placeholder
"

Lisanslı Okul Çantası

" araması için 990 sonuç listeleniyor

Lisanslı Okul Çantası

Lisanslı Okul Çantası

Günümüzde okul çantaları, yalnızca içine kitaplar, kalemlik gibi okul malzemelerinin konulduğu taşıma araçları değil. Bu çantalar, çocuklar için adeta bir moda aracı haline gelmiş durumda. Çocuklar, tarzlarını okul çantalarına yansıtarak bu modaya ayak uyduruyorlar. Bir okul çantası çocuğun sevdiği bir rengi taşıyabilir, sevdiği bir karakterin resmini bulundurabilir ya da tuttuğu takımı yansıtabilir. Farklılaşan seçenekleri ve her bütçeye hitap eden fiyatları ile lisanslı okul çantalarına Trendyol’da göz atabilirsiniz.

Lisanslı Bir Okul Çantası Seçmenin Avantajları

Çocuklar için bir okul çantası seçerken, fiyatları nedeniyle daha ucuz ürünlere yönelmek bazı velilerin tercih ettikleri bir yoldur. Her ne kadar satın alımda ucuz gözükse dahi, lisanssız bir okul çantasının dikişleri, lisanslı bir okul çantasına göre muhtemelen daha çabuk yıpranacak, zarar görecek veya kullanılmaz hale gelecek ve böylece yeni bir çanta ihtiyacı doğacaktır. Bu şekilde lisanssız çantanız size en az iki çanta ücretine mal olur. Lisanslı çantalarda da bu tip yıpranmalar nadiren meydana gelebilecek olsa da bu çantalar için bu türden problemler genellikle garanti kapsamında tutularak koruma altına alınır. Lisanslı çantanızın garantisi kapsamında üründe meydana gelen hatalar kısa sürede onarılır ya da ürün yenisi ile değiştirilir.

Dikiş problemleri gibi fermuar problemleri de çantalarda sık görülen sorunlardandır. Sürekli olarak açılıp kapatılan fermuarların kısa sürede bozulmaması için kaliteli malzemelerden üretilmiş ve doğru şekilde yerleştirilmiş olmaları gerekir. Lisanssız çantalarda genellikle özen gösterilmeyen bu tip üretim detayları nedeniyle fermuarlar kolayca bozulabilir. Lisanslı çantanızda ise fermuarlar belirlenmiş marka standartlarına göre üretilmiş olduğundan bu tip sorunların yaşanması muhtemel değildir. Nadir olsa da yaşanabilecek sorunlara karşı garanti ve ücretsiz onarım, markalar tarafından sunulmaktadır.

Lisanssız çantaların bir diğer problemi ise muhtemelen çocukların sağlığını korumaya yönelik tasarlanmamış olmalarıdır. Gelişim çağındaki çocuğunuzun sırtında taşıyacağı belki de kilolarca yükle yüklü çantası, uygun ergonomide tasarlanmamış ise iskelet sisteminde ciddi hasarlara ve bozukluklara neden olabilir. Gelişim çağında hızlıca değişebilen iskelet sistemi; skolyoz, fıtık gibi problemlere yol açarak çocuğunuzun ve sizin başınızı ağrıtabilir. İskelet sistemi dışında meydana gelebilecek kas ağrıları da lisanssız bir çantanın yaratacağı problemlerden olabilir.

Lisanssız çantaların üzerinde yer alan karakterler, takım logoları gibi tasarımlar ve resimler gerçeğin kötü bir kopyası olduğundan bu da çocuğunuz için kendi tarzını çantasına yansıtma konusunda tatmin edici olmayabilir. Ayrıca muhtemelen kalitesiz baskı sistemleriyle işlenmiş bu görseller kısa zamanda yıpranacak ve dökülmeye başlayacaktır. Bu da çantaya dikişleri ya da fermuarı sağlam olsa dahi eski bir görünüm verecektir.

Her Yaşa ve Cinsiyete Uygun Tasarımda Çantalar

Lisanslı okul çantaları, yaşa ve cinsiyete özel üretilmiş farklı modelleri ile her çocuğa hitap ediyor. Lisanslı okul çantası erkek modellerine bakıldığında takım logolu, süper kahraman resimli, animasyon karakterli ya da düz renkte seçenekler karşımıza çıkıyor. Tüm bu modeller yaşa uygun olarak farklı boyutlarda değişen seçenekleriyle de her yaştan erkek çocuğa uygun hale geliyor.

Lisanslı okul çantası kız modellerinde ise yine animasyon karakterleri veya feminen olarak kabul edilmiş renklerde tasarımlar ağırlıklı olarak karşımıza çıkıyor. Bu modeller dışında çeşitli sözler yazılı baskılı çantalar da kız çocuklarının beğenisine sunulmuş durumda.

Lisanslı okul çantası ilkokul modellerinde tüm bu seçenekler bulunurken, ortaokula geçtiğimizde ise durum farklılaşıyor. Lisanslı okul çantaları ortaokul modellerinde süper kahraman, animasyon karakteri gibi seçeneklerin öğrencilere hitap etme gücü azalıyor. Ortaokul modelleri için genellikle daha sade, yazılı, az renkli modeller tercih edilmeye başlanıyor. Lisanslı takım çantaları da varlığını sürdürüyor.

Lise çağındaki öğrenciler için lisanslı okul çantası arayışında iseniz baskı ve tasarım seçenekleri biraz daha daralıyor. Liseli öğrenciler de ortaokul öğrencileri gibi genellikle daha sade modelleri tercih ediyorlar. Lisanslı okul çantası lise modelleri dendiğinde yine akla genellikle az renkli, sade baskılı modeller geliyor. Yine de her yaştan çocuk tüm modellere ilgi duyup kendi boyuna ve ihtiyacına uygun tasarımı tercih edebiliyor.

Lisanslı Okul Çantaları için Farklı Büyüklük Seçenekleri

Lisanslı okul çantası modelleri, görselliği açısından olduğu gibi büyüklüklerine ve kapasitelerine göre de yaşa ve ihtiyaca uygun olarak şekilleniyorlar. Bazı çantalarda yalnızca birkaç göz görülürken, bazılarında ise 2 veya 3 ana gözün yanında küçük ek gözler de bulunabiliyor.

Görece daha az göze sahip lisanslı okul çantaları, birçok çocuk tarafından tercih edilebiliyor. Kapasiteleri rahatlıkla tüm kitap, defter, kalemlik gibi temel ihtiyaçları taşımaya yeten bu çantalar, öğrencinin ihtiyaçlarına göre tercihiniz olabilir. Eğer öğrenci yemeğini evden götürmüyorsa ve ek malzemelere ihtiyacı yoksa, bu modeller seçilebilir. Ama kitap, defter gibi temel gereçlerin dışında taşınan malzemeler de var ise çantanızın içi oldukça karışık hale gelecektir.

Göz sayısı daha fazla olan modeller, çocuğa çantasını düzenli tutma konusunda daha fazla şans tanıyor. Öğrenci yemeğini evden götürüyor ise bunun için ayrı büyük bir göze sahip modeller tercih edilebilir. Islak mendil gibi ihtiyaçlar için ise fazladan en az bir küçük göz daha oldukça yararlı olacaktır. Islak mendil gibi malzemeleri çantasında taşıma ihtiyacı hisseden çocuklar için tercih edilecek yetersiz ve küçük bir çanta, kolayca dağınık hale gelebilir.

Göz sayısı dışında büyüklük ve kapasite konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise çantanın hacmidir. Küçük hacimli çantalar, fazla göze sahip olsalar dahi yeterince malzemeyi içinde barındıramayacaktır. Ayrıca düşük hacimli lisanslı çantalar genel ebatları ve görünümleri açısından da daha küçük olacakları için, ilkokul düzeyinden büyük çocuklar için uygun olmayabilirler.

Lisanslı Çantanız İçin Farklı Taşıma Seçenekleri

Lisanslı okul çantası seçimi yaparken, dikkat edilebilecek kriterlerden biri çantanın taşıma şeklidir. Seçilecek çanta klasikleşmiş bir sırt çantası modeli, son yıllarda trend olan omuz çantası modellerinden biri ya da özellikle ilkokul çocukları için tasarlanmış çekçekli bir model olabilir.

Klasik sırt çantası modelleri, her yaştan öğrenciye hitap eder. Birçok farklı görünümle özelleştirilmiş bu modeller ile çocuğunuzun yükü sırtın iki yanına eşit şekilde dağılır. Böylece sağlıklı bir taşıma sağlanır. Lisanslı okul çantalarının sırtla birleştiği bölümde bulunan özel tasarımlı süngerler, çocuğunuzun sırtının zarar görmesinin önüne geçmek için konumlandırılmışlardır. Bu süngerler ve uygun tasarım sayesinde iyi dağıtılmış yük sayesinde çocuğunuz herhangi rahatsızlık yaşamaz. Sırt çantalarında yükün eşit biçimde sağlıklı olarak dağıtılması adına çantanın kollarındaki halatlarının düzgünce ayarlanması gerekir.

Bir diğer model olan lisanslı omuz çantaları, özellikle ortaokul ve lise çağındaki öğrenciler tarafından son yıllarda sıkça tercih edilen ürünler haline gelmişlerdir. Şık tasarımları ile gençler arasında ilgi odağı olan bu çantalar, yeni bir çanta satın alırken tercihiniz olabilir. Yük, boyuna ya da direkt olarak omuzdan aşağı sarkıtılan çantada farklı şekillerde dağıtılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken çantayı sürekli aynı tarafa takmamaktır. Sürekli aynı tarafa takılan omuz çantası çeşitli kas ve iskelet sistemi problemlerine neden olabilir. Eğer tercihiniz bu modellerden yana olacaksa, çantayı taşıdığınız tarafı aralıklarla değiştirmeyi unutmayın.

Lisanslı çekçekli okul çantaları, omuz çantalarının aksine ilkokul öğrencileri arasında daha yaygındır. Özellikle gelişim çağındaki çocuklar için sırta ve omuza herhangi bir yük yüklenmediğinden bu çantaları tercih etmek yararlı olabilir. Gerekli durumlarda çekme kolu kapatılıp, çanta bir sırt çantasına dönüştürülebilir. Bir çekçekli çanta seçerken lisanslı ürünleri tercih etmek önemlidir. Lisanssız ürünlerin tekerlekleri ve çekme kolları kolayca zarar görebilir. Böylece modelin çekme özelliği işlevsiz hale gelir ve model zorunlu olarak bir sırt çantasına dönüşür.

Lisanslı Spor Kulübü Çantaları

Lisanslı okul çantası denince akla gelen ilk tasarım seçeneklerinden olan lisanslı spor kulübü çantaları, her yaştan ve her cinsiyetten çocuğun ilgisini çekebilir. Lisanslı takım çantaları, birbirinden farklı tasarımlarla tüm çocuklara hitap ediyor.

Bazı lisanslı spor kulübü çantaları, renkli ve çok öğeli tasarımlarıyla çocuklarla buluşuyor. Bu tasarımlarıyla lisanslı spor kulübü çantaları kendilerine farklı yaş ve cinsiyet kategorilerinden alıcı bulabiliyor. Buna karşın daha sade tasarıma sahip, kulüp vurgusunu daha az yapan çantalar da farklı zevklere sahip çocuklara hitap ediyor.

Lisanslı spor kulübü çantaları da tüm diğer lisanslı okul çantaları gibi çekçekli çanta, omuz çantası ya da sırt çantası tasarımlarıyla şekilleniyor. Çocuklar, kendi ihtiyaç ve zevklerine göre bu çantalar arasından seçimini yapabiliyor. Taşıma şekli dışında yine diğer çantalar gibi büyüklük ve taşıma kapasitesi konusunda da lisanslı spor kulübü çantaları arasından farklı tercihler yapılabilir.

Lisanslı spor kulübü çantaları, normal renkleriyle oldukları gibi kız çocuklar için özelleştirilmiş feminen renkleriyle de kız çocukların ilgisini çekmeyi hedefliyor. Lila, pembe, mor gibi renk seçenekleriyle özelleştirilmiş bu çantalar, spor kulübü lisanslı çantalarını erkek öğrencilere hitap etmekten kurtarıyor.

Lisanslı Animasyon ve Çizgi Film Karakterli Çantalar

Lisanslı okul çantası konusunda akla gelen seçeneklerden bir diğeri olan animasyon ve çizgi film karakterli lisanslı çantalar, çocukların sevdikleri serileri veya filmleri sınıflarına taşımalarına yardım ediyor.

Animasyon ve çizgi film karakterlerinin baskılarını üzerlerinde taşıyan bu çantalar, yapımların kendileri olduğu gibi hem kız hem de erkek öğrencilere hitap ediyor. Birçok farklı renk seçeneğiyle de alıcı karşısına çıkan bu modeller, seçim konusunda geniş bir yelpaze sunuyor.

Kullanım konusundaki farklı seçenekler de bu tip bir çanta arayan alıcılar için geniş bir havuz meydana getiriyor. Çantanın göz sayısı konusunda diğer tüm okul çantalarında olduğu gibi ihtiyacınıza göre tercih yapabilirsiniz. Çanta hacmi konusunda farklılaşan modeller de bulunuyor.

Göz sayısı ve hacim seçeneklerinden ayrıca, lisanslı animasyon ve çizgi film karakterli çantalarda da çeşitli taşıma seçenekleri bulunuyor. Bu modelde bir çanta tercihi yaparken de tercihinizi çekmeli çanta, omuz çantası ya da sırt çantası formunda bir modelden yana kullanabilirsiniz.

Lisanslı Okul Proje ve Resim Çantaları

Çocukların sırt çantaları, omuz çantaları ve çekçekli çantalarıyla olduğu gibi proje ve resim çantalarıyla da tarzını yansıtma şansı bulunuyor. Proje ve resim çantalarının geniş yüzey alanlarına konumlandırılan çeşitli görseller, öğrencilerin zevklerini burada da yansıtmasına olanak tanıyor.

Lisanslı resim ve proje çantası modelleri, tüm diğer lisanslı okul çantaları gibi çeşitli tasarım seçeneklerini barındırıyor. Bu seçenekler arasında sade tasarımlar ya da karakter baskılı, spor kulübü logolu tasarımlar yer alıyor.

Lisanslı resim ve proje çantaları, boyut konusunda da farklı seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Çantalar 28x38, 35x50, 38x55, 55x75 gibi büyüklük seçeneklerini sunuyor. Bu büyüklüklerden biri tercih edilirken çocuğun yaşı, ihtiyaçları gibi konuların dikkate alınması gerekiyor. Özellikle ilkokul çocukları için bir resim çantası satın alınırken büyük ebatlarda bir model seçmek, çocuğun bu çantayı taşımasını ciddi oranda zorlaştırabilir.

Lisanslı Okul Mataraları ve Beslenme Kapları

Lisanslı okul ürünleri, matara konusunda da öğrencilere birçok seçenek sunuyor. Çeşitli markaların ürettiği birçok farklı renk, boyut ve tasarımda okul matarası, çocuklar için su içmeyi eğlenceli hale getiriyor. Çocuklara su içme bilincini aşılamak için onlara sevdikleri karakterleri ya da destekledikleri spor takımlarının baskılarını taşıyan mataralar almak yararlı olabilir. Aynı şekilde daha büyük yaşlardaki öğrenciler için de düzenli su tüketimini sağlamak adına bir matara ya da suluk edinmenin yardımı dokunabilir.

Öğrenciler için bir matara seçilirken tercihi bilinçli şekilde yapmak önemlidir. Mataralar, içlerinde durgun su bulundurduklarından ve genellikle plastik bazlı malzemelerden yapıldıklarından, çocuk sağlığı için tehlikeli hale gelebilirler. Matara seçiminde lisanslı bir ürün tercihi yapmak, ürünün gerekli standartlara uygun biçimde üretildiğine emin olmanızı sağlayacağından içinizi rahat tutacaktır. Uygun malzemeden üretilmemiş lisanssız ürünler kısa veya uzun vadeli sağlık sorunlarına yol açabilir.

Mataraların tasarımı konusunda da okul çantalarında olduğu gibi her yaşa uygun seçenekler bulunuyor. Renk ve tasarımlarıyla ilkokul çocuklarına hitap eden lisanslı mataralar olduğu gibi, daha sade renk ve tasarımlarıyla dikkat çeken, ortaokul ve lise seviyesi öğrenciler için üretilmiş mataralar ve suluklar da mevcut.

Mataranın yanında beslenme çantası konusunda da içinizi hem sağlık yönünden rahat tutacak hem de sizi tasarımlarıyla tatmin edecek lisanslı ürünler mevcut. Aynı matara konusunda olduğu gibi, beslenme çantası konusunda da lisanslı ürünler tercih edilmezse besinler öğrenci için zararlı hale gelebilir. Beslenme çantalarının tasarımlarında da yine çeşitli animasyon karakterleri, spor takımlı tasarımlar yer alabiliyor. Bu matara ve beslenme çantaları paket halinde satın alınabileceği gibi ayrı ayrı da temin edilebilirler.

Lisanslı Kalemlikler

Okul çantası kadar, çantanın içinde taşınacak diğer ürünlerin tasarımları da çocuklar için önemli olabiliyor. Yine öğrencilerin tarzlarını yansıtabilecekleri bir başka ürün olan kalemlikler konusunda da birçok seçenek mevcut.

Okul çantalarıyla aynı tasarıma sahip ve paket olarak da satın alınabilen kalemlikler olduğu gibi, ayrıca alınabilecek kalemlikler de var. Bu kalemliklerin tasarımı da boyut, göz sayısı ve üzerlerinde bulunan görseller açılarından şekillenebiliyor.

Çantalarda olduğu gibi, lisanslı kalemlikler konusunda da en çok tercih edilen seçeneklerden biri takım logolu, lisanslı takım ürünleri. Lisanslı takım kalemlikleri hem erkek hem de kız öğrenciler için değişen renk seçenekleri ile tercih edilebilir konumda.

Lisanslı kalemlikler için bir diğer seçenek ise animasyon karakterli kalemlikler. Bu kalemlikler de aynı takım kalemliklerinde olduğu gibi hem erkek hem de kız öğrencilere hitap eden geniş bir yelpaze sunuyor. Hemen her animasyon dizisi ya da filmi için üretilmiş bir lisanslı kalemlik bulmak mümkün. Bu modellerin yanında sade tasarımlı, yazı baskılı modeller de seçenekler arasında.

Kalemlik konusunda seçenek yaratan bir başka konu ise büyüklük. Kalemlikler tek gözden oluşabildikleri gibi birden fazla göze sahip olabiliyorlar. Böylece öğrenci, kalemler dışında makas, uhu gibi tüm ihtiyaçlarını rahatça kalemliğine sığdırabiliyor.

Lisanslı Okul Çantası Fiyatları

Lisanslı okul çantası fiyatları, çantaların sundukları özelliklere, büyüklüklerine, taşıdıkları görsellere, taşıma şekillerine göre farklılıklar gösteriyor. Fiyatlar bu kriterlere göre değişebildiği gibi, aynı temel özelliklere sahip çantalar arasında da farklı fiyat seçenekleri bulunuyor. Farklılaşan fiyatlar, herkese hitap ediyor.

Lisanslı okul çantalarını ve lisanslı okul çantası fiyatlarını Trendyol üzerinde arayabilir, seçtiğiniz modellerle diğer modelleri karşılaştırabilirsiniz. Onlarca çeşit lisanslı okul çantası seçeneği arasından sevdiğiniz çantayı ise yalnızca birkaç adımda sipariş vermek mümkün.