"

Kuru Bakliyat

" araması için 2480 sonuç listeleniyor
POTAMYAOrganik Nohut Penne
26 TL
Sepete Git
MigrosOsmancık Pirinç 1000 g
(289)
9,65 TL
Sepete Git
POTAMYAOrganik Kırmızı Mercimek Penne
(18)
26 TL
Sepete Git
MigrosNohut 1000 g
(188)
6,50 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kuru Bakliyat

Mutfaklarda sebze ve etin yanında olmazsa olmaz ürünler kuru bakliyat ürünleridir. Sebze veya et yemeğinin yanında yapılan pirinç pilavından kuru fasulye ve bulgur pilavına, sütlaçtan aşureye kadar hem yemek hem de tatlı yapımında kullanılabilen joker ürünlerdir. Hemen hemen herkesin mutfaklarında en az haftada bir defa pişirilen kuru bakliyat ürünleri hem sağlık açısından hem de mutfaktaki yemek seçeneğini çeşitlendirmesi açısından kuru gıda ürünleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kuru Bakliyat Ürünleri

Kuru bakliyat kategorisinde pirinç, siyez bulguru, kırmızı futbol mercimek, kısırlık bulgur, kuru fasulye, köftelik bulgur, organik irmik, nohut gibi ürünler yer alır. Kuru bakliyat ürünleri protein yönünden zengin bir besin olan ete alternatif en ucuz ve sağlıklı protein ürünleridir. Kalsiyum, demir, çinko, magnezyum yönünden zengin olan kuru bakliyat ürünleri, insan vücudunun ihtiyacı olan pek çok vitamin ve minerali bünyesinde barındırır. Haftada birkaç kez düzenli olarak kuru bakliyat tüketilmesi durumunda başta kanser olmak üzere birçok hastalığa karşı vücudunuzu korumuş olursunuz.

Organik Kuru Bakliyat Ürünleri

Organik kuru bakliyat ürünleri kategorisinde fasulye, irmik, pirinç, patlayan mısır ve tel şehriye bulunur. Organik kuru bakliyat; insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen GDO'suz, hormonsuz, zirai gübre kullanılmadan üretilmiş, ilaçsız ve katkı maddesiz kuru bakliyat anlamına gelir. Teknolojinin ve sanayileşmenin gelişmesine bağlı olarak artan çevre kirliliği neticesinde günümüzde artık doğal ürün bulmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. İnsanların köy ortamında yetişen organik ürünlere talebinin gittikçe daha çok arttığı bu ortamda organik kuru bakliyatların önemi apaçık ortadadır. Trendyol, kuru bakliyat ürünleri kategorisindeki malzemeler Anadolu’nun mineral yönünden zengin verimli topraklarında yetişen kuru bakliyat ürünleridir. Bu kuru bakliyat ürünleri, hiçbir kimyasal ilaca veya kurutma yöntemine maruz kalmadan doğrudan güneş ışığı altında yetişerek sofralarınıza gelir. El değmeden özenle paketlenen kuru bakliyat ürünleri sağlığa dost ürünlerdir. Sizin ve ailenizin gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz organik ürünler arasındadır.

Çiğ Köfte Seti (Patates Püreli)

Anadolu kültüründe ve mutfağında bulgur önemli bir yere sahip olan kuru bakliyat ürünleri arasında bulunur. Bulgurun ana madde olarak kullanıldığı çiğ köfte, hemen hemen herkesin zevkle tükettiği lezzetli bir yiyecektir. Yoğrularak hazırlanan bir kuru bakliyat ürünü olan çiğ köfteyi yapmak hem çok fazla zaman alır hem de çok zahmetlidir. Bu nedenle çoğu kez dışarıda yenilen bir yiyecektir. Ancak bu leziz yiyecek, çiğ köfte seti sayesinde evde kolaylıkla yapılabilecek bir kuru bakliyat ürünü haline gelmiştir. Paket içerisindeki patates püreli çiğ köfte karışımına sadece su ekleyerek paketin üzerindeki hazırlama talimatına uygun bir şekilde yoğurup tüketime hazır hale getirebilirsiniz. Vakitten tasarruf sağlamaya yardımcı olan bu pratik kuru bakliyat ürünü et yemeyenler için de ideal bir tercihtir. İsot pul biber, kimyon, kişniş, köri, karabiber, yenibahar, tarçın ve reyhan gibi baharatlar ve yeterli miktarda patates püresi, tuz, soğan, sarımsak gibi malzemelerden oluşur. İçeriğindeki malzemeler kaliteli ve pratik bir şekilde çiğ köfte yapımına uygun olarak üretilmiştir.

Hava Geçirmeyen Ambalajlar

Kuru bakliyat ürünleri hava geçirmeyen sağlık ve çevre dostu ambalajlar ile özenle paketlenmiştir. Ambalajların hava geçirmemesi kuru bakliyat ürünlerinin uzun ömürlü ve taze kullanım olanağı sağlaması açısından önemlidir. Ambalajların büyük çoğunluğu kilitli poşetlerden oluştuğu için kuru bakliyat ürünlerini kullandıktan sonra ayrıca başka bir kaba aktarmaya gerek yoktur. Kilitli kısmın kapatılması yeterli olacaktır.

Kuru Bakliyatların Muhafaza Edilmesi

Kuru bakliyat ürünleri, her ne kadar yaş sebze meyveler kadar çabuk bozulmasa da, uygun koşullarda saklanmadığı zaman uzun ömürlü bir kullanım sunmaz. Bu nedenle kuru bakliyat ürünlerinin bozulmasını engellemek için uygun saklama şartları sağlanmalıdır. Özellikle de nemli iklimin hakim olduğu bölgelerde rutubet nedeniyle çok çabuk bir şekilde böceklenen kuru bakliyat ürünleri, kesinlikle kapaklı cam kavanozlarda saklanmalıdır. Paketi açılmış bir kuru bakliyat, ağzı açık olarak dışarda bekletilmemelidir. Kuru bakliyatlar ağzı açıldığında buzdolabında saklanabilir ancak dışarıda güve ve böcek sarabilir. Kuru bakliyat dışarıda saklanacak ise ağzı sıkı bir şekilde kapatılmış olan cam kavanozlar ideal tercih olacaktır.