunun sebebi görüntüsünden dolayı bacayı anımsatmasından kaynaklanmaktadır. Alt tarafı üst tarafından daha büyük olan bu modeller sobanın daha da uzun olmasını sağlar ve ocaktan yükselen buharı ve kokuyu tam anlamıyla çekebilme özelliğine varmış olur. Duvar tipi davlumbaz çeşitleri dolap üzerinde bulunmayan ocaklar için daha doğru bir tercih olmaktadır. Çok renk seçeneği olmamakla birlikte Kumtel siyah davlumbaz, siyah rengin vermiş olduğu asillik ve ağır havasıyla mutfağınıza farklı ve hoş anlamlar katacaktır. Kurulum şekli ile doğru orantılı ürünler dışında çalışma kapasitelerine göre de oldukça değişik ürünler bulunmaktadır. Son derece şık ve teknolojik çekmeli modellerin havayı ve kokuyu emiş gücü, mutfağın boyutuna göre farklılık göstermektedir. Fakat kademe dereceleri doğru seçildiğinde oldukça iyi sonuç elde edilebilmektedir. Bunların yanı sıra ses yüksekliğinin de ayarlanıyor olabilmesi ya da sessiz çalışma alternatifinin seçilmesi sahip olduğu güzel avantajlardan biridir. Eğer sessiz çalışan bir davlumbaza sahip olmak istiyorsanız akıllı modeller arasından birini tercih etmeniz gerekmektedir. Ebatları 2500 mililitre olan tek emişli ve 3500 mililitre olan çift emişli Kumtel ada tipi davlumbaz modelleri, duvar monteli davlumbaz modellerine oldukça benzemektedirler. Bu davlumbaz çeşidi tavana monte edilir, kokunun ve buharın bu sistem ile dışarı ulaşmasını sağlar. Davlumbaz tercihi yaparken ışıklandırma sistemi de önemli olmaktadır. Son dönem teknoloji ile birlikte davlumbazlara LED ışık özelliği de getirilmiştir. Yemek pişirdiğiniz aşamada böylelikle görüş açınızın daha da geniş bir alana yayıldığını fark edeceksiniz.

İleri Teknolojiye Sahip Kumtel Davlumbaz

İleri Teknolojiye Sahip Kumtel Davlumbaz

Mutfaklarda oldukça ferah bir havaya kavuşmamızı sağlayan Kumtel davlumbazların fiyatları, emiş gücü ve birbirinden farklı özellikler taşıması ile değişiklik göstermektedir. Mutfaktaki havanın değişiklik göstermesi davlumbazın emiş gücü ile doğru orantılı olmaktadır. Özellikle ay sonu gelecek olan faturalar düşünüldüğünde elektrik tüketimini alt sınırlarda tutan A sınıf davlumbaz ürünleri, ekonomik olarak biraz daha ilginizi çekebilir. Bunlarla birlikte fiyatların kararlaştırılmasındaki faktörlerde sınıflandırılma gelmektedir. Mutfağın büyüklüğüne göre tercih edilen bir sınıf davlumbazın da fiyat farkı da anlaşılmış olur. Doğru bir şekilde kullanarak, temizlik ve bakımını aksatmadığınız takdirde oldukça uzun yıllar kullanacağınız bu ürünlerin, üstün teknoloji ile bezenmiş çeşitlerinden birini seçebilir, Kumtel kumandalı davlumbaz ve dokunmatik seçenekleri bulunan modellerin kullanımında oldukça pratikleşebilirsiniz. Bu ürünleri tek olarak tercih edebileceğiniz gibi set olarak da satın alabilirsiniz. Bu sayede ocak, fırın ve davlumbaza set olarak sahip olmuş olursunuz. Şayet ocak ve fırına gerek duymuyorsanız Kumtel davlumbaz seçenekleri içerisinden size en yatkın olanı tercih edebilirsiniz. Kumtel davlumbazlar, birbirinden farklı avantajları sayesinde kendi içerisinde yarış halinde olmaktadırlar. Yani firmanın tek rakibi kendisi olmaktadır. Elektronik ve mekanik özellikleri, son teknoloji emiş gücü, güvenlik detayları, alçak ses seçeneği, ışıklı ve dokunmatik ekranı ile sahip olacağınız davlumbazın iyi bir performans göstermesi amacı ile geliştirilmiştir. Tüm mutfaklar için olmazsa olmaz haline gelen davlumbazlar, Kumtel'e özgü tasarımlar barındırmaktadır. Bu sektörde en çok tercih edilen marka haline gelmiş olan Kumtel davlumbaz siyah modeli inceleyebilirsiniz. Kumtel davlumbaz kullananlar arasında üstün performans özelliklerinin olduğu söylemler dikkat çekmektedir. Bir davlumbazdan beklenen her türlü ihtiyacı karşıladığı ve oldukça memnuniyet duyulduğunu dile getirmektedirler. Sadece yemek kokularını yok etmekle kalmaz, aynı zamanda yoğun yağları ve buharı da yok etmektedir. Mutfağın en şık parçası olma özelliğini taşıyan Kumtel davlumbaz kullanımı uzun yıllar kullanmak için önemli belli başlı konular olmaktadır. Kurulumu gerçekleştirildikten sonra modelin size sunmuş olduğu avantajlar doğrultusunda kullanımı oldukça kolay olmaktadır.

Pişirmek istediğiniz yemeğin türü ile alakalı ve ne kadar zaman alacağı ile ilgili olarak bir kademe tercih etmeniz gerekmektedir. Tercih etmiş olduğunuz kademeyi istediğiniz zaman kapatıp ihtiyaç duyduğunuz takdirde yeniden açabilirsiniz. Bununla birlikte zaman ayarlı modellerin bulunduğu ürünler de olmaktadır. Kumtel davlumbaz yorum yapanlar arasında motor gücünün oldukça kuvvetli olduğu, bu sebeple oluşan yemek kokularının çok kısa bir sürede ortadan kalktığını belirtmektedirler. Zaten bir davlumbazdan beklenen en değerli ve önemli ölçüt de bu olmaktadır. Ayrıca; Kumtel davlumbaz fiyatlarına Trendyol üzerinden bakabilirsiniz.Artık herkes bilmektedir ki davlumbaz bulunan mutfaklarda ağır yemek kokularına ve yağlı bir hava ortamına rastlanmamaktadır. Ocak üstünde bulunan yemeğin dumanını ve buharını çekerek mutfakta temiz bir hava oluşmasını sağlamaktadır. Kumtel davlumbaz filtresi monte ve de monte avantajı ile bulaşık makinesinde yıkanabilir olması temizlik açısından oldukça kolaylık sağlar. Yeni nesil Kumtel davlumbaz özellikleri günden güne değişik avantajlar ile karşımıza çıkarak mutfaklarda harikalar yaratmaktadır. Markanın birbirinden farklı davlumbaz renkleri içerisinde Kumtel gri davlumbaz modellerini de değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Mutfağınızda oldukça uyum sağlayacak bu renk ve daha birçok renk alternatifini markanın bünyesinde bulabilirsiniz. Paslanmaz bir yapıya sahip plan inox modelleri de parmak izi bırakmayan ve kolay kolay leke tutmayan özelliğe sahiptirler. İnox modelleri, bu sebep ile kullanıcıları tarafından tam not almaktadır. Aynı zamanda Kumtel davlumbaz satın alan kişilerin yorumlarını okuyarak daha fazla ve net bilgilere ulaşabilirsiniz. Seçeceğiniz davlumbazın ebatları mutfağın genişliğine uygun olmalıdır. Ayrıca duvar tipi davlumbaz ile T tipi davlumbaz gibi çok fazla seçenekte davlumbazlar bulunmaktadır. Bu kadar çok seçeneğin içerisinde elbette kendi mutfak özelliklerinize uygun bir davlumbaz seçmekte zorluk yaşamazsınız. Kumtel markasının bir diğer güzel özelliklerinden biri ise ses seviye özelliğidir. Davlumbazın ses yüksekliğinin kaldırılabilir düzeyde olması gerekmektedir. Çok fazla ses veren davlumbazlar hem sizi, hem de diğer aile fertlerini ya da misafirlerinizi oldukça fazla rahatsız edecek ve nitelikli bir kullanım gerçekleştirilemeyecektir. Markanın oldukça düşük ses modu bu sebeple popüler olmaktadır. Mutfakta aktif halde iken davlumbazı kullanmamak pek çok sorunu beraberinde getirebilir. Yemek yaparken meydana gelen havanın birçok kronik rahatsızlıklara ve hastalıklara sebep olduğu bilinmektedir. Bununla beraber, sadece mutfağa değil diğer odalara da yayılan duman ve ağır kokular evdeki mobilyaların üzerine siner ve rahatsız edici bir durum meydana gelir. Davlumbazlar, ortama yayılan kokular ile beraber kireç ve yağ parçalarını havayı da emme özelliğine sahip olmaktadırlar. Ve böylelikle evinizdeki eşyalarınızın rutubetten dolayı yıpranmasını ya da kirlenmesini engellemiş olursunuz. Mutfağınıza uygun davlumbaz modellerine Trendyol üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.