"

Kurşun Fırdöndü Şamandra

" araması için 903 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kurşun Fırdöndü Şamandra

Balıkçılık, ister tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktivitelerin başında geliyor. Çoğu zaman hobi olarak başlayan balıkçılık zaman içinde tutkuya dönüşerek hafta sonlarının iple çekilmesine neden oluyor. Hava durumu, balık tutulan bölge ve avlanma saatinin yanı sıra; balıkçılık ekipmanları ve malzemelerinin doğru seçilmiş olması, aktivitenin kalitesini ve başarısını artıran etkenler arasında yer alıyor. Olta balıkçılığında kullanılan ve oltaya takılan malzemeler arasında kurşun, şamandıra ve fırdöndü yer alıyor. Balık tutma keyfinizi artıracak, çantanızdan eksik etmeyeceğiniz pek çok balıkçılık malzemesi Trendyol'un av ve balıkçılık malzemeleri kategorisinde sizleri bekliyor.

Fırdöndü Çeşitleri

En ağır yük altında bile kolayca dönebilen fırdöndü çeşitleri arasında; farklı ebatlarda, farklı işlevsellikte ve farklı renklerde ürünler göze çarpıyor. Fırdöndü seçiminin oltanın tipine ve tutulacak balığın türüne göre titizlikle yapılması öneriliyor. Denize atılan oltalarda her renk fırdöndü kullanılırken tatlı sularda ise koyu renkli fırdöndüler daha etkili sonuçlar verdiği biliniyor. Fırdöndü çeşitleri arasında yer alan serpme fırdöndüsü, klipsli fırdöndü ve kurşunlu fırdöndü; balık meraklıları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. 2'li fırdöndü ve 3'lü fırdöndüler ise hem dayanıklılığı hem de işlevselliği ile dikkat çekiyor. Klipsli fırdöndü ve kurşunlu fırdöndü çeşitleri kullanım açısından daha zahmetsiz olması sebebiyle balık tutma keyfinizi ikiye katlıyor. Olta balıkçılığında kullanılan malzeme ve ekipmanlar uygun fiyat yapısı ile dikkat çekiyor. Fırdöndü fiyatları ise ürünün işlevselliğine göre değişkenlik gösteriyor.

Şamandra Çeşitleri

Yemin istenen derinlikte durmasını sağlayan şamandıra aynı zamanda oltaya balık vurduğunda balıkçıya işaret veren en önemli ekipmanlardan biri olarak öne çıkıyor. Ahşap, mantar, plastik ve strafor gibi hafif malzemelerden üretilen şamandıra çeşitlerinde çarpıcı ve uzaktan görülebilir canlı renkler tercih ediliyor. Avlanacak balığın türüne ve suyun derinliğine göre yapılması gereken şamandıra seçiminde ışığın da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Fosforlu ve elektrikli şamandıra çeşitleri özellikle gece saatlerinde yapılan avlanmalar için ideal seçenek arasında yer alıyor. Karanlıkta oldukça net görülebilen ve en hassas titreşimleri bile balıkçıya hissettiren elektrikli şamandra son derece güvenli ve keyifli bir deneyim sunuyor. Şamandıra balıkçılığın yanı sıra dalış aktivitelerinde de kullanılıyor. Dalış şamandırası olarak tasarlanmış ürünler, dalışın güvenliğini artırıyor.

Kurşun Çeşitleri

Olta balıkçılığının en önemli malzemelerinden biri olan ve misinanın ucuna bağlanarak kullanılan kurşun farklı ebatlarda ve farklı şekillerde satışa sunuluyor. Kurşun çeşitleri arasında yer alan yuvarlak ve delikli kurşunlar, kutu içinde satışa sunularak hem kullanım hem de saklama açısından avantaj sağlıyor. Farklı büyüklerde pek çok kurşunun bir arada sunulduğu kutulu tasarımlar hem amatör hem de profesyonel olta balıkçılarının vazgeçemediği malzemeler arasında yer alıyor. Kurşun seçiminde avlanacak balığın türü, kurşun çeşidinin belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Yaprak kurşun, kurşun çeşitleri arasında en bilindik ve en sık kullanılan malzemelerden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Kullanımı son derece kolay olan yaprak kurşun aynı zamanda uygun fiyatı sebebiyle de ilgi görüyor. Balıkçılıkta kullanılan ve ağırlığı sebebiyle misinanın kontrol edilebilirliğini sağlayan kurşun aynı zaman da dalışta da kullanılıyor. Dalış ekipman ve malzemeleri arasında son derece önemli bir yer tutan kurşun kişinin ağırlığına uygun olarak dalıştan önce bel bölgesine bağlanarak, bedenin suyun altında kalmasını kolaylaştırıyor. Dalış ağırlık kurşunu çeşitleri arasında farklı ağırlıklara sahip ürünler dikkat çekiyor. 1 kg ve 2 kg ağırlığındaki dalış ağırlık kurşunları dalış tutkunlarının çantasından eksik etmediği malzemeler arasında yer alıyor.