"

Motorola

" araması için 96 sonuç listeleniyor

Motorola

Cep telefonu markaları arasında en çok bilinenlerden biri olan Motorola, bu alanda özel bir yere sahip bulunuyor. Cep telefonlarının ortaya çıktığı ilk yıllardan bu yana piyasada varlığını sürdüren Motorola, iletişim sektöründeki ilk cep telefonunu imal eden marka olarak dikkat çekiyor. Motorola, bu yönü ile cep telefonu dünyasına adını efsane olarak yazdırıyor. Marka, bugün de telefon piyasasındaki faaliyetini sürdürüyor ve akıllı telefonların yanı sıra bu ürünlere yönelik aksesuarları tüketiciler ile buluşturuyor. Motorola günümüzde faaliyetlerini bir başka teknoloji firması olan Lenovo çatısı altında devam ettiriyor.

100 Yıla Yaklaşan Motorola Tarihi

Motorola'nın kökleri 20. yüzyılın ilk yarısına kadar uzanıyor. ABD merkezli marka, 1928 yılında kuruldu ve kurulduğu yıllarda hücresel ağ firması olarak çalışıyordu. Yıllar içerisinde kendisini geliştiren Motorola, iletişim sektörüne damga vuracak bir hareket yaptı ve ilk cep telefonu modeli  olan Motorola DynaTAC'i üretti. Özellikle 2000'li yılların başında Türkiye'de de oldukça popüler olan Motorola'nın mobil bölümü, 2011 yılının 4. çeyreğinde Google'a satıldı. Bu satın almadan sonra Motorola'nın 'M' olan logosunun etrafına daire çizildi. Ocak 2014 yılında ise markanın mobil kısmı olan Motorola Mobility, Google'dan Lenovo'ya geçti. Bugün de Lenovo çatısı altında çeşitli modellerle piyasada faaliyet gösteriyor.

‌‌Motorola'nın Ürün Çeşitleri

Son yıllarda akıllı telefonlar oldukça yaygınlaşırken Motorola telefon şirketi de bu önemli gelişmeyi pas geçmiyor. Üstelik Motorola cep telefonu modelleri konusunda alışılmışın dışında bir çizgide ilerliyor. Piyasadaki akıllı cep telefonlarının markaları değişse de özellikleri hemen hemen aynı oluyor. Motorola cep telefonları ise bu sıradanlığı kırıyor ve ürünlerini çeşitli ekipmanlar ile destekliyor. Bu sayede tüketicileri, modüler cep telefonları ile buluşturuyor. Bu modüler parçalardan en bilineni Motorola 360 kamera oluyor. 360 kamera telefona eklendiğinde daha üst düzey fotoğraflar elde etmenin önü açılıyor. Markanın fotoğraf konusundaki çalışmaları bununla da sınırlı kalmıyor. Hasselblad True Zoom adı verilen bir başka modüler parça da cep telefonu ile fotoğraf çekme işini daha ileri seviyelere taşıyor. Bu modüler çalışmasının altında Lenovo markası ile İsveçli Hasselblad markasının iş birliği yatıyor. 1841 yılında İsveç'te kurulmuş olan Hasselblad, uzay çalışmaları yapan NASA adlı kurumun uzay operasyonlarında kullandığı makineleri üreten bir marka olarak dikkat çekiyor. Hasselblad True Zoom kalitesinde fotoğraflar çekmek içinse Motorola telefonun arkasına Hasselblad kamerasını takmak gerekiyor.

Motorola Telefonları İçin Kabuk Kapak

Motorola markalı telefonların bünyesinde işletim sistemi olarak Android sistemi kullanılıyor. Ürünlerin modeline göre Android sürümü de değişiyor. Bunun dışında stil sahibi kullanıcılar için de Motorola'nın bir çözümü bulunuyor. Bunun için markanın Kabuk adını verdiği program devreye giriyor. Kabuk ile akıllı cep telefonlarının arka kısmı için birbirinden çeşitli kapaklar kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Çeşit çeşit Motorola kabuklar ile kullanıcılar telefonlarını kendilerine göre özelleştirebiliyor. Ayrıca Motorola kulaklık ürünleri de cep telefonları ile kullanılabilen ürünler oluyor. Akıllı cep telefon telefonları ve modüler parçalar dışında Motorola markasının başka ürünleri de bulunuyor. Bunlardan biri Motorola telsiz oluyor. Bir diğer ürün ise Motorola bebek kamerası olarak ön plana çıkıyor. Motorola köklü bir tarihe sahip ve tarihinde pek çok başarıyı saklıyor. Bunlardan biri de Mobil Dünya Kongresi tarafından verilen 'Düşük Fiyatlı En İyi Telefon' ödülü oluyor. 2015 yılında düzenlenen ödül töreninde Motorola Moto E modeli bu ürüne layık görüldü. Aynı organizasyonda Motorola Moto 360 Akıllı Saat ise en iyi giyilebilir ürün seçildi. Motorola ürünlerine Trendyol'un uygun fiyat avantajları ile hemen sahip olun.

Yukarı Çık