"

Microsoft

" araması için 192 sonuç listeleniyor

Microsoft

Microsoft Bill Gates ve Paul Allen tarafından 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kuruldu. Xenix adlı bir Unix sürümü Microsoft’un 1980 yılında piyasaya sürülen ilk işletim sistemi ürünüydü. Ancak Xenix, başarılı bir işletim sistemi olmadığı için varlığı çok uzun süremedi. Microsoft’un ilk başarılı işletim sistemi, 1981 yılında IBM için yazdığı MS-DOS (Microsoft Disk Operating System / Microsoft Disk İşletim Sistemi) idi. Bu hamle Microsoft’u büyük bir yazılım sağlayıcısı haline dönüştürdü. 1983 yılında oluşturulan Microsoft Windows işletim sistemi ile oldukça geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Microsoft bugün yalnızca bir yazılım şirketi değil aynı zamanda iş ve eğlence dünyası için geliştirdiği donanımlar, bilgisayar bileşenleri ile birlikte adından sıklıkla söz ettiriyor.

Microsoft Bilgisayar Birimleri

Masaüstü aksesuar setlerinden olan klavyeler ihtiyaç duyduğunuz bütün özellikleri ve çok fazlasını Microsoft sertifikası, kalitesi ve güvenilirliğiyle sizlere sunuyor. Microsoft klavye modelleri, sıvı dökülmesine karşı dayanıklılığı ve tak kullan kurulumu ile rahat bir kullanım imkanı sağlıyor. En sık kullanılan ortam etkinliklerini (yürütme ve duraklatma, ses açma, ses kısma ve ses kapatma) dört kısa yol tuşu ile yönetmenizi sağlıyor.

İki el ile de rahatça kullanabilmeniz için optik tasarıma sahip olan Microsoft mouse’lar, kablolu ve kablosuz seçenekleri ile birlikte kullanımınıza sunuluyor. Dört yönlü kaydırma tekerleği ile birlikte aşağı, yukarı, sağa, sola gezinme imkânı sağlıyor. Kablosuz kullanıma sunulan ürünlerin pillerini değiştirmeksizin bir yıla kadar kullanım imkanı veriyor.

Microsoft Eğlence Birimleri

Konsol içerisinde yer alan güç kaynağı yardımıyla bağlantı için yer kaplamayan ve oldukça hafif bir kabloya ihtiyaç duyan Xbox One serisi oyun konsolları, enerji tasarrufuna yardımcı olmakla kalmıyor şık tasarımı ile bulunduğunuz ortamı da güzelleştiriyor. Yeni tasarlanmış olan arayüzü ile birlikte oyun ve filmlere daha kolay erişmenizi sağlıyor. Menü kısmında size sunulan arka plan müziği ile sizi keyiflendirirken Cortana bağlantısı ile konuşarak komut vermenizi sağlıyor. Microsoft Xbox One serisi oyun konsolları, hem Microsoft’a özel hem de multiplatform olarak yayınlanan oyunların deneyimlenebilmesi noktasında öne çıkıyor. 4K çözünürlükte oyun oynama ve video izleme olanağı veren modeller, oturma odalarını, eğlence alanlarına çeviriyor.

Microsoft Yazılım

Microsoft Office yazılımları ev tam yüklü Office uygulamalarını sizin emrinize sunuyor. Word, OneNote, Outlook, Excel, PowerPoint ve daha fazla uygulamanın doğrudan cihazınıza indirip kullanma imkanını sunuyor. Harici bir bellek kullanmaya ihtiyaç duymadan fotoğraflarınız, belgeleriniz, videolarınız ve daha birçok kişisel verinize istediğiniz an ulaşmak için OneDrive depolama alanını kullanıp dilediğiniz yer ve zamanda çevrimiçi olarak cihazlarınızdan düzenlemelerinizi yapıp paylaşabilme olanağı sağlıyor. Word ile muhteşem belgeler oluşturup bunları kendi tercihlerinize göre şekillendirip arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Excel aracılığıyla yeni fikirlerinizi görselleştirip analiz edebilme imkanı tanıyor. PowerPoint sayesinde harika fikirleriniz ile sunumlar oluşturup bu fikirlerinizi bütün dünyaya iş birliği yaparak sunabilme olanağı sağlıyor. OneNote aracılığıyla düşüncelerinizi bir günlük edasında dijital ortamda bir araya getirebiliyorsunuz. Outlook ulaşım merkezi ile e-postalarınızı düzenleyip planlarınızı ve ajandanızı yönetip kişileriniz ile kolayca haberleşebiliyorsunuz.

Microsoft Ürün Fiyatları

Microsoft ürünlerine Trendyol’da yazılım ürünleri kategorisinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ürünlerin sınıflarına ve çeşitlerine, fonksiyon gruplarına bağlı olarak ürün fiyatları farlılık gösterebilir. Tek olarak satılan ürün çeşitleri ile grup halinde satılan ve birçok yan ürünün birlikte bulunduğu ürün modelleri arasında da fiyatlandırma farkı bulunabilir. Microsoft ürünlerinin çok daha uygun fiyatlı veya kampanyalı olarak satışa sunulmasına imkân sağlayan Trendyol, oldukça geniş ürün yelpazesi sayesinde, Microsoft’un ürün çeşitliliğine de kolayca ulaşmanıza yardımcı oluyor.