"

Mikser

" araması için 399 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Mikser

Yemek yaparken kullanılan yardımcı mutfak gereçlerinden biri olan mikser, küçük ev aletleri arasında yer alır. Farklı malzemeleri birbirine karıştırmak ve çeşitli karışımları çırpmak için kullanılan ürünler, birçok farklı model eşliğinde alıcıya sunulur. Modeline göre farklı ihtiyaçlara cevap veren el mikserlerini, stant mikserleri ve set halinde satılan mikser çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Pratik Kullanımı ile Öne Çıkan El Mikserleri

En çok tercih edilen mikser modellerinden biri olan el mikserleri, gövde kısmı ve çırpma uçları ile iki ana parçadan oluşur. Ergonomik tutma sapı sayesinde tek elle kolayca kullanılan el mikseri modelleri, kullanılmadığında parçaları çıkarılarak kolayca muhafaza edilir. Otomatik düğme özelliği ile kolayca çıkarılabilen karıştırma uçları bulaşık makinesinde yıkanabilir ve böylece zahmetsiz bir kullanım sunar. Tasarım ve teknik özellikler açısından markasına göre değişen özellikler taşıyan ürünler, birden fazla hız seviyesi ile farklı çalışma performansına sahiptir. Güçlü motoru ile dört veya beş farklı seviyede çalışan modeller, mutfakta çok zaman geçirenler için ideal bir seçimdir. Farklı kademelerde çalışma özelliği olan ürünler arasında turbo çalışma fonksiyonu ve anlık çalışma özelliği taşıyan mikserler de yer alır. Daha yüksek güçle çalışarak pratik bir kullanım sunan modeller, karıştırma işini hızlı bir şekilde yapmaya imkan verdiği için kısa sürede işinizi bitirmenize olanak tanır. El mikserlerinde çırpma aparatının yanı sıra hamur aparatı da bulunur. Tekli veya çiftli hamur aparatları ile daha geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünleri, farklı marka ve model seçenekleri ile bulmak mümkündür.

Profesyonel Aşçılar için Stant Mikserler

Profesyonel kullanıma hitap eden mikser çeşitlerinden biri stant mikser modelleridir. Stant mikserler, tezgah üzerine yerleştirilerek kullanılan yapısı ile öne çıkarken kendi karıştırma haznesi ile el mikserlerinden ayrılır. Standart mikserlere göre daha güçlü motoru ile tam kıvamında karışımlar hazırlamaya imkan veren ürünler, modeline göre beş ile sekiz farklı çalışma kademesi ile hazırlanacak karışıma göre farklı seviyelerde kullanılabilir. 4 veya 4,5 litrelik çelik haznesi ile farklı kaseleri kullanma sorununu ortadan kaldıran ürünler, kase üzerindeki koruma kapağı sayesinde etrafa sıçrama yapmadan çalışır ve böylece daha temiz ve kolay bir kullanım sunar. Eliptik karıştırma özelliği ile eşit bir şekilde malzemeleri birbirine karıştırır ve çırpma özelliğinin yanında yoğurma fonksiyonu ile lezzetli tarifleri kolayca hazırlamanıza imkan verir.

Çok Parçalı Fonksiyonel Mikserler

Mutfak robotu olarak bilinen ve çırpma aparatı, doğrama aparatı, rendeleme aparatı ve yoğurma aparatı gibi parçalar ile satılan mikser seti, her evde bulunması gereken işlevsel küçük ev aletlerinden biridir. El mikserlerinden farklı olarak doğrama haznesi ile çorbadan hamur işine kadar her tarifte farklı şekillerde kullanılır. Doğrayıcı, blender ve mikser fonksiyonları ile farklı görevlere sahip küçük mutfak aletlerini ayrı ayrı almak istemeyenler için ideal bir kullanım sunar. Motor kısmının bulunduğu gövde kısmına her aparatı çıkarılıp takılabilen mikserler, markasına göre farklı çalışma gücüne sahiptir. Çok parçalı blender setleri arasında profesyonel mutfak robotu tarzında işlevsel aparatlara sahip gelişmiş ürünler de yer alır. Çırpma ve doğrama aparatlarına yardımcı olarak çok bıçaklı rendeleme aparatları ile desteklenen modeller, yüksek Watt gücü ile güçlü bir çalışma performansı sergiler. Mutfakta çok zaman geçirenler için ideal bir kullanım sunan mikser setleri, markasına göre birçok farklı özellik taşır. Modeline göre özellikleri değişen çok parçalı mikserleri, el mikserlerini ve stant mikser çeşitlerini Trendyol’un ürün koleksiyonunda inceleyebilir, mikser fiyatları hakkında fikir edebilirsiniz.