MAYALIYO Doğal Yoğurt Mayası 2 Adet YM 1001-2

Satıcı :
Henüz Yorum Yazılmamış.
Satıcı Puanı
10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Açıklaması

Mayalıyo doğal yoğurt mayası (2 gr paketin tamamı 3lt’ye kadar süt için önerilmektedir)
Yoğurt, probiyotik yoğurt ve kefir, bireylerin sağlıkları için gereksinim duydukları zengin besin ögelerini içerirler.
Vücudun ihtiyacı olan canlı faydalı mikroorganizmalar ve zengin probiyotik içeren mayalıyo mayaları, evde çocukların ve yetişkinlerin istediği sıklıkta keyifle tüketebileceği, türk damak tadına uygun, lezzetli ve doğal yoğurt ve kefir yapma imkânı sunar.
Evinizde kolay ve hijyenik bir şekilde güvenilir yoğurt ve kefir yapmanızı sağlayan mayalıyo ürünleri arasında, "doğal probiyotik yoğurt mayası", "doğal yoğurt mayası" ve "doğal kefir mayası" yer almaktadır.
Kolay ulaşım için marketlerde ve doğal ürünler sunan noktalarda, küçük 2 g'lık paketlerde satışa sunulan ekonomik mayalıyo mayaları, hiçbir katkı maddesi, koruyucu ve gdo içermez.
Tarafından danimarka'da avrupa birliği standartlarına göre ürettirilen mayalıyo mayaları, türkiye gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından gıda güvenilirliği yönünden kontrol edilerek türk tüketicisi ile buluşmaktadır.
Neden mayalıyo?
Yoğurdun yetişkinler ve bebekler için arzu edilen faydayı sağlayabilmesi için yeterli sayıda canlı faydalı mikroorganizma içermesi gerekmektedir.
Yoğurttan yoğurt mayalama yöntemi, mayadan mayaya aktarımı olduğu için beklenen faydayı vermemekte, her yapımda faydalı canlı mikroorganizma sayısının azalmasına sebep olmaktadır.
Bu nedenle yoğurttan yoğurt mayalama, tat ve yapıda değişikliklere neden olmakta ve hiçbir zaman yoğurttan alınması gereken faydaları tümüyle sunmamaktadır.
Mayalıyo doğal yoğurt mayası ve mayalıyo doğal probiyotik yoğurt mayası ile hiçbir fayda kaybı yaşanmaz, içeriğindeki vücuda dost canlı, faydalı mikroorganizmalar sayesinde her seferinde en doğal yoğurdu elde edebilirsiniz.
Mayalıyo doğal kefir mayası, eski metodlarla evde kefir danesi üretip, danenin canlı tutulması ile elde edilen kefirin zor ve meşakkatli sürecini ortadan kaldırırken, kolay, hijyenik ve doğal kefir elde etmenizi sağlar.
En doğalını siz yaparsınız .
Doğal
Hiçbir katkı maddesi, koruyucu ve gdo içermeyen mayalıyo yoğurt, probiyotik yoğurt ve kefir mayaları doğaldır.
Içeriğinde barındırdığı faydalı canlı mikroorganizmalar sayesinde evde en doğal yoğurdu, probiyotik yoğurdu ve kefiri yapmanıza olanak sağlar.
Sağlıklı
Mayalıyo, doğal, zengin probiyotik içeriği ile evde doğal yoğurt, probiyotik yoğurt ve kefir yapmanıza olanak sağlar.
6 aydan sonra bebekler, her yaştaki çocuklar ve yetişkinler, mayalıyo ile mayalanan kefir ve yoğurtları istedikleri sıklıkta tüketebilirler.
Tüm mayalıyo ürünleri, türk gıda kodeksine uygun olarak hijyenik bir ortamda üretilmekte ve paketlenmekte, gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından gıda güvenilirliği yönünden kontrol edilmektedir.
Lezzetli
Mayalıyo mayalar ile doğal yoğurt ve kefir elde ederken aynı zamanda sofralarınıza lezzet de katarsınız.
Mayalıyo, evde çocukların ve yetişkinlerin istediği sıklıkta keyifle tüketebileceği, “türk damak tadına uygun” lezzetli yoğurt, probiyotik yoğurt ve kefir yapmanızı sağlar.
Kolay
Mayalıyo, her seferinde aynı lezzet ve kıvamda, hızlı ve pratik şekilde yoğurt ve kefir mayalamayı sağlar.
Yoğurt mayası elde etme ve kefir danelerinin canlılığını koruması için sürekli mayalanması ya da süt içinde bekletilmesi gibi vakit ve emek alan süreci ortadan kaldırır.
Ulaşılabilir
Mayalıyo mayaları, ihtiyaç duyulan adette alım ve tüketim kolaylığı sağlaması için, 2 g’lık tekli küçük paketlerde tüketime sunulmaktadır.
Mayalıyo doğal probiyotik yoğurt mayası, eczane kanalı ile değil marketlerde ve doğal ürün satışı yapan noktalarda yer almasıyla, daha kolay ulaşılabilir ve daha ekonomiktir.
Mayalıyo doğal yoğurt mayası
Paketin tamamı 3lt’ye kadar süt için önerilmektedir.
Nasıl mayalıyo?
Sütünüzü kaynamaya başlayana kadar ısıtın.
Sütünüz kaynadıktan sonra en az 5 dakika kısık ateşte karıştırın.
Kaynattığınız sütünüzü mayalama yapacağınız kaba aktarın ve ılımaya bırakın.
Sütünüzün sıcaklığının 40 – 45⁰ c’ye düşmesini bekleyin.
(sıvı termometresi kullanmıyorsanız, serçe parmağınızı süte batırarak sıcaklığını kontrol edebilirsiniz.
Parmağınızı sütün içerisinde 7 saniye yanmadan tutabiliyorsanız, sütünüz mayalanmaya hazır demektir.)
Mayalıyo yoğurt mayasını sütünüze ilave edip iyice dağılana kadar karıştırın.
Mayalanmış sütünüzü 6-8 saat aynı sıcaklıkta tutun.
(mayalanma sıcaklığının korunması için kabınızı örtü ile sarabilir ya da fırında 40-45 derecede üzerini örtmeden bekletebilirsiniz.)
Mayalama süresinin sonunda yoğurdunuzu oda sıcaklığına gelmesi için bir süre dinlendirin.
Sonrasında buzdolabına kaldırın ve en az 6 saat bekletin.
Ev yoğurdunuzu artık afiyetle tüketebilirsiniz.
Doğal yoğurdun faydaları
“doğal sağlık deposu: Yoğurt”
Sağlıklı beslenmenin önemli ögelerinden biri olan yoğurt, sadece kalsiyum kaynağı olmasıyla değil, içerdiği protein ve yararlı bakteriler ile de vazgeçilmez besinlerin başında yer alıyor.
Insan yaşamının her döneminde ‘optimal beslenme’ sağlanarak sağlıklı bir yaşam sürdürülebilmesi için yoğurt son derece önemlidir.
Vücudun gereksinim duyduğu besin ögeleri çok çeşitli gıdalardan sağlanır.
Gereksinim duyulan besin ögelerinin tümünün tek bir gıdadan sağlanabilmesi mümkün değildir.
Ancak dört ana besin grubunda yer alan çeşitli besinlerin tüketilmesi durumunda vücudun gereksinimi olan besin ögeleri karşılanabilir.
Bu yaklaşım kapsamında, süt ve süt ürünleri her öğünde tüketilmesi gereken besin grubudur.
Left join
Yoğurt, gerek bileşiminde yer alan gerekse fermentasyon aşamasında sentezlenen çok sayıda madde nedeniyle beslenme ve sağlık açısından çok önemli bir gıdadır.
Protein, esansiyel yağ asitleri, kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum, çinko, vitamin b2 (riboflavin), vitamin b12 ve folik asit içerikleri açısından iyi bir kaynak olan yoğurt, diğer bir ifade ile besin değeri bakımından oldukça zengin ve yeterli bir gıdadır.
Yoğurtta başlıca karbonhidrat kaynağı laktozdur.
Laktoz, laktik asit bakterilerinin laktaz (β-Galaktosidaz) enzimi vasıtasıyla monosakkaritlerine (glikoz, galaktoz) parçalanır.
Fermentasyon sonucu ortaya çıkan başlıca ürün laktik asittir.
Belirtilen monosakkaritler ince bağırsakta absorbe edilerek enerji kaynağı olarak kullanılır.
Laktaz enzimine sahip olmayan veya yetersiz düzeyde sahip olan bireylerde laktozun sindirimi ya tamamen durmakta ya da çok düşük seviyelerde gerçekleşmektedir.
Laktozun monosakkaritlerine parçalanmadan ve ince bağırsağa absorbe edilmeden kalın bağırsağa geçmesi mide-Bağırsak rahatsızlıklarına neden olmaktadır.
Ayrıca kalın bağırsağa ulaşan laktaz enzimi, burada laktozu parçalayarak laktoz intoleranslı kişilerde ishal, şişkinlik, gaz gibi hastalık belirtilerini ortadan kaldırmaktadır.
Laktoz intoleranslı kişilerde ortaya çıkan diğer bir sorun ise kalsiyum alımının azalmasıdır.
Bunun sonucu olarak kemik mineralizasyonun azalması halk arasında ‘kemik erimesi/osteoporoz hastalığına kaynaklık etmektedir.
Bu tip rahatsızlıklar yaşayan kişilerin yoğurt tüketmesi önemlidir.
Yoğurt, sindirilebilirliği ve biyoyararlılığı yüksek olan protein ve büyüme ve yaşamın sürdürülebilmesi için gerekli amino asitleri yeterli düzeyde içerir.
Protein özelliği ile biyo aktif peptidler açısından da zengin bir kaynak olan yoğurt, insan sağlığını koruyucu ve geliştirici fonksiyona sahiptir.
Yoğurttaki kalsiyum içeriği, süte göre daha yüksektir.
Kalsiyumun kemik dokusunun oluşumunda ve gelişimindeki fonksiyonu son derece önemlidir.
Kalsiyum emilimine benzer şekilde fosfat, çinko, magnezyumum biyolojik olarak kullanılabilirliği yoğurt tüketimi ile oldukça artmaktadır.
Sağlıklı bir yaşam için bağırsak florası son derece önemlidir.
Sindirim sisteminin mide bağırsak gibi değişik bölgelerinde ortam ph’sı ve buna bağlı olarak mikroorganizma florası değişiklik sergiler.
Alkali özelliği nedeniyle kalın bağırsakta hastalık yapıcı mikroorganizmalar gelişebilir.
Bu mikroorganizmalar tarafından sentezlenen fenolik bileşikler bağırsakta yer alan canlı hücrelere yıkım etkisi yaratarak kolon kanseri riskini artırır.
Asidik özellikleri nedeniyle yoğurdun kalın bağırsakta asitliğin artmasına neden olarak patojen mikroorganizmaları kısmen engellediği de bilinmektedir.
Gebelik döneminde de yoğurt tüketimi oldukça önemlidir.
Yoğurt gerek annenin gerekse bebeğin gereksinim duyduğu besin ögelerini içeren bir gıdadır.
Konuya ilişkin çalışmalarda çarpıcı sonuçlara ulaşılmıştır.
Örneğin; gebelik döneminde yoğurt tüketiminin, bebeklerde alerji riskini ve diş çürüğü riskini azalttığı belirtilmektedir.
Benzer şekilde bebek ve çocuklarda da yoğurt tüketiminin sağlıklı yaşama katkılarının önemli olduğu açıklanmaktadır.
Örneğin, besinsel değerlerinin yüksek olmasının yanı sıra fermentasyon aşamasında starter bakterileri tarafından hidrolize edilmeleri nedeniyle yoğurt proteinlerinin sindirilebilmesi/yarayışlık düzeyi yüksektir.
Bu proteinler ‘büyüme ve kas kütlesinin oluşması ‘açısından katkı sunarlar.
Diğer bir çalışmada, günde iki defadan fazla süt ve yoğurt tüketiminin erkek çocuklarında abdominal obezite üzerine koruyucu etki yaptığı saptanmıştır.
Okul öncesi çocuklar üzerinde yürütülen bir çalışmada ise diyetlerine dokuz ay boyunca (haftada 5 gün) 125 g.
Yoğurt ilave edilen çocuklarda ‘boy, ağırlık ve kemik mineral dansite kazanımı’nın ilave edilmeyenlere kıyasla daha yüksek olduğu saptanmıştır.
Ülkemizde, süt ürünleri içinde en fazla tüketilen ürün yoğurttur.
Son yıllarda evlerde yoğurt yapımı da giderek yaygınlaşmıştır.
Ancak, yoğurttan gerekli faydayı sağlayabilmek için evde yoğurt yapımında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.
Yoğurdun yetişkinler ve bebekler için arzu edilen faydayı sağlayabilmesi için yeterli sayıda ve canlı faydalı mikroorganizma içermesi gerekmektedir.
Yoğurttan yoğurt mayalama yöntemi, mayadan mayaya aktarımı olduğu için beklenen faydayı vermemekte, her yapımda faydalı canlı mikroorganizma sayısının azalmasına sebep olmaktadır.
Bu nedenle yoğurttan yoğurt mayalama, tat ve yapıda değişikliklere neden olmakta ve hiçbir zaman yoğurttan alınması gereken faydaları tümüyle sunmamaktadır.
Bu nedenle her seferinde canlı faydalı mikroorganizma sunan, tek kullanımlık mayaların kullanımı önerilmektedir.
Yoğurdun faydaları
Bağırsak enfeksiyonlarına karşı vücut direncini artırır.
Anti-Tümör özelliği ile vücuda destek olur.
Bağışıklık sistemini güçlendirmesine yardımcı olur.
Laktik bakteriler gastrointestinal bölgede mikroflorayı değiştirerek mide ve bağırsak enfeksiyonlarının engellenmesine destek olur.
Laktik bakterilerin metabolik aktiviteleri sonucu ortaya çıkan organik asitler ve sentezlenen bakteriyosinler (doğal antimikrobiyel maddeler) hastalık etmeni mikroorganizmalara karşı etki gösterir.
Serum kolesterol seviyesinin önemli ölçüde azaltmasına yardımcı olur.
Şeker hastalığı, kalp hastalığı ve felç (inme) hastalığına yakalanma riskini azaltır.
Kalsiyum emilimini artırarak kemik ve dişlerin oluşumu ile gelişimine olumlu etki sağlar.
Vücuda, gereksinim duyduğu başlıca minerallerden fosfor, magnezyum, çinko, vitamin b2, vitamin b12,ve pantotenik asit sunar.                                                 Şikayet Et

Bunlar da İlginizi Çekebilir