"

Makyaj Bazı

" araması için 410 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Makyaj Bazı

Gözeneklerden arınmış, renk eşitliği olan ve sağlıklı ışıltıya sahip bir cilt her kadının hayalidir. Kızarıklık sorunu olan, genişlemiş gözeneklerle dolu donuk bir cildin üzerine yapılan makyaj elbette kendini göstermez. Bu tür durumlarda uygulanan ten ürünü sorunlu bölgelerde parlamalara ya da pul pul görünüme, renk eşitsizliğine sebep olur. Yani sorunlu bir cilde sahipseniz kapatıcı ürünler tek başlarına işe yaramayabilir. 

Son yıllarda kozmetik dünyasında sıklıkla sözü edilen ve oldukça talep gören makyaj bazları tam da bu noktada devreye giren ürünlerdir. Bugün onlarca çeşidiyle kullanıcıların beğenisine sunulan makyaj bazları farklı cilt sorunlarını çözmeyi hedefler. Makyaj bazı ürünlerine ten makyajı kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj bazı cildinizi ten makyajına hazırlayan, ciltle uygulanacak ten ürünü arasında bariyer görevi gören sıvı ya da krem formda ürünlerdir. Birçok çeşidi bulunan makyaj altı bazı ürünler makyajdan önce daha sorunsuz bir cilt yüzeyi oluşturmayı sağlar. Her cilt aynı değildir ve farklı cilt yapılarının gereksinimleri de değişkenlik gösterir. Bu durumda en iyi makyaj bazı cilt yapısının durumuna uygun olandır.

Örneğin yağlanan bir cilt için seçilecek ürün yağlanmayı engelleyecek ya da geciktirecek özellikler barındırmalıdır. Yağlı ciltler için makyaj bazı, fazla salgılanan yağın yüzdeki fondöteni bozmasını engeller. Flormar makyaj bazı çeşitlerinden olan matlaştırıcı baz, yağlı ciltler için uygun bir seçenektir. Aynı şekilde kuru bir cilt söz konusuysa seçilecek makyaj bazının nem verme özelliği olmalıdır. Böylelikle pul pul ya da kabuklu bir görünüm sorunu ortadan kalkar. 

Makyaj Bazı Ne İşe Yarar?

Makyaj bazı, yüzünüze uyguladığınızda fondöten ya da kapatıcının cilt üzerinde daha kolay yayılmasını sağlar. Aynı zamanda gözenekleri doldurarak hem pürüzsüz bir doku yaratır hem de ten ürününün yüzün her yerine eşit bir miktarda yayılmasına olanak tanır. Bazların bir diğer faydası da yapılan makyajın kalıcılığını arttırmasıdır. 

Bazların işlevi sadece gözenek küçültmekle sınırlı değildir. Birçok kişinin şikayetçi olduğu renk eşitsizliği gibi cilt sorunları da makyaj bazlarıyla giderilebilir. Renk düzenleyici özelliği olan Golden Rose makyaj bazı gibi ürünler hem tek başına hem de fondöten altına kullanılabilir. Işıltı veren makyaj bazları zamanla matlaşan ve donuk bir görünüme bürünen cilt dokusunda kullanıldığında cildi daha aydınlık göstermeye yardımcı olur. Farmasi makyaj bazı gibi ışıltılı makyaj bazları fondötenin altına ya da fondötenle karıştırılarak kullanılabilir. 

Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır?

Baz uygulamadan önce cildin temiz olmasına özen göstermek önemlidir. Yağlı ya da kirli cilde uygulanan ürün düşük performans gösterir, ürünün cilde etki etmesi zorlaşır. Az miktarda makyaj bazı kullanmak yüzde ağırlık hissini engeller. Uygulamaya yüzün merkezinden başlanmalıdır. Parmaklarla, makyaj fırçası ya da süngeriyle ürün cilde yedirilebilir. 

Hassas göz çevresine uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Bunun yerine göz çevresine özel ürünlerden yardım almak daha doğru olur. Makyaj bazının işlevini yerine getirebilmesi için cilde oturmasına izin vermek gerekir. Uygulama sonrası birkaç dakika bekledikten sonra makyaja devam edilebilir.

Makyaj bazlarından yüksek performans almak için cildin durumu ve neye ihtiyacı olduğunu belirlemek ortaya çok daha güzel bir makyaj sonucu çıkarır. Gün içinde yağlanan bir cilde sahip olanlar matlaştırıcı bazlara yönelmelidir. Kuru ve cansız bir ciltten şikayetçi olanlar ise cilde aydınlık bir görünüm kazandıran, nemlendirici bazları tercih edebilir.

Makyaj bazı fiyatları ürün miktarının yanında markaya göre de değişir. Bazlar küçük oranlarda uygulanması gereken ürünler olduğundan seçtiğiniz ürünü raf ömrü boyunca kullanabilirsiniz. Farklı fiyat aralığında bulunan ürünler arasında uygun fiyatlı makyaj bazı seçenekleri de kullanıcıların tercihine sunulur.