"

Kuş Yemlik Ve Mamalıkları

" araması için 152 sonuç listeleniyor

Kuş Yemlik ve Mamalıkları

Kuşlar da balıklar gibi evde bakılması kolay ve pratik olan evcil hayvanlar arasında bulunur. Ancak kuş bakımına dikkat edilmezse bu sevimli küçük dostlarınızın sağlığı açısından beklenmedik olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. Diğer hayvanlarda olduğu gibi kuşlarda da bakım, son derece önemli ve hassas bir konudur. Kuş kafesi, kuş suluğu ve kuş yemliği gibi fiziki ortam malzemelerinin kalitesi son derece önemlidir. Kuşlarınız için kuş yemlik ve kuş suluk ürünleri gibi fiziki ortam ürünlerini sağlıklı malzemelerden tercih etmeniz kuşlarınızın sağlığı ve huzuru için elzem bir konudur. Bu malzemeler kristal ve çelik gibi sağlığa zararlı olmayan malzemelerdir. Kuşlarınızın sağlığı için gönül rahatlığı ile kullanılabileceğiniz yemliklerdir. Kuş yemlik ve kuş sulukları kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bu ürünlerin temizliğidir. En az kendi yemek yediğiniz tabakların hijyenine gösterdiğiniz özeni minik dostlarınızın yemlik ve sulukları içinde göstermeniz gerekir. Kuş yemliklerinin temizliği kuşlarınızın yemlik kısmında ortaya çıkacak olan ve dolayısıyla oradan tüm kafese yayılacak olan zararlı bakterilerden kafesi korumanız için önemli bir konudur.

Kuş Yemlikleri

Kuşlar beslenirken yemlerinin koyulduğu kapların üretildiği malzeme oldukça önemlidir. Plastik, kristal ve çelik gibi kuş sağlığına zarar vermeyen maddelerden üretilen kuş yemlik modelleri Trendyol'da geniş bir ürün yelpazesi ile kuş severlere sunuluyor. Kuş yemlikleri arasından en dikkati çeken kuş yemliği Geniş Akıllı Yemlik Modelleridir. Bu kuş yemlikleri siz evde yokken kuşlarınızın beslenebilmesi için tasarlanmış kuş mamalığı ürünleridir. Akıllı haznesi sayesinde kuşunuzun yediği yemlerin kabukları yemliğin alt haznesinde toplanarak etrafa dağılmaz. Bir diğer kuş yemlik ürünü kristal kuş yemliğidir. Kafes kuşlarınızın sağlığına zarar vermeyen birinci sınıf malzemeden imal edilmiş lüks yemlik modelleridir. Bu yemlik modellerinin yem eleme özelliği bulunur. Kuş kafesine dışarıdan takılan ağzı açık yemlik modelleri ise bir diğer kuş yemlik modelleridir. Huni şeklindeki geniş ağzı sayesinde kuşlarınızın yemlerini dışarıya döküp saçmadan kolaylıkla yemliğe koymanıza yardımcı olur. Yavaş yavaş yem akıtma özelliği ile kuşlarınızın beslenmesi sonucu azalan yemini tazeler. Tünekli kristal kuş mamalığı ise kuşlarınızın hem tüneme hem de beslenme ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Kuşlar doğal ortamlarındaki huzur ve güveni bulmak için doğal ortamlarındaki gibi davranmak isterler. Kuşların doğal ortam davranışlarının en önemlisi tünemek fiilidir. İçgüdüsel bir eylem olan tüneme eylemini kuşlarınıza kafes içinde sağlamanız gerekir. Kuş tünekleri bunun için elzem ürünlerdir. Tünekli kuş mamalığı kuşlarınızın beslenirken tüneme ihtiyaçlarına da cevap verir. Izgaralı tünekli yemlik modelleri ise birden fazla kuşun aynı anda yem yiyebileceği ön kısmı tünekli kuş yemlik ürünleridir. Bu yemlik ürünü de kuşlarınızın hem beslenme hem de tüneme ihtiyacını karşılayan çok amaçlı bir üründür.

Kuş Sulukları

Kuşlar, yemlenirken aynı zamanda su da içmek ister. Bunun için kuşlarınızın su ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlanmış sağlam ve kaliteli kuş suluklarından yararlanabilirsiniz. Kuş sulukları, kuşlarınızın sağlığına hiçbir zarar vermeyen plastik ve kristal gibi maddelerden üretilmiştir. Kuş sulukları, sadece suluk şeklinde olduğu gibi hem suluk hem de yemlik şeklinde de olabilir. Çok yönlü kullanım imkânı sunan hem yemlik hem de suluk görevi gören modeller, pratik ürünler olarak yoğun talep görür. Kuş sulukları, kafese içerden takılan suluklar olabildiği gibi dışarıdan takılan suluklar şeklinde de olabilir. Kuş sulukları da tünekli ürünler arasında bulunur. Kuşlarınız su içerken aynı zamanda tüneme eylemlerini de gerçekleştirebilir.

Kuş Yemlik ve Suluk Fiyatları

Muhabbet kuşundan sultan kuşuna, kanaryadan Hint bülbülüne kadar hemen hemen her kuş türü için oldukça çeşitli bir ürün yelpazesine sahip kuş suluğu, kuş mamalığı ve kuş yemliği ürünlerinden istediğiniz fiyat aralığında ve istediğiniz özellikte olan ürünleri bulmanız mümkündür. Her kuş türüne ve her sayıda kuşlarınızın ihtiyacına hitap eden kuş yemlik ve kuş suluk modelleri için sadece bir tık yeterli. Bunun için Trendyol kuş ürünleri kategorisinden kuş yemlik ve kuş suluk modellerini inceleyerek standartlarınıza en uygun modelleri bulabilirsiniz.

Yukarı Çık