"

Kuruyemiş

" araması için 9817 sonuç listeleniyor
MigrosKavrulmuş Fındık 200 g
(252)
15,30 TL
Sepete Git
MigrosAntep Fıstığı 200 g
(101)
21,25 TL
Sepete Git
Migrosİç Ceviz 150 g
(393)
12,90 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
FresheldYaz Paketi
(13)
64,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kuruyemiş ve Kuru Meyve

Kuruyemiş ve Kuru Meyve

Birer ara öğün olarak değerlendirilebilecek olan kuruyemiş ve kuru meyve çeşitleri, günün farklı zaman dilimlerinde rahatlıkla tüketilebilir. Televizyon izlerken, yürüyüş yaparken, yemeklerden önce ya da yemeklerden sonra tüketebileceğiniz kuruyemiş ve kuru meyve gıdaları, besin değeri yüksek ürünler olmalarına ek olarak hafif yapıları sayesinde hem az kalori almanızı hem de daha sağlıklı beslenmenizi sağlar. Kuruyemiş çeşitleri, kurutulmuş halde olmaları sayesinde uzun süreli bir dayanıklılık sağladıkları gibi, gevrek ve lezzetli bir tat almanızı da mümkün kılar. Özenle paketlenmiş olup atıştırmalıklar kategorisinde yer alan kuruyemiş ve kuru meyve ürünleri, güneş ışınlarından uzakta tutuldukları için daha verimli bir şekilde tüketilebilir. Farklı ihtiyaçlar için farklı paketlerle üretilmiş olan kuruyemiş ve kuru meyve seçeneklerini gereksinimlerinize göre tercih edebilirsiniz. Diyet yapan kişiler için de hem tok kalmak hem de dengeli beslenmek için ideal olan kuruyemiş ve kuru meyve modelleri, kuru yemiş fiyatları açısından da son derece uygun bir düzeydedir.

Kuruyemiş Faydaları

Kuruyemiş ve kuru meyve çeşitleri, besin değeri yüksek gıdalar oldukları için vitamin ve mineral bakımından vücudunuzun ihtiyaçlarına katkı sağlar. Kuruyemiş ve kuru meyve gıdaları arasında bulunan kuruyemişler, enerji verici özellikleriyle sporcuların ve fiziksel işlerde çalışanların da tercihleri arasında yer alır. Kuruyemiş çeşitleri, farklı ağız tatları için uygun seçenekler sunar. Dünyada en çok fındık üretiminin gerçekleştirildiği ülke olan Türkiye'de, sıklıkla tüketilen kuruyemiş ve kuru meyve besinleri arasında bulunan fındık, kuvvet verici bir özellik taşır. Kuruyemiş ve kuru meyve ürünü satın alanların vazgeçilmezi olan fındığın aynı zamanda yüksek kolesterol problemi yaşayanlar için de olumlu etkileri vardır. Badem ise Omega 3 bakımından zengin olduğu gibi, öte yandan dikkat eksikliğinizi giderip daha iyi konsantre olmanıza da katkı sağlar. Kuruyemiş ve kuru meyve ürünleri içinde bulunan badem, tansiyon düşürücü bir etki de gösterir. Antep fıstığının içerisinde kolesterol olmaması sayesinde kalp ve damar sağlığı sorunları yaşayanlar, bu özel üründen kuruyemiş ve kuru meyve seçenekleri üzerinden yararlanabilir. Baklagiller ailesinin bir üyesi olan yer fıstığı, enerji verici özelliğiyle dikkat çeker. Kemiklerinizi güçlendirmek için de kuru yemiş ve kuru meyve çeşitleri arasındaki yer fıstığının zenginliklerinden faydalanabilirsiniz. Nohudun kavrulmasıyla beraber elde edilen sarı leblebi; Tavşanlı, Çorum gibi yörelerin önemli kuruyemişleri arasındadır. Anne sütünü artırmaya olan katkısıyla dikkat çeken sarı leblebi aynı zamanda boza ile beraber de sıklıkla tüketilmektedir. Kuruyemiş ve kuru meyve ürünleri, ses kısıklığı sorunu yaşayan kişilerin bu sorunu atlatmasına da yardım eder.

Kuru Meyve Faydaları

Sindirim sistemini güçlendiren gıdalar arasında yer alan kuruyemiş ve kuru meyve ürünleri, uzun kullanım ömürleri ve zengin faydalarıyla doğal besinler arasında beğeni toplar. Kuru meyve çeşitleri yardımıyla lif bakımından oldukça doyurucu gıdalar tüketmiş olursunuz ve bağırsaklarınız daha sağlıklı bir şekilde çalışır. Kuru yemiş ve kuru meyve modelleri içerisindeki kuru kayısı, özellikle Malatya yöresinde üretilen ve buradan dünyaya açılan bir üründür. Sindirim problemleri yaşayan kişiler için ideal olan kuru kayısı aynı zamanda lifli yapısı sayesinde tok kalmanızı da mümkün kılar. Kuruyemiş ve kuru meyve çeşitleri arasında ilgi çeken kuru kayısının içerisinde önemli miktarda potasyum da yer alır. Kuru meyve fiyatları açısından uygunluğuyla ilgi toplayan kuru üzümler, kan yapıcı nitelikleriyle kansızlık sorunundan muzdarip olan kişiler için iyi bir seçimdir. Bağışıklık sistemini de güçlendiren kuru üzüm, kuru yemiş ve kuru meyve çeşitleri içerisinde kendisine yer bulur. Düzenli olarak tüketildiğinde sindirim sisteminizin düzgün çalışmasına da yardım eder. Özellikle ramazan ayında sıklıkla tüketilen kuruyemiş ve kuru meyve ürünlerinden biri olan kuru hurma, bağışıklık sisteminize güçlendirmenize katkı sağlayarak hastalıklara karşı korunmanıza yardımcı olur. Bu kuruyemiş ve kuru meyve çeşidi, beyin fonksiyonlarının daha iyi bir şekilde işlemesine de yardımcı olur. Kuru elma ise yoğun lif içeren yapısı sayesinde diyet yapan kişilerin tok kalması için uygun bir kuru meyve türüdür. Birçok bölgemizde ağacı bulunan dut kuru yemiş ve kuru meyve ürünleri arasında hem lezzet bakımından hem de kan yapıcı etkisiyle tüketenlerinin beğenisini kazanır. Ağız kokusu problemi yaşamamak için de kuru yemiş ve kuru meyve seçeneklerinden biri olan kuru dutun, koku giderici özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Kurutulmuş Gıdalar Nasıl Saklanır?

Hava aldırmayan özel paketleme sistemiyle tüketicilerin beğenisine sunulan kuru yemiş ve kuru meyve gıdaları uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Tekrar paketlenebilir özelliğe sahip olan kuruyemiş ve kuru meyve ürünleri, akıllı kilit sistemi sayesinde uzun süreli bir şekilde taze tutulabilir. Ev ortamında kuruttuğunuz kuruyemiş ve kuru meyve gıdalarını da bu tip kilit sistemine sahip olan ve hava aldırmayan yapıdaki özel paketlerde verimli bir şekilde saklayabilirsiniz. Eğer kavanozda saklama yapacaksanız kuruyemiş ve kuru meyve ürünlerinizin güneş ışınlarından uzak kalmasını sağlamanız daha olumlu bir sonuç almanıza katkı sağlayacaktır. Kuruyemiş ve kuru meyve ürünlerinden; seyahatlerde, film izlerken ya da kutlama yaparken yararlanabilirsiniz. Lezzetli kuru yemiş ve kuru meyve gıdalarını misafirlerinize sunabilirsiniz.