"

Kuş Sağlığı Ürünleri

" araması için 1114 sonuç listeleniyor
DeepKuş Vitamini Multisol
(224)
16,00 TL
10,90 TL
Sepete Git
HOBİInce Grit Kuş Kumu 1 Kg
(5)
25,00 TL
16,99 TL
Sepete Git
ZurichKuşlar Mineral Power 30 ml
20,00 TL
14,17 TL
Sepete Git
SevdePetKuş Kömürü 500 Gr
35,70 TL
27,50 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kuş Sağlığı Ürünleri

Evcil hayvanların en sevimlilerinden olan kuşlar, özenli bakım gerektiren canlılardır. Kuşunuzu sağlıklı biçimde besler, kuş sağlık ürünleri gıda takviyelerini yapar ve minik canlıları gerektiği gibi korursanız uzun süre boyunca sizinle kalmaya devam eder. Muhabbet kuşu, bülbül, kanarya ve papağan gibi hayvanlar, evde beslemeye uygun canlılardır. Güvercinler ise dış mekânlarda beslenen kuşlardır. Evcil kuşunuzun sağlık kontrollerini düzenli olarak yaptırmalı ve tavsiye edilen kuş sağlık ürünleri ile takviye etmelisiniz. Hijyen kurallarına önem verir, metabolizmasını güçlendirecek kuş vitamini ve kuş minerali desteği yaparsanız sağlıklı bir ev hayvanına sahip olabilirsiniz. Trendyol kuş ürünleri kategorisinde yer alan kuş sağlık ürünleri ile kuşunuzun ihtiyacı olan tüm gıda takviyelerini karşılayabilirsiniz.

Evde Kuş Beslemenin Püf Noktaları

İlk kez bir kuş alarak evinizde bakmaya karar verdiğinizde biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Hassas bir yapıya sahip olan kuşlar, özenli bakıma ve korunmaya ihtiyaç duyarlar. Onları besleyeceğiniz uygun yemlerin dışında gereksinim duyacakları kuş minerali ve vitamini gibi kuş sağlık ürünleri de almanız gerekir. Bakmaya başladığınız kuşun türüne uygun yemler ve sağlık ürünleri seçmelisiniz. Kafesini, suluğunu, yemliğini, tüneğini ve oyuncaklarını özenle seçmeniz ve onu yeni yuvasına alıştırmanız, çok önemlidir. İçinde rahat hareket edebileceği, oynayacağı ve kendini huzurlu hissedebileceği büyüklükte bir kafes almalısınız. Kafesin dış yüzey tellerinin kuşunuza zarar vermeyecek konumda olduğundan da emin olmanız gerekir. Kafesi pencere yakınına ya da klimanın yanına koymaktan kaçınmalısınız. Direkt güneş gören yerler de çok sağlıklı olmayacaktır. Kafesin bulunduğu oda sıcaklığının 20 derecenin altına düşmemesine özen göstermelisiniz. Suluğunu temiz tutmanız ve her gün taze su vermeniz de önemlidir. Suyuna koyacağınız vitamin, mineral ve kalsiyum takviyesi içeren kuş sağlık ürünleri ise düzenli olarak vermeniz gereken gıda takviyeleridir. Rutin olarak kafes temizliği yaparak kuşunuzun hijyenik bir ortamda yaşamasına yardımcı olabilirsiniz.

Kuş Sağlık Ürünleri Nelerdir?

Evcil hayvanların en narinlerinden olan kuşların beslenmesi ve bakımı, dikkatli olmayı gerektirir. Kuşlar, evin içindeki hava akımından ve havada uçuşan bakterilerden kolayca etkilenip hasta olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için düzenli olarak veteriner kontrolü yaptırmalı ve kuş sağlık ürünleri kullanımını ihmal etmemelisiniz. Beslediğiniz kuşun türüne uygun olan kuş ve güvercin minerali takviyelerini ya da kuş vitamini desteklerini tavsiye edilen oranlarda kullanmanız, çok önemlidir. Kuş sağlık ürünleri çeşitleri, bunlarla sınırlı değildir. Kuşlar için üretilen tüy dökümü vitamini ve kalsiyum takviyesi ürünleri de ihtiyaç duyacağınız diğer kuş sağlık ürünleri arasında yer alır. Muhabbet kuşu ve papağan gibi kuşların tırnakları çabuk uzadığı ve kesilmesi gerektiği için iyi bir kuş tırnak makası edinmeniz de gerekir. Kuşların tırnakları düzenli olarak kesilmezse istenmeyen sorunlara yol açabilir. Muhabbet kuşlarının tırnakları çok uzadığında aşağı doğru kıvrılmaya başlar ve ayağına batabilir. Sert olan tırnaklar, kuşun zarar görmesine ve acı çekmesine neden olur. Bu durumu önlemek için kuşunuzun tırnaklarını düzenli olarak kuş tırnak makası ile kesmeniz gerekir.

Kuş Sağlık Ürünleri Faydaları

Bir kuş beslemeye karar verdiğinizde önceliğiniz, onun için en doğru yem çeşidini seçmektir. Beslediğiniz kuş türüne göre yem seçmeniz gerekir. İçeriğinde tahıllar bulunan kuş yemleri, daha besleyici seçeneklerdir. Kuşunuzun beslenmesinde meyvelerden de yardım alabilirsiniz. Ona gagalayabileceği meyveler verebilirsiniz. Kuş vitamini ve mineral takviyesi yapan kuş sağlık ürünleri ise mutlaka kullanmanız gereken gıda takviyeleridir. Kuşlar, mevsimsel olarak tüy dökümü dönemi yaşarlar. Kuşunuzun bu süreci sıkıntısız atlatabilmesi için özel formüllerle hazırlanan tüy dökümü vitamini desteği yaparsanız kısa zamanda kendini toparladığını görebilirsiniz. Tüy dökümü sürecindeyken kuşunuzun suyunu sıkça değiştirip, içine de 15 damla vitamin takviyesi yapmanız, çok faydalı olacaktır. Papağanlar için bu sayı, iki katı olmalıdır.

Kuş sağlık ürünleri arasında önceliği alan vitamin ve mineral takviye ürünleri; kanarya, muhabbet kuşu, papağan gibi kafes kuşlarının hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Çiftleşme süreçleri, tüy dökümü, iştahsızlık ve gelişme bozuklukları gibi durumlarda kullanılan kuş sağlık ürünleri, evcil hayvanınızın çabucak sağlığına kavuşmasına yardımcı olur. Vitamin ve mineral takviyesi içeren kuş sağlık ürünleri verilen kuşlardan alınan yumurtalar, daha sağlıklı yavru kuşların dünyaya gelmesine imkân tanır. Kuş sağlık ürünleri içerisinde bulunan kalsiyum takviyesi de önemli görevler üstlenir. Suda çözünebilen kalsiyum takviyesini kuşunuza vererek iskelet ve sinir sisteminin güçlenmesine yardım etmiş olursunuz. Böylece kuşunuz, sağlıklı yumurtalar verebilir. Kalsiyum takviyesi, yumurtaların birleşme sorununu da önler. Kuşunuzun kemik ve doku yapısını güçlendirmek ve hastalıklara karşı bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için özel formüllerle hazırlanan kuş minerali desteklerini kullanmayı ihmal etmemeniz gerekir. Mineral takviyeleri, kuşunuzun tüylerine sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm kazandırırken, stresten korunmasına da yardımcı olur. Kuşunuz için seçeceğiniz yem çeşitleri kadar kullanmanız gereken kuş sağlık ürünleri de büyük önem taşır.