"

Kuş Tünekleri

" araması için 114 sonuç listeleniyor

Kuş Tünekleri

Beslenmesi ve bakımı en kolay evcil hayvan belki de kuştur. Çoğu kişi kuşların kafeste beslenmesinin hiçbir zorluğu olmadığını düşünür. Bu fikir genel olarak doğrudur. Ancak kuşlarınızın suyunun ve yeminin zamanında verilmesi gibi fiziksel ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında psikolojik ihtiyaçlarının karşılanması da oldukça büyük bir önem taşır. Kuşların psikolojik ihtiyaçlarının en başında onların kendilerini huzurlu ve mutlu hissetmelerini sağlamak gelir. Bunun için de doğal ortamlarında onlara huzur ve mutluluk veren malzemelerin kafes içinde kullanılması, büyük bir rol oynar. Bu malzemelerin başında kuş tünekleri gelir. Kuş tünekleri, kuşlarınıza kendisini doğal ortamlarında hissetmelerini sağlayacak rahatlık ve huzuru verir.

Kuş Tünekleri Önemi

Kuş tünekleri, kuşların doğal ortamlarındaki tüneme ihtiyaçlarını gidermeleri için kullanılan ürünlerdir. Kuşlar, düz bir zeminde sürekli olarak durmaları hâlinde doğal hayatlarındaki tüneme aktivitelerini aramaya başlar ve huzursuz olur. Kuşlar, yaratılışları itibariyle tüneme içgüdüsüne sahip olan hayvanlardır. Kuş tünekleri, kuşların huzurlu bir kafes hayatı geçirmelerinde en az su ve yem kadar önemli faktördür. Kuşlarınızın tüneme ihtiyacını karşılamak için kafes içinde bir veya birden fazla kuş tüneği kullanabilirsiniz.

Kuş Tüneği Çeşitleri

Ahşap Kuş Tünekleri

Ahşap kuş tüneği, metal bir aparat ile kafes tellerine sabitlenerek kullanılan kuş tüneği türüdür. Ahşap kuş tüneğinin en önemli özelliği, kafes içindeki kuşlarınızın tırnak bakımlarını doğal yollardan yapmasını sağlamasıdır. Kuşlar, ahşap tünek üzerinde tırnaklarını bir nevi törpüleme işlemi yaparlar. Bu bakımdan ahşap kuş tünekleri, kuşlarınızın tırnak bakımlarını kendilerinin yapmaları için önemli bir araçtır. Bu kuş tünekleri, kuşların doğal ortamlarındaki ağaç dallarına en yakın tünek türü olduğu için kuşlarınız açısından kendilerini doğal ortamda hissettirecek kuş tünekleri arasında bulunur.

Kumlu Kuş Tünekleri

Kuş sindirim sistemi, insanlarınkinden farklı olarak oldukça hassastır. Kuşlar, yediklerini sindirme işlemi sırasında kuş kumu kullanılmadığı zaman zorlanabilir. Mideleri bulunmayan; sadece taşlık ve kursakları bulunan kuşların yediklerini sindirmeleri için kuş kumu, bir anlamda katalizör görevi yapar. Kumlu kuş tüneği, kuşlarınızın hem tüneme ihtiyacını karşılar hem de sindirim için gerekli vitamin ve mineral yönünden zengin kumlar aracılığı ile hazımsızlık problemlerini ortadan kaldırır. Kumlu kuş tüneği, kuş tünekleri arasında kuşların hem psikolojik hem de fiziksel ihtiyaçlarını karşılayan tünek türüdür. Kumlu kuş tünekleri, kalsiyum oranları yüksek olduğu için kuşlarınızın iskelet sisteminin sağlığı açısından oldukça önemli kuş tüneklerdir.

Plastik Kuş Tünekleri

Hint bülbülü, sultan kuşu ve muhabbet kuşu tünek ürünlerinden plastik içerikli olanlardır. Plastik kuş tünekleri arasında salıncak şeklinde olanlar vardır. Salıncak şeklinde tasarlanmış olan plastik kuş tünekleri, zillerle süslenerek kuşlarınız için eğlenceli bir hâle getirilmiştir. Bir kafeste aynı anda plastik, ahşap ve kumlu olmak üzere birden fazla kuş tüneği türü bulunabilir. Hatta, kuşunuzun kendini daha iyi hissetmesi için kafesinde çok sayıda tünek bulunması, daha bile iyidir.

Papağan Tünekleri

Papağan tüneği, pamuklu küçük halatlardan, ahşaptan veya kumlu paraketeden oluşur. Papağanlarınızın huzurla kafeslerinin içerisinde vakit geçirmelerini sağlayacak olan kuş tünekleri arasında yer alır. Papağanlar, diğer evcil kafes kuşlarına nazaran boyut olarak daha büyük oldukları için onlara uygun olarak tasarlanmış olan kuş tünekleri de boyut olarak büyüktür. Papağan tünekleri, büyük tür kuşlar için doğal ağaçtan yapılmış vidalı tünekler arasında bulunan kuş tünekleridir.

İpli Kuş Tünekleri

Kuşlarınızın ipleri ile oynayabileceği ahşap veya plastikten yapılmış olan kuş tünekleri arasındadır. Kuş tünekleri arasında çok yönlü kullanıma sahip olan tüneklerden biridir. Kuşlarınızın hem tüneme ihtiyacına cevap verecek hem de tırnaklarını geçirerek ipleri ile oynayabileceği kuş tünekleri arasında bulunur. İpli kuş tünekleriyle oynayan kuşlarınız, bu sayede tırnaklarını da kısaltmış olur. İpli kuş tünekleri, kuşlarınızın tırnakları için törpü görevi gören ahşap kuş tünekleri gibidir.

Kuş Tüneği Fiyatları

Kuş tüneği fiyatları, tüneğin çeşidine ve boyutuna göre değişmekle birlikte oldukça uygun fiyatlı olan ürünlerdir. Kuşunuzun ihtiyacına ve kafesinizin boyutlarına uygun ölçülerde kuş tünekleri için Trendyol sizleri bekliyor. Aradığınız her özellikte kuş tüneklerinin bulunduğu Trendyol kuş ürünleri kategorisi geniş bir ürün yelpazesi ile hizmetinizde.

Yukarı Çık