"

Masa Örtüsü

" araması için 6830 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Masa Örtüsü

Evlerde, restoran ve kafelerde masaların üzerinde mutlaka birer masa örtüsü yer alır. Masa örtüleri yemek esnasında değiştirilerek masaya yemek boyunca farklı bir masa örtüsü serilir. Masa örtüleri öncelikle dekoratif kullanım için olanlar ve yemek yemek için kullanılanlar olmak üzere başlıca iki gruba ayrılır. Masa örtüsü modelleri salon masa örtüsü ve mutfak masa örtüsü olarak da ayrıca iki gruba ayrılır. Tekstil kategorisine dahil, birçok farklı kullanım için değişik desen ve modellerde yüzlerce çeşit masa örtüsü vardır. Trendyol'da farklı renk, kumaş ve desenlerde masa örtüleri kullanıcılara en uygun koşullarla aynı çatı altında sunulur.

Salon Masa Örtüsü Özellikleri ve Çeşitleri

Salon masa örtüleri biraz daha özellikli, kaliteli ve gösterişli modellerden seçilir. Burada da evin dekorasyonu ve evde yaşayan kişilerin hayat tarzları seçimlerde belirleyici olur. Klasik döşenmiş veya geleneksel yapıdaki evlerde kadife kesme salon takımları, dantel masa örtüsü takımları, kraliçe nakışlı tül salon takımları, güpür, dantel, saten, ipek ve benzeri kaliteli kumaşlardan masa örtüsü takımları yer alır. Minimal tarzın veya sade çizgilerin hakim olduğu salonlarda ise düz renk keten, mikro petekten üretilmiş kumaş ve benzeri daha yalın ve pratik modeller bulunur. Bohem ve eğlenceli, genç ruhların hakim olduğu dekorasyonlarda ise bambu, el dokuması, desenli masa örtülerine sıkça rastlanır. Yemek yenilirken kullanılan örtülere gelince dertsiz masa örtüsü modelleri, şeffaf masa örtüsü çeşitleri işlevsellikleri bakımından çoğu evde aile içi kullanımda tercih edilir. Misafir sofralarında ise masa örtüsü konusu çok hassaslaşır ve konuklara dantel masa örtüsü, güpür takımlar, keten ve benzeri kaliteli kumaşlardan dikilmiş masa örtüleriyle servis yapılır. Salon masasının şekline göre yuvarlak masa örtüsü, kare, oval ya da dikdörtgen örtüler kullanılır.

Mutfak Masa Örtüsü Özellikleri ve Çeşitleri

Mutfak, balkon ve bahçe masa örtüsü çeşitleri aynı mutfak tekstili grubunda değerlendirilir. Bu alanlarda kullanılan örtüler daha kullanışlı, leke tutmayan ve kolayca yıkanıp ütülenen çeşitlerden seçilir. Mutfak, bahçe ve balkonlar için en çok pötikare, çiçek, puantiye ve büyük kareli desenlerin bulunduğu örtüler kullanılır. Yaprak, kelebek ve benzeri neşeli resim ve desenlerle kaplı örtüler de mutfak masa örtüsü modeli olarak yaygındır. Madame Coco masa örtüsü modelleri son yılların çok tercih edilen ürünlerindendir. Pötikareli örtüler piknik masalarının da alamet-i farikası olarak her zaman piknik sepetinde yer alırlar. Mutfaklarda da yemek esnasında dertsiz masa örtüsü çeşitleri en fazla kullanılanlar arasındadır. Restoran ve kafelerde, işletmenin statüsüne göre masa örtüsü belirlenir. Lüks kafe ve restoranlarda beyaz kalın keten örtü prestijin simgesi durumundadır. Şık ve küçük kafelerin, İtalyan restoranlarının olmazsa olmazları pötikareli örtülerdir. Daha makul ölçekli yerlerde ise daha ince kumaşlardan düz renklerde örtüler masaları süsler. Trendyol'da dertsiz masa örtülerinden kadife salon takımlarına; Fransız güpür dantel masa örtülerinden çeyizlik el işi dantel takımlara kadar her zevke, kullanım ve ihtiyaca uygun masa örtüleri bulunur.

Masa Örtüsü Fiyatları

Mutfak tekstili ürünlerine dahil olan masa örtüsü fiyatları da modellerin üretildiği malzeme ve özelliklerine göre farklılık arz eder. Çok tercih edilen dertsiz masa örtüsü grubu daha düşük ölçekli fiyatlarla tüketicilere sunulurken, kadife salon takımı ve dantel masa örtüsü takımı gibi daha detaylı ürünlerde fiyatlar biraz farklılık gösterebilir. Trendyol'da belirli dönemlerde çeşitli ürünlerde sunulan indirim fırsatları tüketicileri istedikleri ürünleri satın almaya teşvik eder.

Siz de Trendyol mutfak tekstil kategorisi aracılığıyla arzu ettiğiniz masa örtüsü modellerini en uygun şartlarla satın alabilirsiniz.