"

medisana

" araması için 85 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Medisana

Medisana sağlık sektöründe çeşitli cihazlarla hizmet veren bir marka olarak ön plana çıkıyor. Almanya merkezli olan marka ateş ölçerden tansiyon aletine kadar farklı sağlık sorunları için teknolojik ekipmanlar temin ediyor. Ayrıca kişisel temizlik ve bakım ürünleri ile yaşam ve konfor ürünleri ile de piyasada boy gösteriyor. Ayrıca masaj aletleri ile kullanıcıların rahatı için de devreye girebiliyor.

Medisana Tarihi

Medisana şirketi 1981 yılında Medisana Medizinalbedarfs-GmbH adı ile Almanya'da kuruldu. 1982 yılında ise operasyonel faaliyetlere başladı. Şirket zaman içerisinde dünyaya açıldı ve bazı alt markalar kurdu. 2015 yılında ise hisselerinin büyük bir kısmı Çin merkezli olan Xiamen Comfort Science & Technology Group Co. Ltd. şirketine satıldı. Medisana günümüzde Avrupa kıtasından Asya kıtasına kadar geniş bir bölgede faaliyet yürütüyor. Ayrıca Çin, ABD, İspanya, Yunanistan, Hollanda, İngiltere ve Rusya'da dağıtım şirketleri bulunuyor.

Medisana Ürünleri

Medisana sağlık sektöründe hizmet veren bir kuruluş olarak ön plana çıkıyor. Markanın bu alanda ürün çeşitliliği oldukça fazla bu sayede tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Medisana ateş ölçer de markanın sunduğu ürünlerden biri oluyor. Ateş ölçer ürünleri ise kendi arasında pek çok modele ayrılıyor. Hatta bu ürünler arasında cep telefonu ile kontrole imkan sağlayan Bluetooth fonksiyonlu ateş ölçer bile yer alıyor. Bunun dışında daha profesyonel kullanım için kızılötesi teknolojisini kullanan ateş ölçer cihazı da kullanıcıların hizmetine sunuyor. Ayrıca standart dijital ateş ölçer de Medisana markasının bu konudaki ürünleri arasında yer alıyor. Medisana sadece insanların değil odanın da sıcaklığı ölçüyor. Bu konuda da Medisana oda içi termometre cihazı devreye giriyor. 

Medisana tansiyon aleti konusunda da birden fazla modeli piyasaya sürüyor. Bazı Medisana tansiyon aleti modellerinde Türkçe konuşma özelliği de bulunuyor. Ayrıca bu tansiyon ölçme aletleri kendi arasında kol tipi dijital tansiyon ölçme cihazı ve bilek tipi dijital tansiyon ölçme cihazı olarak ayrılıyor. Ortak noktaları ise dijital teknolojiye dayanmaları oluyor.

Medisana buhar makinesi konusunda da devreye giriyor. Bu makine hastaların çeşitli ilaçları buhar yolu ile almasını sağlıyor. 

Sağlık için kilo konusu da büyük önem taşıyor. Hatta pek çok sağlık sorununun nedeni olarak aşırı kilo gösteriyor. Medisana baskül ise kullanıcılarının kilolarını takip ve kontrol edebilmesi için devreye giriyor. Medisana markasının baskül ürünleri sadece vücudun ağırlığını ölçmüyor. Aynı zamanda kullanıcılar için vücut analizi de yapıyor. Hatta bazı Medisana baskül modelleri vücut analizlerinin yanı sıra Bluetooth teknolojisi aracılığıyla telefonlara da bağlanabiliyor. 

Ferah Ortam için İyonizer Teknolojisi

Medisana yaşam ve konfor kapasitesi kategorisinde hava nemlendirici ürünlerini devreye sokuyor. Medisana hava nemlendirici cihazı mekan içerisinde daha ferah bir hava oluşması için iyonizer ile ortama iyon veriyor. Ultrasonik teknolojiye sahip olan bu ürünün su haznesinde su kalmadığında otomatik olarak kapanıyor. Medisana markası bu ürünlerin dışında sağlık kategorisinde nebülizatör ve tens cihazları, yaşam ve konfor kategorisinde oda içi hava temizleyici, kişisel bakım kategorisinde lazer epilasyon cihazı ve anne - bebek kategorisinde manuel ve elektronik göğüs pompası ile bebek telsizi ürünleri ile piyasada boy gösteriyor. Ayrıca markanın el masaj aleti ve titreşimli masaj minderi gibi ürünleri de bulunuyor. İhtiyacınıza göre Medisana ürünlerine Trendyol aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Medisana'ya E-Sağlık Ödülü

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Medisana markası 2012 yılında düzenlenen CeBIT organizasyonunda iPhone, iPod Touch ve iPad'le entegre çalışan Vitadock Mobil Sağlık Ürünleri ile E-Sağlık kategorisinde birincilik ödülü aldı.