"

Manikür & Pedikür Aletleri

" araması için 1964 sonuç listeleniyor
TİNEKE3'lü Kaş Usturası
(1649)
8,25 TL
Sepete Git
SolingenTopuk Törpüsü Ponza
(221)
24,90 TL
13,20 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Manikür & Pedikür Aletleri

Manikürlü eller ve pedikürlü ayaklar her zaman bakımlı görünmenizi sağlar. Düzenli bakım gerektiren bu işlemler için her zaman vakit bulmak zordur. Bu nedenle bu bakımı evde kolayca yapabilmenizi sağlayan manikür aletleri mevcuttur. Hem hijyen bakımından hem de zaman açısından avantaj sağlayan ürünlerle ev konforunda manikür ve pedikürünüzü yapabilir, her zaman bakımlı görünebilirsiniz. 

Manikür Aletleri Nasıl Kullanılır?

Manikür aletleri; tırnak törpüsü, tırnak makası, krong, manikür pensi, manikür kabı, et makası ve tırnak fırçasından oluşur. Öncelikle maniküre başlamadan önce tırnaklar istenilen boy ve şekilde törpülenir. Bu işlem tırnaklar suyla yumuşamadan önce yapılmalıdır. Çünkü yumuşayan tırnaklar törpülenirken çatlaklar ve kırılmalar oluşabilir. Eğer tırnaklarınız ince yapılıysa kağıt törpüleri, sert yapıda ise metal törpüleri kullanabilirsiniz. Törpüleme işlemi bittikten sonra elinizin dayanabileceği sıcaklıkta suyu, manikür kabının içine dökerek 15 dakika kadar tırnak etlerinizin yumuşaması ve kolay kesilmesi için beklemelisiniz. Cildiniz kuru değilse manikür suyuna birkaç damla limon suyu damlatabilir, eğer kuru bir cilde sahipseniz de birkaç damla lavanta yağı ekleyebilirsiniz. İyice yumuşayan etleri, manikür pensi ile ya da et itici çubuklarla kolay kesilebilecek hale getirebilirsiniz. Sonrasında tırnak makasıyla bu etleri kesebilir, kenar fazlalıkları için daha profesyonel bir alet olan krong kullanabilirsiniz. Et makasıyla da kalan etleri ve görüntüde hoşunuza girmeyen yerleri temizleyerek manikür işleminizi tamamlayabilirsiniz. Son olarak tırnak fırçasıyla tırnaklarınızı fırçalayıp ojenin daha düzgün durmasını sağlayabilirsiniz. Evde rahatlıkla yapabileceğiniz bu bakım için manikür seti yeterli olacaktır. Daha pratik bir kullanım isterseniz, elektronik tırnak bakım kiti ile işlemleri kolaylaştırabilirsiniz. 

Pedikür Aletleri Nasıl Kullanılır?

Ayak bakımı en az eller kadar önemlidir. Özellikle yaz aylarında ayak bakımınız her zamankinden daha fazla önem taşır. Sadece bir manikür setine sahip olarak evde kolayca manikürünüzü yapabildiğiniz gibi, pedikürünüzü de kendiniz yapabilirsiniz. Pedikür aletleri; pedikür masaj aleti, ayak törpüsü, ayak raspası, et makası ve tırnak makasından oluşur. Ayak etleri ve tırnakları, el tırnaklarına göre daha kalın ve serttir. Bu yüzden maniküre göre biraz daha zordur. Pediküre başlamadan önce yine ayağınızın dayanabileceği sıcaklıkta bir su hazırlamalı ve pedikür masaj aleti içerisinde ayaklarınıza masaj yaparak tamamen yumuşayıncaya kadar suda bekletmelisiniz. Daha sonra ayak törpüsü yardımıyla parmaklarınızdaki ve topuklarınızdaki ölü deriyi, törpüleme işlemi yaparak atabilirsiniz. Eğer hala sert ve yumuşamayan bölgeler varsa ayak raspası ile bu bölgeleri sert kısımlarından ayırarak yumuşacık ayaklara kavuşabilirsiniz. Ayaklarınızı iyice temizledikten sonra tırnaklarınızı istediğiniz boy keserek törpüyle istediğiniz şekli verebilirsiniz. Sonrasında yine manikürde olduğu gibi, et iticiyi kullanarak tırnaklarınızın etrafındaki etleri ayırabilir, manikür pensiyle temizleyebilirsiniz. 

Manikür ve Pedikür Aletleri Nasıl Temizlenir?

Manikür ve pedikür yaparken temiz kullanım oldukça önemlidir. Güzellik merkezlerinde aynı aletler birçok kişide kullanıldığı için özel makinelerde ultraviyole ışınlarla bu temizlik yapılır. Fakat evde aletleri sadece kendinizde kullandığınız için alkollü bir pamukla kullanılan aletleri silmeniz yeterlidir. Eğer alkol haricinde bir temizleyici tercih ederseniz, oksijenli su gibi antiseptik özelliği bulunan herhangi bir sıvıyı da kullanabilirsiniz. Temizliğini yaptığınız aletleri temizleme işlemi bittikten sonra, setlere özel tasarlanmış çantalarında kaybolmadan ve hasar görmeden muhafaza edebilirsiniz. Evinizde manikür ve pedikür yapmanız hijyen açısından da büyük rahatlık sunar. Sadece size özel aletlerle bu işlemleri yaparak sağlığınızı da riske atmamış olursunuz. Trendyol'un size özel kampanyalarla sunduğu alışveriş imkanı sayesinde kullanışlı ve kaliteli manikür setleri ve pedikür setlerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kozmetik kategorisi ürünlerine göz atıp ihtiyacınız olan seti bulabilirsiniz.