"

Kuş Gaga Taşları

" araması için 74 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kuş Gaga Taşları

Bütün evcil hayvanlarda olduğu gibi kuşlarda da bakım, son derece önemli ve hassas bir konudur. Kuş kafesi, kuş suluğu ve kuş yemliği gibi fiziki ortam malzemelerinin kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Kuşunuza en kaliteli kafesi ve kuş yemliğini almış olsanız da bakımına da aynı özeni göstermez ve onu kafeste kaderine terk ederseniz belli bir zaman sonra çeşitli hastalıklar başta olmak üzere birtakım olumsuz durumlarla karşılaşmanız kuvvetle muhtemeldir. Bu nedenle kuşlarınızın bakımlarını da en az fiziki ortamlarını önemsediğiniz kadar önemsemelisiniz. Kuş bakım ürünleri denildiğinde akla gelen en önemli malzeme, kuş gaga taşlarıdır. Kuşların gagaları da tırnakları gibi keratin içerir ve sürekli büyüme ile uzama gösterir. Gagaların uzamasının doğru şekilde yönlendirilebilmesinde gaga taşları, büyük bir rol oynar. Kuş gaga taşı, kuşların gagalayabildikleri ve içeriğinde çeşitli vitamin ve mineralleri barındıran kafes içi donanımlarının olmazsa olmaz ürünleri arasında bulunur. Kuşlar, bu gaga taşlarını sürekli gagaladıkları için vücutlarına taşların içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerden de alırlar. Gaga taşları, hem sağlıklarına hem de gaga görünümlerine faydalı bir taştır. Kuşlarınız için hem psikolojik hem de fiziksel rahatlama sağlayan kuş gaga taşını kafeslerden eksik etmemeniz, oldukça önemli bir konudur. Gaga taşını kuşlarınızın rahatlıkla kullanabilmesi için taşları, kuşun kolayca ulaşıp pratik bir şekilde kullanabileceği bir alana asmanız gerekir. Gaga taşı, kafese bir metal yardımı ile sağlam bir şekilde tutturulmalıdır; çünkü kuşlarınızın ani ve sert hareketleri sonucu yerinden çıkarak kuşlarınızın üzerine düşme ihtimali olabilir. Bu nedenle gaga taşı, kafes içinde olabildiğince sabitlenmelidir. Gaga taşlarının boyutları, kuşlara uygun olduğu için kuşlar, kafese sabitlenmiş bir gaga taşını rahatlıkla gagalayabilir.

Gaga Taşları Önemi ve Faydaları

Kanarya, muhabbet kuşu ve tüm kafes kuşlarının vitamin, mineral ve kalsiyum ihtiyaçlarını en yüksek düzeyde karşılar. Gagaların törpülenmesine yardımcı olarak, şekillerinin düzelmesini sağlar. Kafes içine asılmaya uygun ve pratik kullanımlı bir üründür. Gaga taşları, kuşların gaga gelişimini destekleyen ek gıda ürünleri içerir. Gaga taşları, doğal kalsiyum kaynağı olduğu için kemik ve kas yapısını güçlendirerek kafes kuşlarınızın sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Kuşlarınızın tüylerinin daha sağlıklı, canlı, parlak ve gür olarak çıkmasını sağlar. Gaga taşları, içerdikleri doğal mineraller sayesinde kuşların hastalıklara karşı direnci artırır. Sağlıklı ve iyi bir iskelet sistemi, güzel bir duruş ve sağlıklı sinir sitemi oluşumunu destekler. Gaganın törpülenmesine ve bu sayede sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Taşlar, kuşların yumurtlama dönemlerinde artan kalsiyum ihtiyacını da karşılar. Gaga taşları, kuşlarınızın çene egzersizlerini de destekler. Sağlıklı bir çene yapısına sahip olmalarını sağlar. Gaga taşlarının en önemli faydası, kuşların gagalama ihtiyaçlarını karşılamalarıdır. Yaratılış itibarıyla gagalama içgüdüsüyle doğan kuşlar için gagalama eylemi, son derece önemlidir. Bu eylemi en iyi şekilde gerçekleştirebilecekleri aksesuar ise gaga taşlarıdır.

Gaga Taşı Çeşitleri ve İçindeki Maddeler

Muhabbet kuşu gaga taşı başta olmak üzere her türlü kuş gaga taşı, içeriğinde vitamin, mineral ve kalsiyum açısından zengin çeşitli besinler barındırır. Bunlar; mürekkep balığı kemiği, kalsiyum blokları, mineral blokları, meyve vitaminleri, B12, Omega 3, demir ve çinko gibi önemli maddelerdir. Bu maddeler, kuşlarınızın büyüme ve gelişmelerinde büyük rol oynayan maddelerdir. Sağlıklı bir yumurtlama ve yumurtlama sonrası dönemi geçirmelerini de sağlar. Kuş gaga taşlarından enerji blokları; kuşların doğal ortamlarında ihtiyaç duydukları enerjiyi sağlayan gaga taşlarıdır. Enerji oranları yüksek taşlardır. Yavru büyüten kuşlar için kalsiyum, enerji ve mineral kaynağıdır. Kuş gaga taşları arasında yer alan mineral blokları; tüm küçük kafes kuşları için kum parçaları, ezilmiş deniz kabuğu, mürekkep balığı kemiği ve toz halinde kırmızı kil içeren 5 cm çapında mineral bloklardır. Kuşların gaga şeklinin düzgün bir şekilde korunmasını sağlar. Kuşlara sağlık ve canlılık kazandırır. Zengin vitamin, mineral ve iz element kaynağıdır.

Gaga Taşı Fiyatları

Muhabbet kuşundan sultan kuşuna, kanaryadan Hint bülbülüne kadar hemen hemen her kuş türü için oldukça çeşitli bir ürün yelpazesine sahip gaga taşlarından istediğiniz fiyat aralığında ve istediğiniz özellikte gaga taşı bulmanız mümkündür. Bunun için Trendyol kuş ürünleri kategorisinde yer alan gaga taşlarını inceleyerek standartlarınıza en uygun gaga taşını bulabilirsiniz.