"

Masa Lambası

" araması için 1223 sonuç listeleniyor

Masa Lambası

İşlevsel ve dekoratif ev eşyalarından masa lambaları, önemli aydınlatma gereçlerinden biridir. Çalışma odasında, genç odalarında, yatak odasında veya salonda konforlu alanlar oluşturmak için kullanılan lambalar, tasarım açısından değişen modeller eşliğinde aydınlatma kategorisinde yerini alır.

Kullanışlı Masa Lambaları

Kullanım amacına ve tasarımına göre birçok modele sahip olan masa lambaları arasında çalışma masaları için tasarlanan ürünler öne çıkar. Aydınlatma gücü, ışık rengi ve kullanım özellikleri ile benzer masa lambalarından ayrılan modeller içinde modern özellikler ile donatılmış ürünler tercih edilir. Ayarlanabilir başlığı ve esnek gövdesi ile masanın farklı alanlarını aydınlatan ürünler, çalışma odaları için ideal bir seçimdir. Açma kapama düğmesi ile klasik bir tarza sahip olan ürünler dışında dokunmatik panelli ürünler de masa lambaları arasında yer alır. Daha modern bir tasarıma sahip olan lambalar, cam yüzeyi ile dikkat çekerken siyah, gri veya beyaz renk seçenekleri ile bulunabilir. Çalışma masası lambaları arasında cam aydınlatma bölümüne sahip el işçiliği ile üretilen banker masa lambası modelleri de yer alır. Klasik yeşil rengi, açma kapama ipi ile popüler masa lambalarından biri olan banker lambalar, hem evde hem de ofiste ideal bir kullanım sunar.

Fonksiyonel Okuma Lambaları

Çalışma masası lambaları gibi, okuma lambaları da işlevsel kullanımı ile öne çıkar. Çalışma odalarında, yatak başlığında veya salonda okuma köşesinde kullanılan lambalar, klasik ayaklı ürünler ve mandallı ürünler olarak değişir. Klasik lambalar; masa, komodin ve sehpa üzerine konumlandırılarak kullanılırken modern lambalar daha ergonomik bir kullanım sunar. Özellikle mandallı tasarıma sahip ürünler, yatak başlığına veya kitaplığa takılabilir yapısı ile yer kaplamaz ve küçük ebatları ile dar çalışma masalarında kolayca kullanılır. Dekoratif okuma lambası modelleri biblo tipi tasarımlara sahiptir. Küçük tasarımı ile komodin üzerinde kullanım için ideal olan modeller, genç odalarından salonlara kadar her alanda kullanılabilir. Okuma lambası arasında pilli masa lambası ve şarjlı masa lambası modelleri bulunur. Şarjlı lambalar USB girişleri ile bilgisayar yanında rahat bir kullanım sunarken pilli masa lambaları küçük tasarımı ile kolay taşınır ve araç içinde kullanıma uygundur.

Sıcak Bir Aydınlatma için Abajur Tipi Lambalar

Masa lambaları arasında yer alan diğer bir ürün çeşidi abajur tipi lambalar olur. Yatak odalarında komodin üzerinde kullanım için tasarlanan modeller, aynı zamanda oturma odalarında sıklıkla yer verilen aydınlatma gereçlerinden biridir. Okuma köşelerinde berjer yanına konumlandırılarak kullanılan lambalar, sıra dışı birçok tasarım eşliğinde alıcıya ulaşır. Değişen başlık tasarımları ile klasik abajurlar ışıltılı tasarımları ile seçkin bir dekor oluşturmayı mümkün kılar. Eskitme ayak tasarımları, sıcak sarı aydınlatması ve değişen başlık bölümleri ile her zevke hitap eden yüzlerce ürün, abajur tipi masa lambaları arasında yer alır.

Dekoratif Üç Boyutlu Masa Lambaları

Dekoratif lambalar arasında en fazla dikkat çeken ürünlerden biri üç boyutlu masa lambaları olur. Evde, ofiste ve özellikle genç odalarında sıra dışı bir kullanım sergileyen ürünler, USB girişine sahipken pille çalışma özelliği de taşır. LED teknolojisi ile üretilen ve enerji sarfiyatı düşük olan üç boyutlu lambalar; çeşitli enstrümanlar, hayvan figürleri, taşıtlar, sanatçılar gibi birçok farklı temaya sahiptir. Temaları ile birlikte renkleri de değişen lambaları çıkarılabilir başlıkları ile kullanıcıya farklı seçenekler de sunar. Dekoratif kullanıma hitap eden üç boyutlu lambaları ve farklı masa lambası modellerini Trendyol’un geniş ürün koleksiyonunda inceleyebilir, masa lambası fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yukarı Çık