"

Mikser&Mikser Seti

" araması için 850 sonuç listeleniyor

Mikser

Mikser

Mutfakların pratik yardımcısı mikser ile favori tariflerinizin çoğunda hazırlık aşamasında zaman kazanabilir ve daha önce yapmayı düşünmediğiniz yeni tarifleri deneyebilirsiniz. Manuel olarak karıştırma oldukça zor ve yorucu olabilir. Üstelik tüm çabalarınıza rağmen istediğiniz gibi bir sonuç elde etmekte zorlanabilirsiniz. Daha iyi dokular, homojen bir karışım ve her zaman sonuçlar için el mikseri ya da stant mikseri gibi hayatınızı kolaylaştıracak ürünlere anında sahip olabilirsiniz. En iyi mikser markaları tarafından satışa sunulan, farklı fiyat aralıklarına ve farklı hız seçeneklerine sahip çok sayıda mikser bulabilirsiniz.

Pratik El Mikserleri İle Zamandan Tasarruf Edin

Mutfağınız için en iyi mikseri seçmeden önce vermeniz gereken ilk karar, iki ana mikser türünden hangisinin sizin için en iyi olduğuna belirlemektir. Elektrikli mikser çeşitleri, el mikseri ve stant mikseri olmak üzere iki tiptir. Önceliğiniz uygun fiyatlı veya tezgâhınızda fazla yer kaplamayan kompakt bir mikser bulmaksa, el mikserlerini incelemek isteyebilirsiniz. Stant mikserlerinden daha basit bir tasarıma sahip olan el mikserlerinin çoğunu pratik bir şekilde saklayabilirsiniz. Mini mikser çeşitlerini mutfağınızdaki bir çekmeceye kolayca sığdırabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda, mikserinizi mutfağınızın istediğiniz alanına kolayca taşıyabilirsiniz. Çırpma ya da karıştırma işlemi için herhangi bir kaseyi kullanabilir, en iyi sonuçlar için daha  büyük mikser kabı satın alabilirsiniz.

Farklı başlıklara sahip bir mikser seti işlerinizi çok kolay hale getirebilir. Çırpma hareketi otomatik olarak gerçekleşirken tek yapmanız gereken mikseri yerinde tutmaktır. Örneğin, bir el mikseri kullanmak hamuru elle karıştırmaktan daha hızlı ve kolaydır, ancak bir stant mikser ile kıyaslandığında daha fazla çalışma ve zaman gerektirir. El mikserlerinin çıkarılabilir parçaları az sayıda olduğu için temizlemesi kolay ve hızlıdır. Bununla birlikte, belirli oranda el gücü ve efor gerektirir. Stant mikserleri ile karşılaştırıldığında çok hızlı veya kapsamlı değildir. Miksere entegre ve sabit bir karıştırma kâsesi bulunmadığı için çalışma sırasında dağınıklık yaratabilir. Öte yandan en önemli avantajı erişilebilir fiyatları ile tüm bütçelere hitap etmesidir.

Stant Mikserleri ile Güç ve Performansla Tanışın

Stant ya da kazanlı mikser, el mikserinden daha güçlü ve daha profesyonel bir makinedir. Yüksek motor gücü sayesinde daha hızlı ve daha iyi karıştırır. Hemen hemen her şeyi hiç yorulmadan karıştırmanızı sağlar. Hazırlık işlemini oldukça kolaylaştırır. Özellikle ekmek veya pizza hamuru gibi kalın hamur içeren herhangi bir tarifi ya da köfte gibi daha karmaşık karıştırma görevleri gerektiren tarifler için kullanışlıdır. Stant mikserleri hamur mikseri olarak da bilinir. Tipik olarak büyük bir karıştırma kabı ve belirli karıştırma türleri için tasarlanmış birkaç farklı başlık ile birlikte gelir. Örneğin, krema yapmak için kullandığınız başlık, ekmek ve hamur hazırlama başlığından farklıdır. Bazı mikser robot setlerinde ya da profesyonel mikser çeşitlerinde özel uygulamalar için tasarlanmış farklı başlıkları bulabilirsiniz. Bu başlıklara sahip bir mikser seçerek ya da başlıkları ayrıca satın alarak, makarna, mantı, meyve suyu, sos, dondurma veya kıyma yapmak için kullanabilirsiniz.

Stant mikserleri sabit oldukları için bir şeyler karıştırmaya başladıktan sonra, diğer malzemeleri toplamak için mikserin başından ayrılabilirsiniz. Mikser karıştırıcı çalışırken, başka şeyler üzerinde çalışabilir, zaman kazanabilirsiniz. Sıklıkla karıştırma sırasında malzeme eklemeyi gerektiren tarifler yapıyorsanız stant tipi modeller sizin için en kullanışlı mikser tipidir. Öte yandan stant mikserlerinin boyut ve ağırlığı bazı mutfaklar için sınırlayıcı olabilir. Tezgâh üzerinde mikser için yeterli alanınız yoksa ağır bir mikseri her defasında mutfak dolabına kaldırmak ve çıkarmak oldukça zahmetli olabilir. Stant mikseri fiyatları, el mikseri fiyatları ile kıyaslandığından daha yüksektir. Hem tezgâhta hem de dolapta yer kaplar. Temizlik aşamaları el mikserine kıyasla daha uzun sürer. Bir stant mikseri ya da ayaklı mikser satın almaya karar verseniz bile, el mikserinin avantajlarından vazgeçmek zorunda değilsiniz. Çeşitli güç seviyelerinde satışa sunulan el mikserleri, uygun fiyatlı ve ekonomik el aletleri arasında yer alır. Stant mikseri satın alırken pratik kullanım için ayrıca bir el mikserini de satın alabilirsiniz. Böylece her tarif için stant mikserini çıkarmak ve temizlemek zorunda kalmadan, daha küçük karıştırma ihtiyaçlarınız için küçük mikser kullanabilirsiniz.

Sizin İçin En İyi Mikseri Seçin

Sizin için en iyi mutfak mikserini seçerken bazı önemli ihtiyaçları dikkate almalısınız. Mikserin özelliklerine karar verirken, hem yapacağınız tarifler hem de genellikle ihtiyacınız olan yiyecek miktarı açısından mikseri ne için ve nasıl kullanacağınızı düşünmelisiniz. Ekmekler ve kurabiyeler gibi yoğurma gerektiren hamur işi tarifleri listenizde üst sıralarda ise aynı anda çok fazla hamur yapmanıza izin veren bir mikser seçmeniz gerekebilir. Stant mikserleri tipik hamur işleri ve tatlılarınızdan çok daha fazlası için kullanılabilir. Doğru karıştırma başlıkları ile mikserinizi makarna, mantı, köfte, tereyağı ve daha önce aşırı karmaşık görünen her türlü tarifi yapmak için kullanabilirsiniz. Mikser seçerken ne yapacağınıza ek olarak ne kadar sorusunu da yanıtlamanız gerekebilir. Tariflerinizde kullandığınız ortalama porsiyon miktarı mikserin türü, boyutu ve hangi başlıkları almanız gerektiğini belirlemek için fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

El mikseri modellerini inceliyorsanız, bütçe dostu yüzlerce model ile karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte stant mikserleri genellikle  daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. Özellikle profesyonel kullanım için tasarlanmış yüksek kapasite ve motor gücüne sahip ticari modeller, mikser fiyatı açısından premium fiyat etiketine sahip olabilir. Çoğu ev kullanıcısı için orta mikser fiyat seviyesindeki standart modeller yeterli olurken, tasarım ve performans tutkunları için daha güçlü ve gelişmiş özelliklere sahip mikser modelleri daha iyi bir seçim olabilir. Bu modeller ile en ağır karıştırma görevlerini içeren çok sayıda tarifi hazırlayabilirsiniz. Bir kerede özellikle büyük miktarlar yapmak için yeterince büyük bir karıştırma kabı edinebilirsiniz. Çeşitli yiyecek türlerini hazırlamak için farklı başlıklar arasında seçiş yapabilir ve farklı ayar seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bir el mikserinin hafif ve tutması kolay bir tasarıma sahip olması, performansı açısından önemlidir. Öte yandan stant mikserleri için tam tersi geçerlidir. Bir stant mikseri ne kadar ağır olursa, o kadar sağlam olur ve daha tutarlı karışımlar elde edebilirsiniz. Ağır bir mikser, tezgâha sağlam bir şekilde oturur ve özellikle son güç ayarında titreşimler nedeniyle hareket etmez.

Hıza ve Kapasiteye Karar Verin

Farklı gıda türleri farklı karıştırma türleri ve hızları gerektirir. Hem el hem de stant mikserlerinde çoğu model genellikle 3 ila 12 farklı seçenek arasında çeşitli hızlar sunar. Hemen hemen tüm mikserlerde bulunan düşük güç ya da yavaş başlatma ayarı, hazırlık aşamasında büyük bir karışıklık yaratmadan karışıma un gibi malzemeleri eklemeyi kolaylaştırır. Çoğu karıştırıcı mikser, örneğin yumurta akını kabartabilecek kadar yeterince hızlı bir ayara sahiptir. En az üç hız seçeneğine sahip olduğu hemen hemen tüm mikserler benzer işleri yapabilir, ancak daha fazla güç ya da kademe gerektiren daha hassas tariflerle çalışıyorsanız daha fazla hız ayarına sahip bir model tercih edebilirsiniz.

Birçok farklı boyut ve renkte, geniş bir ek parça ve aksesuara sahip çırpıcı mikser çeşitleri  bulabilirsiniz. Mikser seçiminde boyut ilk bakışta önemli bir kriter olarak görünmeyebilir. Ancak mikserin boyutu mikserinizi ne kadar sıklıkla kullanabileceğinizle yakından ilişkilidir.  Tezgâhınızda çok yer kaplayan hantal sayılabilecek bir ürünü zaman içinde dolaba kaldırabilir ve kurulum zahmeti nedeniyle neredeyse hiç kullanmamaya başlayabilirsiniz. Mikser seçerken, özellikle stant mikserlerinde, mutfağınızda ne kadar yer ayırabileceğinizi ve mikserinizle ne kadar yiyecek yapmayı planladığınızı düşünün.  Piyasada çok çeşitli boyutlar bulabilirsiniz. Genellikle kalabalık sofralar için pişirme yapacaksanız ve yeterli alana sahipseniz, daha büyük bir mutfak mikserine yatırım yapmak muhtemelen hayatınızı kolaylaştıracaktır. Çoğunlukla az sayıda kişi için yemek pişirecekseniz, muhtemelen küçük ila orta boy bir mikser tarifleriniz için yeterli olacaktır.

Farklı Başlıklarla Neler Yapabileceğinizi Öğrenin

Piyasadaki çok sayıda başlık sayesinde bir mikser ile yapabileceklerinizi hayal etmekte zorlanabilirsiniz. Yeni tarifler için ilham almak istiyorsanız, mevcut mikser başlıklarını inceleyebilirsiniz. Çoğu mutfak mikseri en az iki başlıkla birlikte gelir. Bunlar hamur ve çırpma telidir. Hamur karıştırıcı genellikle ekmek ve pizza hamuru gibi yoğurma gerektiren herhangi bir şey yapmak için kullanılan C şekilli veya spiral şeklindeki başlıktır. Kek çırpıcı ise kek ya da krema hazırlamak için kullanılan, balon mikser çırpıcı olarak da bilinen ve en yaygın kullanılan başlık türüdür. Çift başlıklı modellerin yanı sıra mikser tekli olarak da tercih edilebilir. Tek çırpma teli yuvası bulunan mikserler, genellikle el blender çeşitlerinde parçalayıcının yanında ilave aksesuar olarak sunulur.

Bazı mikser modelleri sadece kolay kullanıma sahip oldukları için değil, aynı zamanda genel görünümleri, dayanıklı yapıları ve geniş aksesuar desteği gibi nedenlerle tercih edilir. Profesyonel tezgâh üstü mikser çeşitlerinde, daha iddialı şefler için tasarlanmış; makarna silindiri, dilimleyici, parçalayıcı, meyve sıkacağı, dondurma makinesi, gıda doldurma, sucuk doldurma ve tahıl değirmeni gibi hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracak çok pratik ekler bulabilirsiniz. Bununla birlikte mikserinize zamanla yeni başlıklar  eklemek isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, ilgilendiğiniz tüm eklerle uyumlu bir mikser satın almanız önemlidir. Stil tercihleriniz ne olursa olsun, mikseriniz için bol miktarda renk seçeneği bulabilirsiniz. En iyi markaların birçoğu çeşitli renkli seçenekleri sunar. Örneğin, mutfak aletlerinde en popüler renklerden biri olan kırmızıyı çok sayıda pasta mikseri markasında bulabilirsiniz.

Temizlik Kolaylığını ve Konforu Düşünün

Mikserin tasarımı ve çıkarılabilir parça sayısı gibi faktörler, kullanım kolaylığının yanı sıra temizlik ve bakım için ayırmanız gereken zamanı da belirler. Örneğin, az sayıda çıkarılabilir parça içeren el mikserleri, stant mikserlerine kıyasla çok daha kolay temizlenir. Stant mikserleri ile temizlemeniz gereken birçok farklı parça vardır. Bazı mikser başlıkları bulaşık makinesinde yıkanabilir, ancak bazılarının her kullanımdan sonra elle yıkanması önerilir. Satın aldığınız mikser tipine bağlı olarak, karıştırma kabınızı elinizle yıkamanız gerekebilir. Ayrıca her kullanımdan sonra temiz tutmak için makinenin geri kalanını ıslak bir bezle ovmak isteyebilirsiniz.

Çoğu stant mikseri için benzer bir temizlik rutini  gerektirse de bazı ürünlerin temizliği diğerlerinden biraz daha zor olabilir. Mikser yorumları gibi tüketici incelemelerinden, mikserin kullanım kolaylığı hakkında fikir edinebilirsiniz. Mikser tavsiyesi için de karar vermenizi kolaylaştıracak benzer yorumları okuyabilirsiniz. Tüm elektrikli aletler gibi mikser çeşitleri de çalışırken belirli ölçüde gürültü çıkarır. Bazı modeller diğerlerine göre yüksek gürültü seviyelerine sahip olabilir. Gürültülü cihazlara karşı hassassanız, normalden daha sessiz olduğu belirtilen modelleri tercih edebilir, desibel özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Tek Makinede Çok Fonksiyon Avantajından Yararlanın

Herhangi bir mutfak için, mutfak robotu olmazsa olmaz küçük ev aletlerinden biridir. Yemek hazırlamak için harika bir araç olan robotlar, mutfakta harcanan zamanı azaltır. Mikser robot olarak da bilinen ve çok sayıda ek aksesuara sahip olan tezgâh üstü mikserlerin gövdesini çok çeşitli başlıklarla birlikte kullanabilirsiniz. Stant mikseriniz için bir mutfak robotu başlığı aldığınızda, başlık mikserinizin motoruna bağlanır. Standart mutfak robotlarına kıyasla çok daha yüksek güç kapasitesine sahip motorları ile en zorlu görevlerin bile üstesinden gelebilir. Tezgâh üstü mikserler için neredeyse sonsuz aksesuar seçeneği vardır. Mikserinizi çok amaçlı bir cihaza dönüştüren aksesuarlar ile mutfak robotu, kıyma makinesi, makarna makinesi, blender, meyve suyu sıkacağı ve çok daha fazlasına sadece tek bir makinede sahip olabilirsiniz. Yeni nesil mikserlerle mutfak karmaşasını önleyebilirsiniz.

Bir mikser makinesi, sağlıklı beslenmek için ihtiyaç duyduğunuz çok sayıda besini hazırlamanıza yardımcı olabilir. Güne taze bir başlangıç yapmak için mikserinizi kullanabilirsiniz. Meyve ve sebzelerinizi sıkmak, günlük vitamin alımınızı arttırmanın harika bir yoludur. Tezgâh üstü mikserlerin büyük bir bölümü, meyve sıkma ve mikser blender başlıkları ile uyumludur. Meyve mikseri çeşitleri minimum besin kaybı ile yüksek meyve suyu verimi sağlar. Mikserli blender en lezzetli içecekleri saniyeler içinde hazırlamanızı sağlar. Favori smoothie tarifiniz için malzemeleri hazneli mikser içine yerleştirmeniz yeterlidir. Sağlıklı beslenme için mikserinizi kendi özel unlarınızı yapmak ya da istediğiniz gibi kıyma çekmek için kullanabilirsiniz. Özel unlar yapmak için tahıl öğütücü başlıklar satın alabilir, taze unlar ile yemeklere harika bir lezzet katabilirsiniz. Çavdar, karabuğday, darı, buğday, yulaf, mısır, pirinç gibi düşük nemli tahıllarla çalışabilirsiniz. Glutensiz beslenme tarzına uygun özel unlar hazırlayabilirsiniz.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Fikirlerden İlham Alın

Mikserler, yemekleriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı kolaylaştırır. Örneğin, gıda öğütücü aparatlar ile kendi kıymanızı istediğiniz gibi çekebilirsiniz. Yemeklik, köftelik ya da burger kıyma gibi farklı çekim ayarına sahip kıyma çeşitlerini hazırlayabilirsiniz. Kıyma aparatları, salça, sos ya da diğer karışımları hazırlamak için de pratik yardımcılardır. Üstelik harici bir kıyma makinesi ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlı bir çözümdür. Dondurma aparatına sahip bir mikser ile hayal edebileceğiniz tüm lezzetler elinizin altında olabilir. Hem çocuklarınız hem de kendiniz için doğal ve ev yapımı dondurmalar hazırlamak için mikserinizi kullanabilirsiniz. Mikserle dondurma yapmak geleneksel bir dondurma makinesinden daha kolaydır. Dondurma makinesi ekleri ile yaklaşık yarım saat içinde yaklaşık iki litre ev yapımı dondurma, dondurulmuş yoğurt veya sorbe yapabilirsiniz. 

Restoran kalitesinde makarnalar yapmak, yoğurma ve kesme gerektirdiği için göz korkutucu olabilir. Genellikle evde yapabileceğiniz makarna çeşitleri ile sınırlıdır. Mikserinizde kullanabileceğiniz bir makarna başlığına sahip olmak fikrinizi değiştirebilir. Makarna başlıkları sadece hamuru açmak ve kesmekle kalmaz, aynı zamanda çok fazla emek ve zaman tasarrufu sağlar. Bazı başlıklar çok özel şekillere sahip makarnalar yapmanızı bile sağlayabilir. Mantı yapmak için hamurun açılması, hamur boyunca eşit uzunluklarla dolgu malzemesinin yerleştirilmesi, hamurun kapatılması ve kesilmesi gerekir. En yetenekli şefler için bile mantı yapmak zor olabilir. Bir mantı aparatı sizin için tüm bu zor işleri yapmak için bir rulo ve hazne kullanır. Hazne, mantı dolgunuzun eşit dağılımını sağlayarak her seferinde mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Aparatların temizlenmesi düşündüğünüzden daha kolaydır. Genellikle elle yıkamanıza yardımcı olacak kullanışlı bir fırça ile birlikte gelir. En iyi mikser seti fiyatları ve mikser indirim seçenekleri ile Trendyol'da!