"

Kuş Sulukları

" araması için 188 sonuç listeleniyor
BirdLifeSilo Suluk Muhabbet
13,90 TL
Sepete Git
Fit FlyMuhabbet Suluğu
(9)
13,00 TL
9 TL
Sepete Git
BirdLifeInce Suluk Ve Kumluk
(1)
13,90 TL
7,90 TL
Sepete Git
QuikKanarya Suluğu
(38)
25,00 TL
9 TL
Sepete Git
Civciv1,5 Litre Tavuk Yemliği
39,00 TL
29 TL
Sepete Git
TrixieKuş Suluk 65 ml 14,5 cm
(2)
26,40 TL
Sepete Git
T-PetMuhabbet Kuşu Suluk 100 ml
(5)
19,90 TL
14 TL
Sepete Git
Fit Flyİlaç Kuş Suluğu
(2)
19,00 TL
12,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Kuş Sulukları

Evlerinde kuş besleyen hayvan dostlarının işlerini kolaylaştıran ve kuş ürünleri kategorisinde yer alan kuş sulukları yardımıyla daha sağlıklı bir bakım gerçekleştirebilirsiniz. Farklı boyutlarda üretilmiş olan birbirinden kullanışlı kuş sulukları ile kuşunuzun günlük su ihtiyacını son derece basit bir şekilde karşılayabilirsiniz. Akıllı tasarımları ile dikkat çeken kuş sulukları yardımıyla sahip olduğunuz kafese tam uyum sağlayan bir suluk modelini satın alabilirsiniz. Silo şeklindeki kuş sulukları büyük boyutları ve uzun süreli kullanım olanaklarıyla kullanıcılarına avantaj sağlar. Siloya gerekli suyu doldurduktan sonra kuşunuzun kuş sulukları arasındaki bu üründen uzun süreli bir şekilde yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Yüksek hacimli kapasiteleriyle göz dolduran silo şeklindeki kuş sulukları aynı zamanda hafiftir. Plastik malzemeden üretilmiş olan muhabbet kuşu suluğu, son derece hafif yapısı sayesinde hem taşıma hem de yerleştirme kolaylığı sunar. Plastik kaplama desteğiyle kuş sulukları kırılma problemine karşı da dayanıklı bir özellik gösterir.

Muhabbet Kuşu Suluğu Özellikleri Nelerdir?

Küçük boyutlara sahip olan muhabbet kuşlarına özel olarak geliştirilen kuş suluğu modelleri, aynı zamanda kafes yapısına da kolayca uyum sağlar. Kafeslerde suluk konulabilecek bölümlere kolayca yerleştirilebilecek şekilde dizayn edilmiş kuş sulukları yardımıyla son derece konforlu bir kullanım deneyimi yaşarsınız. Muhabbet kuşu suluk desteğiyle tüylü dostunuzun günlük su gereksinimini rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Kafeslerde yaşayan kuşlar için hayati önem taşıyan kuş sulukları sayesinde hayvanınız kafesinde konforlu bir şekilde barınabilir ve susuzluktan dolayı stres yaşamaz. Kuşunuz için devamlı olarak taze su olanağı sunan kuş sulukları şeffaf üretim malzemeleriyle ne kadar su kaldığını kolayca görebilmenizi sağlar. Su miktarı azaldığında kuş sulukları içerisine gerekli suyu yeniden doldurabilirsiniz. Suyun buharlaşmasını önleyen kuş sulukları ile korunaklı bir şekilde su sağlayabilirsiniz. Etrafı çevrili olan ve akrilik malzeme ile güçlendirilmiş kuş sulukları içerisine kıl, tüy, toz gibi yabancı maddelerin girmesi önlenir.

Kuş Sulukları Nasıl Takılır?

Özel tasarımları sayesinde kullanım rahatlığı yaratan kuş sulukları aparatlar aracılığıyla kafeslere takılabilir. Plastik kelepçesi bulunan kuş sulukları kafes teline kolayca bağlanabilir. Kuş suluk fiyatları, farklı boyut ve özelliklere göre uygun seçenekler sağlar. Plastik çıkıntı şeklinde tasarlanmış olan diş kısımları ile kuş sulukları, kafeslerin herhangi bir noktasına sağlam bir şekilde yerleştirilebilir. Kuş sulukları takarken kuşunuzun suya rahatlıkla ulaşabileceği bir açıyı tercih etmeniz daha verimli bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Kanarya suluğu da aynı şekilde takılabilir, ancak kuşunuzun konabileceği bir ayak desteğiyle suluğa ulaşmayı kolaylaştırabilirsiniz. Kafesin orta kısımlarına takılan kuş sulukları etrafında ayaklık bulunması kuşunuzun buraya konarak gerekli su ihtiyacını karşılayabilmesini kolaylaştırır. Eğer birden fazla kuşu aynı kafeste besliyorsanız birden fazla kuş suluğu satın almanız daha kullanışlı bir deneyim yaşamanızı sağlar. Kendi suluklarını sahiplenebilen bazı kuşlar, aynı suluktan başka bir kuşun su içmesine izin vermeyebilir. Bu nedenle kuş sulukları kuşlara özel bir şekilde yerleştirilebilir ve kullanılabilir.

Kuş Sulukları Nasıl Temizlenir?

Kafeslere takılan kuş sulukları modellerine ek olarak, salma kuş sulukları da bulunur. Merkezi bir noktaya kolaylıkla koyabileceğiniz bu kuş sulukları, özellikle büyük kafeslerde ya da açık alanlarda kullanışlıdır. Sokaklardaki kuşların su ihtiyacına cevap vermek için de etkili olan salma kuş sulukları ile çok sayıda kuşun aynı gün içerisinde su içebilmesini sağlayabilirsiniz. Gerek kuş dışkıları ile gerekse de çevredeki yaprak, böcek gibi kalıntılarla kirlenebilen salma sulukları, tazyikli su desteğiyle saniyeler içerisinde temizleyebilirsiniz. Kafeslerinizde kullandığınız sulukları ise düzenli aralıklarla temizleyerek daha hijyenik bir kafes ortamı yaratabilirsiniz. Tırnak kısmından basit bir şekilde çıkarabileceğiniz kuş sulukları üzerinde yem artıkları ya da kuş tüyleri birikmiş olabilir. Tüm bu istenmeyen maddeleri, kuş sulukları modellerini suya tutarak temizleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu işlemin ardından kuş sulukları çeşitlerini bulaşık makinenizde de yıkayabilirsiniz. Kuş sulukları, sert plastik gövdeleri sayesinde bulaşık makinesi sıcaklığına dayanıklıdır. Sıcak suyla ve temizleyici madde ile yıkanan kuş sulukları daha da etkili bir şekilde temizlenir.