"

Mangal Aksesuarı

" araması için 44 sonuç listeleniyor

Mangal Aksesuarı

Pikniklerin vazgeçilmezi olan mangal ve barbekü ürünleri ile sağlıklı, konforlu ve huzurlu bir yeme keyfi sizleri bekliyor. Mangal için gerekli olan malzemeleri hazır ederek bu süreci son derece eğlenceli biçimde geçirmek mümkün. Mangal yapmak için en temelde iyi bir mangal ve yemekleri rahat biçimde hazır hâle getirmeyi olanaklı kılacak mangal aksesuarları gerekiyor. Kömürlü mangal, gazlı mangal ve elektrikli mangal çeşitlerinden sizin için en işlevsel olanı seçtikten sonra geriye seçilen mangala uygun ürünleri edinmek kalıyor. Mangal aksesuarı seçiminde mangal türüne hassasiyetle dikkat etmek gerekiyor. Hem mangal ve barbeküler hem de bunlara uygun olan tamamlayıcı diğer ürünler farklı fiyatlarla tüketiciye sunuluyor. Mangal fiyatları; ürünün niteliğine, dayanıklılığına, malzemesine, markaya ve işlevselliğe göre değişkenlik gösteriyor. Mangal aksesuar fiyatları da ürüne, kaliteye ve verimliliğe göre çeşitleniyor.

Mangal ve Barbekü için Neler Gerekiyor?

Mangal ürün ve aksesuarları listesi oldukça geniş. En fazla kullanılanlardan olan kömürlü mangal tercih edenler için elzem olan ürün mangal kömürü oluyor. Kömür, kimi durumlarda tek başına tutuşmadığı için farklı işlevsel ürünlerle verimliliği artırmak avantaj sağlıyor. Kömürü tutuşturmak için özel mangal tutuşturucu ürünler düşünebilirsiniz. Mangal kömürü tutuşturma küpleri, çam çırası, doğal çıra, teknolojik beyaz çıra çeşitleri, şömine odunu, tutuşturucu jel yakıt, mangala özel lav taşı ve odun çırası gibi ürünler haricen satışa sunuluyor. Çıra, mangala özel lav taşı odun parçaları ve kömür ile kısa sürede istenilen tutuşmaya ulaşıldığından bu ürünler zamandan kazanmanızı da sağlıyor. Ayrıca kendi tutuşan mangal kömürü de mangalseverlerin sıkça tercih ettiği çözüm yöntemleri arasında yer alıyor. Tüplü mangallar için ise mini mangal tüpleri, Aygaz uyumlu turbo pürmüzler işlevsel oluyor.

Mangal yapacaklar için kömür tutuşturma bacası, mangal ayağı, standart ya da çoklu başlıklı mangal fırçaları, mangal yelpazesi, mangal teli, mangal fanı, mangal çatalı, mangal maşası, köz maşası gibi ürünler hayli işlevsel oluyor. Mangal tutuşturma küpleri çoğunlukla sıvı ateşleyiciler yerine kullanılıyor. Hızlı ateşleme olanağı sunan bu ürünlerin çevre dostu ve güvenli olmaları avantajları arasında yer alıyor. Mangal fanı ve yelpaze gibi ürünler mangal yakarken kömürlerin iyice yanmasını sağlıyor. Mangal maşa ve çatalı gibi pratik çözümler, közleri karıştırmaktan pişmekte olan yiyecekleri ateş üzerinde çevirmeye ve tabaklara aktarmaya değin pek çok açıdan kullanışlı bir alan yaratıyor. Uzun kullanımlı ve dayanıklı mangal maşası isteyenler için paslanmaz mangal maşaları avantajlı oluyor.

Keyifli Bir Mangal Deneyimi

Mangal yakmak bir yana, gıdaların en iyi biçimde pişmesi için de bazı ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Kırmızı et, beyaz et, sebze ve meyveler için farklı pişirme aparatları kullanabilirsiniz. Örneğin; taş ızgara, ayaklı kavurma sacı, döküm ızgara ve tel mangal ızgarası; et, sebze ve meyveleri ateş üzerinde rahatlıkla kızartılabiliyor. Geleneksel tatlardan olan şiş kebap yapımı için özel üretilen Adana mangal silme şiş ile kebaplar muazzam biçimde pişirildikten sonra sunum aşamasında parçalanmadan tabaklara aktarılabiliyor. Sebze ve parça etler için de kullanılan mangal ve barbekü şişlerinin farklı çeşitleri bulunuyor. Ağaç saplı şiş tasarımları işlevsellik ve kullanışlılık açısından oldukça fazla tercih ediliyor. Mangal sürecinde kolaylık sağlaması adına tercih edilen bir diğer ürün de alüminyum damlama kapları oluyor. Başta bahar ve yaz ayları olmak üzere her mevsim gerekli koşullarda, açık alanlarda kullanabileceğiniz tüplü ve kömürlü barbekü ürünlerini ya da evde kullanıma uygun elektrikli mangal malzemelerini Trendyol'dan satın alarak keyifli ve leziz öğünler hazırlayabilirsiniz.  

Yukarı Çık