"

Motorcu Yağmurluk

" araması için 45 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Motorcu Yağmurluk

Motorcu yağmurluk modelleri, motorcuları zorlu hava koşullarından koruyarak daha sağlıklı ve daha rahat bir sürüş sağlar. Böylelikle yağmurluklar, en çok tercih edilen sürücü ekipmanları arasında yer alır. Yağmurluklar sayesinde soğuk algınlığı ve grip gibi kış aylarında sıklıkla görülen hastalıkların da önüne geçilir. Motorcu yağmurluk tulum çeşitlerinde 2000 mm’ye kadar su geçirmeyen kalın bir kaplama bulunur. Bu kaplama, yağmurlukların en zorlu yağmurlarda bile su almamasını sağlar. Motor kıyafetleri arasında en çok tercih edilen motorcu yağmurluklarında su geçirmez ana dikişler yer alır. Ana dikişler, kıyafetlerin en önemli kısımlarından biridir ve genellikle birçok yağmurluk bu noktalardan su alır. Öte yandan motorcular için özel olarak tasarlanan modellerde bu durum gözlenmez. Tüm bunların yanı sıra motorcu su geçirmez yağmurluk modelleri son derece portatiftir ve katlanarak bir yerden başka bir yere kolaylıkla taşınabilir. Motosiklet yağmurluk çeşitleri, bu özellikleri ile birçok motor tutkununun tercihidir.

Nefes Alabilen ve Oldukça Hafif Motorcu Yağmurluğu Modelleri

Yağmurluk motorcu kişilerin kullanımı için oldukça gerekli bir eşyadır. Yağmurluklarda kullanılan hidrofil kaplama malzemesi, yağmurluğa nefes alabilme özelliği kazandırır. Böylelikle yağmurluğun içindeki yoğuşma da engellenerek sürücülerin yağmurluğun içinde terlemesi de önlenir. Yağmurluğun fermuarları, eldiven kullanırken bile kolaylıkla açılabilir ve bu da motorcuların yağmurluğu tercih etmesinde önemli bir etken olarak öne çıkar. Motorcular için özel olarak üretilen yağmurluklar, oldukça hafiftir ve az yer kaplar. Bir motorcu yağmurluğunun ağırlığı, 150 ile 200 gram arasında değişir. Yağmurluklar, özellikle kışın görülen sağanak yağışlara karşı oldukça dayanıklıdır. Motorcu yağmurluklarının su tutmayan kumaşı sayesinde yağmur suları yağmurluğun üzerinden akar ve gider. Motorcu yağmurlukları nefes alabilme özelliği ve oldukça hafif olmalarından dolayı birçok kişi tarafından özellikle tercih edilir.

Motorcu Yağmurluklarının Bakımı Nasıl Yapılır?

Pisliğe ve lekelere maruz kalan motorcu yağmurlukları, bir adet elbise fırçası ile rahatlıkla silinebilir ve temizlenebilir. Öte yandan daha büyük kirler ve lekeler için yağmurlukların çamaşır makinesinde yıkanması tavsiye edilir ve yıkama esnasında yumuşatıcı da kullanılmamalıdır. Motorcu yağmurluklarının fermuarları kapalı olarak yıkanması tavsiye edilir. Motorcu yağmurluklarının su geçirmezlik özelliğinin korunabilmesi için yağmurlukları sıcak hava ile kurutmak gerekir. Bu işlem her 3 yıkamada bir veya her 10 yağmur altında kullanım sonrası gerçekleştirilmelidir. Sıcak hava ile kurutma işlemi, kuru temizleme veya fön makinesi ile çok kısa süreler içinde yapılmalıdır. Motorcu yağmurluklarında çevreye olan etkiyi azaltmak için polyester liflerden imal edilen ipler kullanılır. Böylelikle yağmurluklar, çevre dostu bir özelliğe de kavuşur. Yağmurluk modellerinin iç kısımlarında yer alan özel cepler sayesinde birçok eşya bu ceplere konabilir.

Farklı Tasarımlara ve Renklere Sahip Motorcu Yağmurlukları

Özel bir malzemeden imal edilen motorcu yağmurlukları, farklı renk ve tasarımları ile tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarır. Siyah ve gri renklerin ağırlıklı olarak tercih edildiği motorcu yağmurlukları, genellikle desensiz ve düz olarak üretilir. Motorcuların gövdesini korumak için kullanılan üst takım yağmurlukların yanı sıra bacakları da korumak için özel yağmurluk pantolonlar da kullanılır. Söz konusu yağmurluk pantolonların su geçirmez yapısı sayesinde vücudun alt bölümleri de yağmur ve yağmurun olumsuz etkilerinden rahatlıkla korunabilir. Güvenli bir sürüş deneyimi için motorcu yağmurlukları takım olarak kullanılmalıdır. Motorcu yağmurluklarının bazılarında kapüşon da bulunur. Kapüşonlu yağmurluklar, sadece motor kullanırken değil günlük hayatta da kullanıcıları yağmurdan ve olumsuz hava koşullarından rahatlıkla koruyabilir. Motorcu yağmurlukları fiyatları markadan markaya değişiklik gösterebilir fakat uygun fiyatlı motorcu yağmurluklarını Trendyol kalitesi ile satın alabilirsiniz.