"

Maske Şnorkel

" araması için 325 sonuç listeleniyor

Maske Şnorkel

Su sporları ve su altı dalış ürünleri kategorisinde yer alan şnorkel, en basit ifade ile yüzüş sırasında su yüzeyinin kısmen altında bir konumdayken nefes alıp vermeye yarıyor. Şekil itibari ile J biçimli olan bu araç, profesyonel dalış yapanlardan eğlence ve keyif amaçlı kullanıcılara değin pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Şnorkel maske ise suyun altını görmeyi mümkün kılan bir tasarım sunuyor. Yüzü kaplayan dalış maskesi şnorkel modelleri sayesinde hava ile temas kesilmeden suyun tadını çıkarmak mümkün oluyor.

Dalış maskesi çeşitliliği fazla olduğundan satın alırken amaca uygunluğa dikkat etmek gerekiyor. Örneğin, tuzlu suda kullanım için tuzlu su dayanıklılığı olan şnorkel modellerini tercih etmek önem arz ediyor. Şnorkel maske alırken yüze tam uygunluk da son derece önemli oluyor. Çocuklar ve yetişkinler için modelleri bulunan bu ürünler farklı boy ve ebat seçenekleri ile üretiliyor. Şnorkel fiyatları ve şnorkel maske fiyatları; markaya, üretim materyaline, dayanıklılığa ve sağlamlığa bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Şnorkel maske de dahil yüzlerce dalış ürün ve aksesuarı Trendyol online mağazada uygun fiyatlara sizleri bekliyor.

Şnorkel Maske Özellikleri

Hem harici satılan şnorkel ve maskeler hem de bütünleşik şnorkel maskeler farklı niteliklerle dizayn ediliyor. Serbest dalış şnorkel ve maske çeşitleri arasından seçim yaparken su geçirmezlik, görüş alanı, buğu yapma durumu, nefes alış ve verişini kolaylaştıran yapı, suyu dışarı atma, vücuda uygunluk ve kolay kullanım gibi niteliklere dikkat etmek gerekiyor. Nefes alıp vermeyi kolaylaştıran şnorkel tam yüz maskesi ile ağız ve burundan doğal biçimde nefes alış ve verişi yapılıyor. Özel hava dolaşım sistemli modeller buğu oluşumunu önlüyor. Etrafı rahat biçimde görmek için 180 dereceye kadar etkili olan panoramik görüş açılı modeller tercih ediliyor.

Tüm yüz maske şnorkel satın alırken yüze rahat biçimde oturma, su sızdırmaz olma ve ayarlanabilir kemer tasarımı konforu doğrudan artırıyor. Yüz kaplama oranı, şnorkel uzunluğu ve kemer tasarımı dalış sırasında etkili kullanım sunarken su sızdırmazlık sağlayan “dry-drop” gibi sistemler dalış sürecini daha güvenli ve keyifli kılıyor. Şnorkel bölümünün ağza yerleştirilen ağızlık kısmının yapısal olarak rahatlık göz önünde bulundurularak üretilmesi avantaj sağlıyor. Kolay kontrol edebilmek için şnorkelin hacminin ve yapısının da başa ve vücuda uygun olması gerekiyor. Bu sebeple çocuk için de yetişkin için de kaliteli ve hafif malzemeden üretilen, ideal boy ve uzunlukta olan, yüze en uygun olan ürünleri tercih etmek önemli oluyor. Şnorkel fiyatları tüm bu niteliklere göre farklılaşıyor. Fiyat ve işlevsellik bağlamında, şnorkel için yüzde yüz polietilen ve yüzde yüz polikarbonat tüp bu anlamda en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. Şnorkel gibi maske gövdesinin elastiki yapısı, çerçevesi ve cam materyali de üründen ürüne değişkenlik gösteriyor.

Şnorkelin Kullanım Alanları

Gözlem, keşif ve tüpsüz dalışın vazgeçilmezi olan şnorkel maskeler sayesinde su yüzeyinin altındaki deniz canlılarını izlemek mümkün oluyor. Bu spor ve hobi aracı ayrıca su altı hokeyi ve su altı ragbisi gibi sporların da temel malzemesi. Şnorkel maskenin yaygın biçimde kullanıldığı bir diğer alanda su altı avcılığı oluyor. Zıpkınla avlanan balıkçılar su yüzeyinde sessizce keşif yapabiliyor. Şnorkel maskeler profesyonel su altı sporlarının ya da avcılığın yanı sıra tatilde suyun tadını doyasıya çıkarmayı da olanaklı kılıyor. Çocuk şnorkel ve maskeleri ile küçükler yeni deneyimlere yelken açarken yetişkinler için üretilen su altı keşif maskeleri sayesinde yetişkinler de eğlenceli vakit geçiriyor ve öğretici bir deneyim yaşıyor.