İlgili Kategoriler
Cinsiyet
Marka
"

Logona Saç Boyası

" araması için 16 sonuç listeleniyor

Logona Saç Boyası

Doğallık İçin: Logona Saç Boyası

Doğallık İçin: Logona Saç Boyası

Saç boyaları sadece kadınların kullandığı düşünülen ama erkeklerin de sıklıkla kullandığı ürünler arasındadır. Tarihi oldukça eskilere dayanan saç boyamanın tarihi Antik Yunan medeniyetine kadar dayanır. Hayatında değişiklik isteyenlerin başvurduğu ilk yöntemlerden olan saç rengini değiştirme işlemine ek olarak saçlarda yer alan beyazları kapatmak için de kullanılır. Pek çok boya markası bulunurken bitkisel içerikli ve doğal özlü boya markası olan Logona bir adım öne çıkar. Gerçek doğal kozmetiğin öncüsü olarak kabul edilen marka ilk kez 1978 yılında Lorien Goods adıyla kurulur. İsmini Logona olarak değiştirmesi ise yedi seneyi bulur ve 1985 tarihinde ismini değiştirir. Kimyasal maddelerden kaçınan marka ekolojik kozmetikler üretir ve üretimlerinde daima; bitki özleri, çiçek suları, bitkisel yağlar, doğal bitkilerden elde edilen eterik yağlar ve aromalar kullanır. Üretilen ürünlerin hepsi ekolojiktir ve kullanılan hammaddeler özenle seçilir. Ürünlerin üretim yöntemleri çevreyi ve doğal kaynakları korurken hammaddeler ve son ürünler parçalanıp geri dönüştürülebilir. Ambalaj malzemeleri de aynı şekilde geri kazanılabilir ve tasarruflu şekilde kullanılır. 35 yıllık ustalıklarını takiben kozmetik ürünleri farmasötik üretim standardı olan GMP’ye (Good Manufacturing Practice) göre üretilir. Gelişen teknolojiye ve günümüz standartlarına göre kendini sürekli geliştiren markanın ekolojik dengeyi ve insan cilt sağlığını birinci sıraya koyan ürün çeşitleri oldukça kalitelidir. Hem çevre hem de insanlar için iyi üretim yapan Logona, sentetik koruyucu maddeleri kullanmadan kozmetik ürün üreten ilk markalardan olarak adını tarihe yazdırır. Geniş skalada yer alan ürün yelpazesi 200’den fazla çeşitte bulunurken yediden yetmişe her kullanıcıya hitap eder. İtinayla üretilen ve titizlikle tasarlanan dayanıklı ürünleriyle kullanıcıların kalbini fetheden parçalar pek çok kadının güvenli kullandığı kozmetik markaların başında yer alır. Sıkı ekolojik kriterlere bağlı kalan ve çevre dostu imaj çizen marka birbirinden güzel ürünlerini sunar. Saçlara zarar vermeyen ve yıpranmalarını engelleyen saç boyaları ise dayanıklı saçların ihtiyaçlarını karşılarken istenilen tonun yakalanmasını sağlar. Kimyasal boyaların saça verdiği zararlardan rahatsız olan kişilerin başvurduğu bitkisel boyalar Logona kalitesiyle buluşunca ortaya harika bir görünüm çıkar. Sentetik pigmentlerin yarattığı hezimetin önüne geçen doğal pigmentlere sahip Logona saç boyaları saçlarınızdaki doğal keratinin yapısını bozmadan saçınıza renk verir.

Tarihi Çok Eskilere Dayanan Saç Boyama İşleminde Logona Etkisi

Tarihi Çok Eskilere Dayanan Saç Boyama İşleminde Logona Etkisi

Tarihi çok eskilere dayanan saç boyama, eski zamanlarda dahi saçlardaki beyazların kapatılması için kullanılmıştır. Beyazlayan saçlarını gizleme isteği insanlarda yüzyıllardır mevcuttur. Eski Mısır ve Antik Yunan medeniyetlerinde insanların saçlarını kestirip biçimlendirme ve peruk takma gibi saç rengini değiştirme yöntemleri bulunur. Saç boyama için kullanılan ilk boya maddesi kurşun sülfattır. Kurşun sirkenin içine batırılır ve ardından tarakla saçlar taranır. Bu işlem sırasında bu iki madde birleşir ve saçlar az miktarda da olsa renklenir. Kurşun sülfattan sonra gümüş nitrat, amonyum sülfat gibi bileşikler kullanılmıştır. Ardından madeni tuzlar ve kına ile yapılan boyalar saç boyama için değerlendirilmiştir. Antik dönemde bitkilerden elde edilen saç boyaları kullanılmıştır. En çok kullanılan bitkiler ise; ceviz kabuğu, kına, zerdeçal ve sinameki olmuştur. Bu uygulamaların kalıcılığı ise pek uzun sürmediği için başarılı bir sonuç doğurmamıştır. 1860 yılında kimyager olan Hoffman tarafından saça renk verici bir madde olan “Parafelinen Diyatnin” maddesi bulunmuş ve yaklaşık 23 sene bu madde saç boyama işleminde kullanılmıştır. Hoffman sayesinde sentetik boya üretimi 1860’lı yıllarda geliştirilmiştir. 1900’lü yılların başında Avrupa’da kuaförler metal saç boyaları kullanmışlardır. Türkiye’de saç boyama işleminde ise 1950’li yılların başına kadar kına, rastik gibi nebati maddelerin yanı sıra taş ve metal boyalar kullanılırdı. 1950’li yıllardan sonra Avrupa’dan patenti alınan boyalar ülkemizde imal edilerek kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde ise saç kozmetik ürünleri için oldukça geniş ürün çeşitliliği bulunurken kimyasal içerikli boyalarla birlikte bitkisel özlü boyalar da yer alır. Şimdilerde bitki türevleri ve sentetik boyalar kullanılırken küresel saç renklendirici pazarı hızla büyür. Amerikalı kadınların %75’inden fazlası saçlarını boyatırken ülkemizdeki durum da pek farklı değildir. Genelde koyu renk tercih eden Türk kadınları saç boyamak için son dönemlerde bitkisel ürünlere yöneliyor. Günümüzde popüler ve rutin işlemlerden olan saç boyama işlemi kuaförlerde yapılabildiği gibi evde bireysel olarak da uygulanabilir. Eski bir sanat olarak kabul edilen saç boyama kozmetik sektörünün en etkili olduğu alanlardan biridir. Pek çok markanın ürünlerinin yer aldığı saç boyama sektöründe bitki özlü doğal ürünler ilgi çekiyor. Sentetik koruyucular, renk ve koku verici kimyasallar içermeyen Logona ürünleri tamamen vegandır. Absorbe edici kimyasallardan uzak yapıya sahip olduğu için uzun süre beklemek rengin tam olarak oturması için idealdir. Gluten ve karmin içermeyen bitkisel boyalar hayvanlar üzerinde test edilmezler. Bu sayede ekolojik dengeye saygılı ve çevre dostu imaj sergileyen marka kullanıcı memnuniyetini üst düzeyde sağlar.

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Kuaföre gitmek istemeyen veya daha düşük maliyetle saç boyama işlemi gerçekleştirmek isteyenler evde saç boyamaya yönelirken bazı noktalar dikkat çekiyor. Dikkat edilmesi gereken ilk husus kullanılacak boyanın doğal içeriği ve kalitesidir. Logona boyalar bitkisel özlü içerikleri sayesinde saçlarınızı yıpratmadan renklendirir. Dilediğiniz renk tonuna uygun Logona organik saç boyası seçerek boya işlemi için ilk adımı atmış olursunuz. Boyama öncesinde saçlarınızın yeteri kadar bakımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Cansız, kırılmış ve bakımsız saçlara uygulanan boya verimli performans sergilemeyebilir ve istenen sonucu almak konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Yetersiz sonuçların önüne geçmek adına çeşitli yağlarla bakım yaptığınız saçlarınızın kırıklarının da aldırılmış olması gerekir. Boya maddeleri bakımlı ve sağlıklı saçlarda oldukça uzun süre dururken bakımsız saçlarda bu süre azalır. Saçlarınıza uygulayacağınız boyanın rengine doğru karar vermek sonrasındaki ruh haliniz için oldukça önemlidir. Hoşunuza gitmeyecek bir ton kendinizi rahatsız hissetmenize sebep olabilir. Ton eşitsizliklerinin önüne geçmek ve boyanın saçlara eşit dağılımını sağlamak için boya rengi doğru seçilmelidir. Var olan saç renginize ve dipten gelen doğal saç renginize uygun saç boyası tercih etmelisiniz. Renk seçiminden önce o tona yakın bir peruk takarak yüzünüzle uyumunu test edebilirsiniz. Bu sayede daha net sonuçlar elde etmiş olursunuz. Logona saç boyası renk skalası geniş yelpazede tonlardan oluştuğu için dilediğiniz tonu yakalamanız kolaydır. Geçişlerin sert olmaması ve istenen rengin tutturulması adına evde saç boyama işleminde açıcı kullanmamanız önerilir. Saçlarınızın seyrek veya gür olup olmamasına göre boya miktarını seçerek işleme başlayabilirsiniz. Kutudan çıkan kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyarak yapmanız gereken işlemleri kolayca kavrayabilirken işlemden önce boyanın temas etmesi mümkün olan cilt bölgelerinize vazelin sürebilirsiniz. Saç diplerine değmemesi gereken vazelin boyanın cildinize bulaşmamasını sağlar. Alerjen maddeler içerebilen boyalardan uzak durmalısınız. Aksi halde temas ettiği her bölgede ciddi sorunlar yaşatabilen boyalar cilt için sıkıntılı anlar yaşatabilir. Alerjen madde içermeyen tamamen organik parçalardan ve doğal pigmentlerden oluşan Logona saç boyaları cilt ve saç sağlığınızı koruyarak güvenli kullanım sunar. Organik jojoba yağı içeren çeşitleri bitkisel bakım sunarken boyanın kolay uygulanmasını ve saçların daha kolay taranmasını sağlar. Saçın yapısını daha sağlıklı ve yumuşak hale getiren doğal boyalar yediden yetmişe her kullanıcı için uygundur.

Logona Saç Boyası Renkleri

Logona Saç Boyası Renkleri

NaTrue sertifikalı ürünleriyle kullanıcı sağlığını önemsediğini uluslararası alanda kanıtlayan Logona, geniş renk skalası ile kozmetik pazarında yerini alır. Toz veya krem formda ortaya çıkan boyalar kolay uygulanırken istenen tonun yakalanması için yardımcı olur. Saç tellerine zarar vermeden renklenmesini sağlayan çeşitleriyle Logona özel formülü sayesinde kullanıcılardan tam not alır. Kullanım kolaylığı sağlayan formda üretilen Logona organik bitkisel krem saç boyası çeşitleri canlı renklere sahiptir. Kaliteli ve kalıcı bir görünüm sağlayan krem çeşitler tamamen doğalken sağlığınızla ilgili herhangi bir aksilik yaşanmasının önüne geçer. Renk geçişlerindeki olası ihtimalleri gösteren Logona olası her durumun haberini boya öncesinde talimatları ile size verir. Kalın telli veya beyaz saçlar için toz boyalar etkili sonuçlar doğurur. Bitkisel içeriklerle bezenmiş boyalar doğal pigmentler ile renk verir. Markanın başlıca hedefi saçların sağlığını korumak ve doğal yapısının bozulmasını önlemektir. Bu sayede kadınların ihtiyaç duyduğu bakımı kökten uca sağlar. Birçok rengi bulunan Logona saç boyaları saç tipinize uygun renk ve boya seçenekleri de sunarak size yol gösterir. Bitkisel ve doğal yapısıyla farklılık yaratan marka beyazlar için %100 kapatıcı etkiye sahiptir. Bordo, sarı, karamel, kestane, kahve, kızıl, çikolata gibi renk seçeneklerine sahip olan boyalar doğal çiçek yağları ile saça zarar vermeden bakım yapar. Kendi içinde birçok ton farkına sahip çeşitler yediden yetmişe her kesime hitap ederken çoğu zevke uyum sağlar. Laktoz ve gluten içermeyen bileşenlerle harmanlanan bu ürün buğday proteini ve jojoba yağı gibi yüksek kaliteli içerikler barındırır. Hacimli ve parlak saçlar için ideal olan boyalar ile saçınız kökten uca sağlıklı bir bakım ile karşılaşırken dilediğiniz renk ile canlanır. Markanın ürünleriyle tanışarak kalıcı ve büyüleyici renklere sahip olabilirsiniz. Peroksit, amonyak gibi kimyasal bileşenlerden arınmış ürünler, pestisit ve ağır metal kirliliğine karşı düzenli olarak kalite kontrolden geçer. Çok eski zamanlarda savaş anlarında karşı tarafı şaşırtmak adına uygulanan saç boyama işlemi beyaz tellerin kapanmasında veya renk değiştirmek adına kullanılır. Tüm Logona bitkisel boyaların renklerinin koyulaşmasında 101 Koyu Siyah Boya kullanılabilir. Bu sayede renk koyulaştırma işleminde kimyasal ürünlere ihtiyaç duymazsınız. Doğal saç renginize bağlı olarak kutuların veya belirtilen talimatlardaki verilen spektrum içinde bir renk tonu elde edebilirsiniz.

Logona Saç Boyası Kullanımı

Logona Saç Boyası Kullanımı

Renk seçimi yapmadan önce dikkatli seçim yapmalısınız. Logona saç boyası renk paletinden doğal veya boyanmış saçınıza, saç tipinize uygun tonu seçerek işe başlayabilirsiniz. Boyama işleminde sonra uygulayacağınız bakım ise oldukça önemlidir. Boyamadan sonra kullanılan şampuanlar ve saç kremleri tuzsuz ve boyanan saçlar için ideal olmalıdır. Birçok renk kutuda göründüğünden daha koyu çıkabilir. Bu yüzden doğal saç renginize uyan bir gölgeyle başlayabilirsiniz. Logona saç boyasını kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okumalısınız. Toz boyalar için az miktarda boyayı hazırlayabilirsiniz. Yaklaşık 5-10 gram boyayı sıcak suyla karıştırıp soğumaya bırakabilirsiniz. Saçın küçük bir tutamına bu boyayı denedikten sonra bir süre beklemelisiniz. 17 renk seçeneğine sahip Logona saç boyalarından istediğiniz renkleri karıştırarak dilediğiniz tonu yakalayabilirsiniz. Dilerseniz toz ve krem boyaları da karıştırabilirsiniz. Boya karışımını sıcak suyun içinde tutarak boya işleminde soğumasını önleyebilirsiniz. Ortadan ikiye ayırdığınız saçlarınızı toka ile sabitleyerek önünüze düşmesini engelleyebilirsiniz. Ardından hazırladığınız boyayı mümkün olduğunca sıcak haldeyken saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Kutunun içinden çıkan fırça ile tek tek saçlarınıza boyayı yedirmelisiniz. Dipten uca boyadığınız saçlarınızın tamamına boyayı uygulayabilirsiniz. Boyanan tutamları diğerlerinden ayırmayı es geçmemelisiniz. Boyama işleminde sonra bone ile sardığınız saçlarınıza havlu koyarak sıcaklığın sabit olmasını sağlayabilirsiniz. 2-4 saat arasında bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayabilirsiniz. Mükemmel kapatıcı özelliği ve doğal yapısı ile saç boyama işlemini güvenle yapabileceğiniz Logona saç boyaları, birbirinden güzel renkleriyle saçlara canlılık kazandırmak için hazırlar.

Logona Saç Boyası Fiyatları

Logona Saç Boyası Fiyatları

Saç tipi ne olursa olsun boyama işlemi titizlikle yapılmalıdır. Boya ürünü seçilmeden önce derin bir araştırma yapılmalı içeriğine dikkat edilerek boya temin edilmelidir. Logona saç boyası çeşitleri doğal özleriyle saçları yıpratmadan renk değişimini sağlarken eşsiz renk tonlarıyla kullanıcısına büyüleyici bir hava katar. Boya konusunda kalıcı çözüm sunan organik ürünlerin adresi olan markayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Krem ve toz olarak ikiye ayrılan boya türlerinde kullanım kolaylığına göre dilediğiniz çeşidi seçebilirsiniz. Boya konusunda kullanıcıları için en iyi alternatifleri servis eden marka kaliteyi ilke edinirken saç sağlığını koruyan maddeler kullanır. Kimyasal içerikli boyaların saça zarar verme olasılıkları yüksektir. Sentetik boyaların saça girmesiyle saçın koruma tabakası olan kütiküller peroksitler sayesinde tek tek açılır. Bu saçların doğal rengini kaybetmesine yol açar. Kimyasal boyalar, saç rengini kaybedip renksizleşinceye kadar tüm pigmentlerin yok olmasına sebep olur. Ardından gerçekleşen kimyasal reaksiyonlarda sentetik pigmentler saça yeni rengini kazandırır. Bu yöntem saçın doğal yapısının zedelenmesine yol açar ve kimyasal boyaların yarattığı etki bu şekilde olur. Kimyasal miktarının artması saçın ipeksiliğinin ve doğallığının kaybolmasına neden olur. Logona kimyasallardan arınmış bitkisel özlü boyaları sayesinde bu olayın önüne geçmenize yardımcı olur. Bitkilerden elde edilen doğal pigmentleri barındıran boyalar saçınızdaki keratin ile doğal koşullarda birleşir. Bu pigmentler saçınıza girmeden koruyucu bir tabaka oluşturur. Saç tellerinizi saran doğal Logona boyalar saçlarınızı korur. Saç yapınızı güçlendirirken her yıkama sonrası saç hacim ve parlaklık kazanır. Kimyasal boyalara nazaran uygulama işlemi daha uzun sürse de saçlar için daha sağlıklı olan bitkisel içerikler kimyasal boyamadan farklı bir uygulama sunar. Saygı gören saçlarınız daha canlı şekilde karşınıza çıkar. İnce ince çekilmiş renk verici organik kına ve bitki özlerini içeren Logona boyalar saçlarınıza hak ettiği ilgiyi gösterir. Bitkisel içeriğine ek olarak ayurvedik organik “Shikakai” ve “Amla” meyveleri içerir. Bu meyveler saç derisini ve saçı tepeden tırnağa besleyerek hacim ve parlaklık kazandırır. Her yaş için kullanıma uygun olan boyalar bitkisel protein ve doğal keratin birleşimi ile boyama işlemi sırasında saçı güçlendirirken maksimum koruma sağlar. Her bir saç telinin dışını koruyucu bir kalkan gibi sarar ve kimyasal boyalar gibi saçın yapısının bozulmasına izin vermeyen bitkisel Logona boyalar doğallığı ilke edinen tasarımlarıyla kullanıcı sağlığını korur. Pek çok faktöre bağlı olarak değişen fiyat aralıklarına sahip boyalar her yaş grubuna uygundur. Miktar, koruma faktörü, renk tonu, toz ya da krem formuna sahip olma gibi değişkenlere bağlı olarak fiyat skalası değişir. Boyalar hamilelikte de güvenle kullanılabilir. Çevresel etkilerden koruyan bitkisel içerikli çeşitleri saç derisini beslerken yoğun ve ışıltılı bir renk oluşmasını sağlar. Önceden boyanmış saçlar için de uygun olan Logona saç boyaları bir önceki boyanın kalıntılarını uzaklaştırarak yeni boyanın tutunmasına ortam yaratır. Logona saç boyası kullananlar memnuniyetlerini her fırsatta dile getirirken markanın eşsiz tonları Trendyol’da yer alır.