"

Matkap

" araması için 647 sonuç listeleniyor

Matkap

Matkap en işlevsel elektrikli el aletlerinden biridir. Delik açmak, vidaları gevşetmek veya sıkmak ve bazı malzemeleri kesmek için matkap kullanabilirsiniz. Darbeli, akülü vidalama ve şarjlı matkap seçenekleri arasından, projeleriniz için en uygun matkabı kolayca bulabilirsiniz. Bosch matkap, Stanley matkap ve Black & Decker matkap gibi en iyi matkap çeşitlerini, elektrikli el aletleri kategorisinde inceleyebilirsiniz.

Matkap Fiyatları

Ne tür bir matkap kullanmak istediğinize karar verirken, piyasadaki farklı türleri ve matkabı ne için kullanacağınızı düşünmeniz gerekecektir. Günlük ev işleri için, örneğin raf veya resim asmak için kullanmanız gereken matkapla, tuğla veya duvarda daha büyük delikler açmak için kullanacağınız matkap farklı güç seviyelerine sahip olacaktır. Öte yandan matkapların çoğunun birden fazla işlevi vardır. Bu nedenle her iki senaryoda da kullanılabilecek bir matkap bulabilirsiniz.

Matkap fiyatları marka, model, güç çıkışı ve özellikler bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Örneğin darbeli matkap fiyatları, kendin yap projeleri için uygun olan akülü vidalama ile karşılaştırıldığında daha pahalı olma eğilimindedir. Giriş seviyesi ürünlerden profesyonel ürünlere kadar, her bütçeye uygun darbeli ve şarjlı matkap fiyatları arasından seçim yapabilirsiniz.

Kablolu ve Şarjlı Matkap Modelleri

Matkap seçerken diğer adım matkabı ne kadar süreyle kullanmak istediğinizi belirlemektir. Matkabın boyutu, ağırlığı ve şarjlı modellerde çalışma süresi, matkap seçiminizi etkileyebilir. Ağır ve büyük bir matkabı, uzun süre tutmaktan yorulabilirsiniz. Güç kaynağı bakımından matkap modelleri, kablolu ya da kablosuz olarak iki tiptir. Kablolu matkap modelleri ile çalışırken prize yakın olmanız gerekir. Bu nedenle hareketleriniz sınırlanabilir. Matkabınızı evinizin her yerinde ya da dışında kullanmak istiyorsanız, konforunuz için Bosch şarjlı matkap ya da Stanley şarjlı matkap modellerini seçebilirsiniz. Mekandan bağımsız, her yerde kullanma imkanına sahip olan şarjlı matkap modelleri ile ulaşılması zor alanlarda rahatça hareket edebilirsiniz. Bununla birlikte dahili şarj ünitesi nedeniyle, şarjlı matkaplar kablolu matkap modellerinden daha ağır olabilir.

Akülü, Darbeli, SDS ve Manyetik Matkap Modelleri

Matkap söz konusu olduğunda el matkabı, darbeli matkap SDS matkap gibi seçim yapabileceğiniz çok sayıda model vardır. Aşağıda, farklı matkapların temel özelliklerini ve en uygun iş türlerini gözden geçirebilir, sizin için en uygun modeli belirleyebilirsiniz.

Akülü vidalama: Evinizdeki tüm küçük işlerle başa çıkacak çok yönlü bir seçenek arıyorsanız, akülü delme/ vidalama makinelerini tercih edebilirsiniz. Vidalama matkap modelleri küçük matkap ya da hobi matkap olarak da bilinir. Yalnızca malzemelerin içine delik açmakla kalmaz, aynı zamanda vidaları gevşetip sıkılabilir. Farklı matkap ve tornavida uçları kullanarak, matkabınızı çeşitli malzemeler (ahşap, metal veya duvar gibi) üzerinde kullanabilirsiniz.

Darbeli Matkap: Daha sert malzemelere delik açmak için en iyi matkap modellerinden biridir. Güç kaynağına bağlı olarak kablolu ya da darbeli şarjlı matkap modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bosch darbeli matkap gibi modellerde dönen matkap ucunun arkasında yer alan metal diskler matkap ucunu ileri doğru vurur. Bu işlev, darbeli matkabı zorlu projeler için mükemmel bir seçenek haline getirir. SDS matkaplara çok benzer şekilde darbeli matkaplar oldukça güçlüdür. Sert zeminleri delmek için tasarlanmıştır ve art arda gelen hızlı darbeler sunarak çalışır. Darbeli matkapla SDS matkap arasındaki en önemli fark, darbeli matkapların hareket rotasyonu olmadan kullanılamamasıdır. Bu yüzden keski için kullanılamazlar. 

SDS Matkap: Delici/ kırıcı matkap olarak da bilinen SDS matkap modelleri, duvar ve betonda delik açmak için kullanılır. Matkap ucu dönerken, daha yoğun malzemelerden geçmesine yardımcı olan bir çekiç işlevine sahiptir. En güçlü matkap modellerinden biridir.

Manyetik Matkap: Mıknatıslı matkap olarak da bilinir. Delik delmek ve kılavuz çekmek gibi işlemlerde kullanılır. Metal gövdelere yapışabilmesi için elektrikli bir mıknatısa sahiptir. Endüstriyel alanlarda kullanımı yaygındır. Çok güçlü bir motora sahiptir. Motor tipi modele göre elektrikli ya da hava motoru olabilir.

En iyi matkap modelleri, en avantajlı fiyatlarla Trendyol'da!

Yukarı Çık