"

Kuş Yemi

" araması için 721 sonuç listeleniyor

Kuş Yemi

Kuş yemi, kuşlara verilen farklı tahıl taneleri ya da özel formül yem çeşitlerinden oluşur. Kuşların gelişimi için gerekli vitamin, mineral ve diğer maddeleri içeren yemler, bağışıklığın güçlenmesini sağlayarak hastalıklara karşı da koruyucu özellik gösterir. Kafes kuşları için üretilen bu yemler ile bir kuşun sağlığının korunarak uzun süre bakılabilmesi mümkün olur. Bu kuşlar arasında en sık bakılan türler; muhabbet kuşları, papağanlar ve kanaryalardır. Muhabbet kuşu yemi muhabbet kuşlarının özenle büyümesine yardımcı olan tüm besin değerlerini içerirken ballı meyveli kraker ve mama türleri de ek besin değerleriyle kuşlara verilmesi gereken kuş yemleri arasında yer alır. Türlere göre farklı özellikler içerebilen kuş yemi türlerinin hijyenik koşullarda üretilmiş, katkısız ve lezzetli olması önemlidir. Trendyol kuş ürünleri kategorisinde yer alan kaliteli kuş yemleri sayesinde siz de kuşunuzun sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

Kuş Yemi Çeşitleri Nelerdir?

Kuş yemleri farklı çeşitlerde satılır. Bu yemlerin başında muhabbet kuşu yemi gelir. Bu yem türünün sadece tahıldan ibaret olmaması, farklı besleyici içeriklerinin de olması önemlidir. Muhabbet kuşu yeminin taze ve lezzetli olması kuşun yemi severek tüketmesi açısından oldukça kritiktir. Kuşların yemeyi tercih etmediği yemlerden alınmamalı, damak tatlarına uygun bir seçim yapılmalıdır. Kuşların yemlere ulaşabilmesi ve boşalan kabukları tüketmemeleri adına yemlerin düzenli aralıklarla temizlenmesi de önemlidir. Muhabbet kuşları için muhabbet kuşu maması çeşitlerine de bakılabilir. Bir diğer kuş yemi çeşidi ise papağan yemi olarak ortaya çıkar. Bu yem çeşidi farklı papağan türleri için özel olarak hazırlanmış karışımlardan oluşur. Bu yemler içerisinde tohum, tahıl, taze meyve ve sebze olması besleyici bir içerik elde edilmesi açısından önemlidir. Papağanların en sık tükettiği besinlerin başında ise ay çiçeği çekirdeği gelir. Bazı papağanlar, bu çekirdeklerin kabuklarını rahatlıkla soyarken bazıları için çekirdek içi almak gerekebilir.

Kanarya yemi de bir başka kuş yemi çeşididir. Kanarya yemleri tohum ve tahıllardan oluşur. En severek tüketilen yem çeşitleri ise ay çekirdeği içi ve darıdır. Ötüşüyle ünlü olan kanaryaların yüksek performans göstermeleri kaliteli, taze ve doğal yemlerle beslenmeleriyle ilgilidir. Kuş beslenmesinde kraker kuş yemi de sık tercih edilir. Kraker şeklinde olan bu besleyici yem, kuşların gagalarıyla rahatlıkla ısırabildiği bir yemdir. Bu krakerler içinde meyve, tahıl, sebze gibi taze gıdalar bulunabilir. Yavru kuşlar için üretilen yavru kuş yemi ise bu kuşların beslenmesine özel olarak meydana getirilmiştir. Yavru kuşların yiyebileceği boyutta ve sertlikte olan bu yemler, içerik olarak da kuşun büyümesine yardımcı olarak tüm besin değerlerini içerir. Kuş yemi satın alırken mutlaka taze ve hijyenik ürünler tercih edilmeli, paketli ürünlerden almaya özen gösterilmelidir. Açık kuş yemleri havayla ve çevreyle temas etmeleri dolayısıyla bakteri üremesine açık olabilir. Trendyol'da yer alan paketli, steril ve taze kuş yemlerinden alarak siz de kuşunuzun sağlıklı ve güçlü büyümesine katkıda bulunabilirsiniz.

Kuş Yemi Fiyatları

Kuş yemleri, boyutlarına ve çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Bazı kuş yemleri, kiloluk paket ya da kutularda satılırken daha az gramajlı kuş yemlerinden de satın almak mümkündür. Kuş yemi fiyatları, markalara ve gramajlara göre değişebilir. Ancak burada en önemli kriter kuşun yemi sevip sevmeyeceğidir. Bu nedenle farklı markalar denenerek kuşun bu yem seçenekleri arasından en çok hangisini sevdiği rahatlıkla anlaşılabilir. Kuş yemi seçerken farklı markalar incelenebilir ve paketlerin üzerinde yer alan içerikten yemin içerisinde yer alan besinlere göz atılabilir. Bu şekilde çok daha lezzetli ve doğal içerikli kuş yemlerinden satın almak kolaylaşır. Kuş yemleri dışında kuş beslenmesini takviye etmek amacıyla farklı kuş krakerleri, çekirdekler ve mamalar da kullanılabilir. Taze sebze ve meyvelerden oluşan, tohum ve tahıl çeşitleriyle zenginleştirilmiş bu destek besinler de kuş beslenmesinde oldukça önemlidir. Siz de ihtiyacınıza ve kuşunuzun türüne göre farklı kuş yemlerinden tercih edebilirsiniz. Kilo ve markaya göre değişen kuş yemi çeşitlerinden edinmek için Trendyol'u ziyaret edebilirsiniz. Trendyol, en lezzetli ve kaliteli kuş yemi markalarını içermesi açısından işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Yukarı Çık