placeholder
"

LANSINOH Göğüs Ucu Kremi

" araması için 12 sonuç listeleniyor

Lansinoh Göğüs Ucu Kremi

Emzirme Dönemlerinde Göğüs Ucu Nasıl Korunur?

Fetüsün anne karnına düşmesiyle başlayan sürece hamilelik dönemi adı verilir. Bu süreçte anne adayları pek çok zorlu etkenle karşılaşır. Ancak hamileliğin sona ermesi ve doğumla beraber bambaşka bir dönem başlar. Doğum anından sonra bebeğinizi kucağınıza aldığınız o ilk anda yeni bir yola adım atmış olursunuz. Tanışma anında ten tene temas ederek onunla iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Doğum sonrası ilk 1 saat içerisinde yapılan emzirmeler anne ile bebek arasındaki güven ilişkisinin temelini oluşturur. Üstelik beslenmenin ilk birkaç saat içerisinde yapılması ileriki dönemler için de bir hayli faydalı olur. Böylece daha sonraki süreçte hem emzirmenin başarısını artırır hem de bebeğin gelişimini iyi bir şekilde sürdürmesini sağlarsınız. Bu da annenin ve bebeğin sağlığını destekler. Bebekler genellikle ilk doğum anlarında doğum stresi sebebiyle normalden daha uyanık, aktif ve emmeye hazır halde bekler. Bu sebeple çoğu bebek memeyi bulmakta pek fazla zorlanmaz. Bebeğiniz ilk emmeye başladığında tuhaf hissedebilirsiniz. Bazı bebekler kolaylıkla emmeye başlarken bazıları memeyi tutar ama emme eyleminde biraz yavaş hareket edebilir. Burada önemli olan annenin sabırlı davranarak sakin kalmayı başarması olur. Özellikle emzirmenin ilk günlerinde anneler göğüs çevresinde ve uç bölgelerde ağrıya benzer rahatsızlıklar hissedebilir. Bunlar doktorlar tarafından emzirme döneminin doğal bir sonucu olarak kabul edilir. Zamanla anne ile bebek birbirine alıştıkça bu ağrılar yavaş yavaş kaybolur ve tamamıyla ortadan kalkar. Fakat bazı durumlarda ağrıların yan etkisi olarak annenin göğüs ucunda çatlak ve yaralar oluştuğu görülebilir. Lansinoh göğüs ucu kremi de tam da bu aşamada imdadınıza yetişir. Emzirme döneminde hassaslaşan meme ucalarını nemlendirmeye ve yatıştırmaya yardımcı olur. Hatta çok fazla acı çektiği için artık çocuğunu emziremeyen annelerin bile en temel ihtiyaçlarından birine dönüşür. Hem bebek hem de anne için güvenli olduğu uzman doktorlar tarafından onaylanır. Anneler bu ürünü ihtiyaç duyduğu her an rahatlıkla kullanabilir. Eğer siz de ağrılarınız için Lansinoh göğüs ucu kremi kullanmak isterseniz Trendyol’daki satıcılar üzerinden uygun fiyatlara sipariş oluşturabilirsiniz. 

Emzirme Dönemlerinde Göğüs Ucu Nasıl Korunur?

Emzirmenin özellikle ilk haftalarında ortaya çıkan göğüs uçlarındaki çatlak ve yaralar, anneleri duydukları ağrı ve sızılar ile emzirmekten bile soğutabilir. Esasında bu ağrı ve sızıların öncelikli nedeni bebeğin memeyi yanlış tutma şeklinden kaynaklanır. Bu sebeple çatlak ve yaraların oluşmasını önleyebilmek adına bebeğin göğüs ucunu doğru bir şekilde tutmasını sağlamaya çalışmak daha faydalı olur. Emzirme esnasında bebeğin, göğsün uç kısmında yer alan ve sütün asıl çıkış noktası olan areolan bölgesini emmesi gerekir. Çünkü bebekler meme ucunu değil asıl bu bölgeyi emerek süt gelmesini sağlayabilir. Bebeğinizin memeyi yanlış yakalaması durumunda parmağınızı yavaşça araya sokarak biraz daha ağzının genişleterek memeyi doğru bir şekilde almasını sağlayabilirsiniz. Bazen göğüs uçlarındaki çatlaklar çok hafif olur ve bu biraz da olağan bir durumdur ancak yine de acı çekmeye gerek kalmadan Lansinoh göğüs ucu kremi kullanılabilir. Fakat bazen de yaralar derinleşerek kanamaya sebep olabilir. Göğüs uçlarındaki bu kanamalar anneleri endişelendirip korkutabilir. Kanamalar her ne kadar anneyi tedirgin etse de emzirme için bir engel teşkil etmez. Bazı durumlarda sağılan sütün içine bir miktar kan karışabilir. Nadiren de olsa bebeğin midesine giderek kanlı kusmalara sebep olabilir. Bu durum bebeğin sizden ve emme eyleminden soğumasına hatta beslenmeyi reddetmesine neden olabilir. Bu çatlakların en acısız ve hızlı bir şekilde iyileştirilebilmesi için Lansinoh göğüs ucu ürününün kullanılması etkili olur. Ancak bir yandan da doğal yöntemlerle çatlakları önlemeye çalışmak süreci hızlandırır. Bu yaraların ve çatlakların oluşum nedeni bazen bebeğin memeyi doğru kavrayamaması, dil altı bağı, enfeksiyon ya da süt pompalarının yanlış kullanımı olabilir. Bu durumun nedenini saptamak iyileşme sürecinin hızlanması açısından önem taşır. Eğer böyle acılı bir dönemden geçiyorsanız göğüs uçlarınızı 12-24 saat arası dinlendirerek bebeğinizi bu süreçte sağılmış süt ile besleyebilirsiniz. Eş zamanlı olarak Lansinoh Lanolin göğüs ucu kremi kullanmaya da devam etmeniz gerekir. Ayrıca bebeğinizi krem sürdükten sonra da gönül rahatlığıyla emzirebilirsiniz. Ancak çatlaklar fazla büyümüşse kısa süreli bir dinlenme sizin için daha yararlı olur. Memenin genel olarak kuru kalması ve giysilerin tahriş etmemesi için göğüs kalkanı kullanmanız da sizi rahatlatır. Ayrıca Lansinoh ürününü doğumun yaklaşmasına yakın bir zamanda koruma amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. Çünkü bu ürün sadece yara oluştuğu zaman kullanılmak üzere üretilmez. Aynı zamanda anne adayını yara oluşumuna karşı koruyarak göğüs bölgesini rahatlatmaya yarar. Ürünü ihtiyaç duyduğunuz sıklığa göre istediğiniz miktarda rahatça kullanabilirsiniz. Rengi, kokusu ve tadının olmaması bebeğinizin anne sütünün tadını ve kokusunu almasında hiçbir engel teşkil etmez. Trendyol’da satışı bulunan Lansinoh göğüs ucu kremi doğum yapmadan önce de güvenle kullanabilirsiniz.

Lansinoh Göğüs Ucu Kremi Nasıl Kullanılır?

Lansinoh Göğüs Ucu Kremi Nasıl Kullanılır?

Göğüs ucu kremleri, hamileliğin son trimester adı verilen döneminde yani gebeliğin 7, 8 ve 9. aylarında kullanılmaya başlanır. Bu ürünün erken kullanılmasının nedeni doğum yapıldığında bebeğin memeyi daha kolay emmesini sağlamak ve anne adayının daha rahat bir hamilelik geçirmesine yardımcı olmasından kaynaklanır. Göğüs ucu kremlerinin hamilelik döneminde anneye veya bebeğe karşı hiçbir zararı bulunmaz. Ayrıca bu ürün hem emzirme öncesinde hem de sonrasında rahatlatıcı olarak hassas bölgelerin korunması amacıyla kullanılabilir. Ürünün nasıl uygulanacağını bilmeyen kişisel olabilir. Krem genelde fındık büyüklüğünde alınarak meme ucuna yedirilir. Uygulanışı oldukça pratik ve basit olduğu için profesyonellik gerektirmez. Tüm anneler kendi başlarına da bu ürünü kullanabilir. Lansinoh Lanolin göğüs ucu kremi alerji yapacak herhangi bir besin maddesi ya da yağ içermediğinden annenin gönül rahatlığıyla bebeğini acısız bir şekilde emzirmesi için üretilir. Ayrıca nemli dokuda yara iyileştirme ilkesine göre etki ettiğinden dolayı emzirme esnasında kullanımının faydayı azaltacak herhangi bir etkisi de oluşmaz. Emziren anneler çatlak ve ağrı gibi sorunlarla karşılaştıklarında hemen Lanolin kullanmaya başlayabilir. Böylece bu ağrılar çok kısa bir sürede hızla ortadan kalkar. Lansinoh göğüs ucu krem çeşitleri yüzde yüz doğal ve hipoalerjenik olarak üretilir. Bu sebeple de İngiliz Alerji Kurumunun onayını almayı başararak kendisini kanıtlar. Üstelik kullanım şekli ise kolay olduğundan ötürü pek fazla uğraş gerektirmez. Ürünü kullanmadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Daha sonra tüpü en alt noktasından yavaşça sıkarak yaklaşık bezelye büyüklüğünde bir parça Lansinoh Lanolin göğüs ucu krem alınır. Ten üzerine direkt uygulaması yapılması doğru olmaz. Öncelikle kremin parmakların arasında yumuşatılması daha doğru olur. Hemen sonrasında ise meme ucunun tamamını kapsayacak şekilde dikkatlice uygulanır. Bazı durumlarda anneler göğüs ucu pedi kullanabilir. Gerek duyulursa, Lanolin krem tek kullanımlık emzirme pedinin ortasına gelecek şekilde az miktarda uygulanabilir. Bu ürüne ihtiyaç duyduğunuz anda Lanolin krem çeşitlerini Trendyol üzerinden bulabilirsiniz.

Annelerin ve Anne Adaylarının Yardımcısı

Annelerin ve Anne Adaylarının Yardımcısı

Yeni anne olan kişiler bebek bakımı konusunda çok fazla bilgiye sahip olmadıkları için bazı konularda zorluk yaşayabilir. Bu durumlardan en önemlisi bebeğin beslenme düzeni olabilir. Yeni doğan bebeklerde annenin emzirme sıklığı ve oranı diğer dönemlere göre daha fazla olur. Özellikle bu dönemde annenin uzun süre ve sıklıkla bebeğini emzirmesi göğüs uçlarının tahriş olmasına neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek isteyen annelerin yardımcısı ise Lansinoh göğüs ucu krem çeşitleri olur. Siz de bu ürün sayesinde yara olan bölgelerinizi çok kısa sürede iyileştirebilirsiniz. Sonrasında çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emzirmeye devam edebilirsiniz. Lansinoh Lanolin göğüs ucu kremi içerisinde deriye zarar veren kimyasal ve katkılı maddeler bulundurmaz. Üretimde hiçbir koruyucu madde kullanılmaz. Özellikle de bebeklerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek papaya, kabuklu yemiş yağı ve E vitamini gibi maddelere yer verilmez. HPA teknolojisi ile saf hale getirilen Lanolin bileşeninden çokça yararlanır. Lanolin, tadı ve kokusu olmayan bir bileşen olarak kabul edilir. Bu sayede bebek, annesinin kokusunu ve anne sütünün tadını almakta hiçbir sıkıntı çekmez. Her emzirmeden sonra Lansinoh Lanolin göğüs ucu krem uygulanabilir. Gerekli durumlarda ise daha sık uygulanır. Eğer emzirme öncesinde sürülmüşse silinmesi gerekmez. Tüm anneler bebeklerinin sağlığından endişe etmeden bu ürünü kullanabilir. Hatta daha iyi sonuçların emzirme sonrası kullanımla ortaya çıktığı gözlemlenmiş olup bu şekilde kullanılması önerilir. Doğal içeriğe sahip olan bu ürün doktorlar tarafından meme uçlarındaki hassasiyeti azaltmak için de tavsiye edilir. Eğer siz de bu ürünü satın almak isterseniz Trendyol üzerinden oldukça uygun fiyatlara online olarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Temiz ve Güvenilir İçerikli Göğüs Ucu Kremleri

Temiz ve Güvenilir İçerikli Göğüs Ucu Kremleri

Böyle bir ürünü kullanmadan önce Lanolin maddesinin ne olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Bu ham ve doğal madde, krem haline getirilmek için önce basit yıkama işlemi ile madeni tuzlarından arındırılır. Ardından alkali çözeltisi ile veya sabunlu su kullanarak yıkama işlemi yapılır. Bu sayede Lansinoh adı verilen ürünün yüzeyinde biriken ve Lanolin olarak adlandırılan saf madde elde edilmiş olur. Dermokozmetik ürünler içerisinde yer alan Lansinoh göğüs ucu kremi, Lanolin içeren en etkili ürünlerin başında gelir. Bebek emzirme dönemindeki annelerin sık karşılaştığı sorunlardan biri de meme ucu çatlakları olarak bilinir. İçeriğinde yüzde yüz saf halde Lanolin bulunan Lansinoh krem ile çatlak oluşumuna çok hızlı bir şekilde müdahale edebilirsiniz. Böylece bebeğinizi emzirirken acı çekmeye son verebilirsiniz. Lansinoh göğüs ucu kremi patentli HPA teknolojisi ve içeriğindeki saflaştırılmış Lanolin ile yaralarınızı ve çatlaklarınızı oldukça hızlı bir şekilde tedavi eder. Bu kremi çatlakların büyümesine izin vermeden kullanırsanız çok kısa sürede sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu ürünün saklanma koşullarına ve son kullanma tarihine de dikkat etmek gerekir. En uygunu tüpün oda sıcaklığında saklanması olur. Eğer ürün serin bir ortamda muhafaza edilirse içerisindeki malzemeler sertleşeceğinden dolayı teninize uygularken zorlanabilirsiniz. Renksiz, kokusuz, tatsız ve yüzde yüz doğal içerikli Lansinoh göğüs ucu krem çeşitlerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Güvenilir alışverişin adresi olan Trendyol, uygun fiyatları ve indirimleri ile tüm anneler ve anne adayları için kaçırılmayacak fırsatlar sunar. Siz de indirimli fiyata sahip Lansinoh ürünlerinden sipariş ederek bu inanılmaz fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Lansinoh Göğüs Ucu Kremlerinin Çeşitleri

Lansinoh Göğüs Ucu Kremlerinin Çeşitleri

Trendyol geniş ürün çeşitliliği sayesinde herkesin ihtiyaç duyduğu şeyi bulmasını sağlar. Bir ürünün sadece tek bir çeşidine yer vermez. Trendyol’da satın almak istediğiniz ürünün farklı çeşitlerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Tek bir seçeneğe bağımlı kalmazsınız. Bu da Trendyol’da alışveriş yapmanın ayrıcalıkları arasında yer alır. Lansinoh markasının anneler tarafından oldukça sevilen Lanolin içerikli göğüs kreminin farklı çeşitleriyle Trendyol’da bulunur. Bu ürün kapaklı şişenin içerisinde 10 ml ve 40 ml halinde satılır. 10 ml’lik ürün, boyut itibarıyla daha uygun fiyatlı olabilir. Lansinoh kremi ilk defa deneyecek olanlar bu çeşidini tercih edebilir. Ayrıca 10 ml’lik ürün çok fazla göğüs ucu şikayeti bulunmayan anneler için gayet yeterli olur. Kremin bir diğer çeşidi de 40 ml şeklinde üretilir. Bu ürünü alan anne veya anne adayları çok uzun süre rahat bir şekilde kullanabilir. Ayrıca Trendyol’da Lansinoh göğüs ucu krem 40 ml halinde satışa sunulan ürünlerin 2’li paketleri de bulunur. 2’li paketleri satın alan kişiler toplamda 80 ml’lik ürün elde etmiş olur. Bu paketler çok uygun fiyatlarla satışa sunulur. Eğer bu ürünü çok sık veya sürekli kullanacaksanız paket halinde satın almanız sizin için daha avantajlıdır. Trendyol’daki bu ürün çeşitlerinin tümüne ana sayfada yer alan arama butonu aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Kullanım sıklığına ve ihtiyacınıza göre size uygun olanı seçebilirsiniz. Tadı, kokusu ve rengi bulunmadığı için bebeğin annesinin kokusunu ve sütün tadını almasında herhangi bir sorun yaşanmaz. Hem bebeğiniz hem de kendiniz için tercih ettiğiniz Lansinoh göğüs ucu krem çeşitlerini uygun fiyatlarla Trendyol’da bulabilir, alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Tüm Avantajlarıyla Trendyol’da

Tüm Avantajlarıyla Trendyol’da

Anne ve bebek sağlığı için gerekli olan tüm ürünler gibi Lansinoh göğüs ucu krem çeşitleri de uygun fiyat ve güvenli alışveriş imkanı ile Trendyol kullanıcıların beğenisine sunulur. En başta anne olmak hayatın baştan uca değişmesine neden olur. Bununla birlikte de bambaşka heyecanlar ve mutluluklar getirir. Bebek ve annenin ilk temas anları doğumdan hemen sonra emzirme ile başlar. Anne bazen bu deneyimde zorluklar yaşar. Hem bebeğin memeyi doğru bir şekilde emmeyi öğrenmesi hem de annenin bebeğe memeyi doğru şekilde vermesi belirli bir sürecin sonunda gerçekleşir. Bu süreçte anne memede hassasiyet bazen çatlak ve ağrı hisseder. Bu konuda anne Lansinoh göğüs ucu kremi kullanarak hem kendi hem de bebeğinin sağlığına özen gösterebilir. Lansinoh markası tarafından üretilen bu krem hassaslaşan göğüs uçlarını korumaya ve onarmaya yardımcı olur. Üstelik bu ürün İngiliz Alerji Kurumundan onay almış tek göğüs kremi olduğu için güvenle kullanabilirsiniz. Sadece HPA lanolin içeren bir yapısı bulunur. Özellikle emzirme dönemindeki annelerin en çok karşılaştığı durumlardan biri olan göğüs ucunun aşırı hassasiyet göstermesine karşı koruma sağlar. Ayrıca sadece göğsün uç kısmına sürülmek amacıyla kullanılmaz. Aynı zamanda çatlayan ve kuruyan bölgelerinize de bu kremi sürebilirsiniz. Bazen meme uçlarındaki çatlaklar çok hafif olur ve bu biraz da olağan bir durumdur ancak yine de acı çekmeye gerek kalmadan Lansinoh göğüs ucu kremi kullanabilirsiniz. Bu ürün HPA teknolojisi ve içeriğindeki saflaştırılmış lanolin ile birlikte yaraları, çatlakları, kurulukları hızlı bir şekilde iyileştirir. Çatlakların büyümesine izin vermeden de kremi kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik Trendyol’dan yapacağınız Lansinoh göğüs ucu kremi alışverişlerinizde avantajlı kampanyalardan ve indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Sepette ekstra indirim veya kargo bedava gibi fırsatları kaçırmamak için acele edip sipariş verebilirsiniz. Trendyol dünyasının avantajlarından daha iyi faydalanmak için Lansinoh kremi favorilerinize ekleyerek indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz.