"

Motosiklet Eldivenleri

" araması için 104 sonuç listeleniyor

Motosiklet Eldivenleri

Bugünlerde her şeyde olduğu gibi üreticiler, motosiklet kullanıcıları için de birçok farklı tasarıma sahip eldivenler üretir. Motosiklet eldivenleri, en sık tercih edilen sürücü ekipmanları arasında yer alır. Tek tipte üretilen motosiklet eldivenleri, kullanıcılar için genellikle yeterli olmaz. Kullanıcılar; kullandıkları motor tipine, hava durumuna ve daha birçok faktöre göre motosiklet eldivenini seçmelidir. Başlıca motosiklet eldiveni modelleri arasında parmaksız eldivenler, moto-cross eldivenleri, korumalı eldivenler, off-road eldivenleri, sokak eldivenleri, kışlık eldivenler, yarış eldivenleri ve yazlık eldivenler gelir. Bu eldiven çeşitlerinin her biri farklı amaçlarla güvenle kullanılabilir.

Mevsimlik Motosiklet Eldivenleri

Motor eldiveni kışlık, yazlık ve baharlık modellere sahiptir. Genellikle deri motosiklet eldiveni olarak da bilinen baharlık eldivenler, üreticiler tarafından geçiş mevsimleri için özel olarak tasarlanan eldivenlerdir. Üstelik baharlık eldivenler, rahat nefes alabilme özellikleri ile birçok motorcunun dikkatini çeker. İlkbahar ve güz ayları için tasarlanan motorcu eldiveni çeşitleri, ne çok ağır ne de çok hafiftir. Üstelik bu tarz eldivenler, oldukça iyi bir şekilde izole edilir. Birçok motorcu, yaz aylarında uzun yaz gezilerine çıkar. Bu nedenle motorcuların birçoğu yazlık motosiklet eldiveni modellerine ihtiyaç duyar. Terleyen eller hem rahatsız edicidir hem de oldukça tehlikeli olabilir. Sürüş güvenliğini tehlikeye atmamak için her motorcu, yazlık eldivenleri kullanmalıdır. Yazlık eldivenler, nefes alan yapıları sayesinde kullanıcıları oldukça rahat ettirir. Kış aylarında ellerin daha sıcak tutulması için kışlık motosiklet eldiveni modellerine ihtiyaç duyulur. Kışlık motor eldiveni, kalın deriden imal edilir ve fazladan izolasyon özelliğine de sahiptir. Böylelikle karda ve kışta, kışlık eldivenler rahatlıkla kullanılabilirler. Üstelik ısıtıcılı eldivenler ile motorcular ellerini kolay bir şekilde ısıtabilirler.

Parmaksız Eldivenler, Off-Road Eldivenleri ve Cadde Eldivenleri

Rahat bir sürüş deneyimi için parmaksız eldiven modelleri tercih edilebilir. Üstelik kullanım kolaylığı sayesinde çokça talep gören eldivenler ile cep telefonu ve diğer cihazlar rahatlıkla kullanılabilir. Öte yandan caddelerde ve sokaklarda gezerken kullanılmak üzere tasarlanan cadde eldivenleri de sıklıkla tercih edilir. Söz konusu eldivenler, off-road eldivenlerinden biraz daha kalın bir deriden üretilir. Cadde eldivenleri, bir şehirde motorcuların ellerini serin tutarken soğuk bir şehirde de elleri sıcak tutmayı başarır. Bu özellikleri ile birçok motorcunun tercihi olur. Üstelik cadde eldivenleri sayesinde yağmur ve rüzgar gibi olumsuz hava koşullarından rahatlıkla sakınılabilir. Off-Road eldivenleri, toz ve toprağın içinde vakit geçirmeyi seven motorcular için özel olarak tasarlanan eldivenlerdir. Off-Road eldivenleri, genellikle makinelerde değil el işçiliği ile üretilir. Off-Road eldivenleri, oldukça rahat olmalarının yanı sıra rahatça nefes alabilme ve hafif olma özelliklerine de sahiptir.

Adrenalin Tutkunları İçin Tasarlanan Eldivenler

Motosiklet yarışlarında kaza yapmak, motorcuların korkulu rüyalarından biridir. İşte bu nedenle birçok firma, motosiklet yarışçıları için özel eldivenler tasarlamaya devam eder. Yarış eldivenlerinde birçok koruma özelliği bulunur ve bu eldivenler birçok testten geçerek satışa sunulur. Yarışçı eldivenleri, zırhlı eldiven modelleri arasındadır ve eldivenlerin koruma katmanları genellikle karbon malzemeden üretilir. Ayrıca yarışçı eldivenleri sayesinde motorun hızı ve ivmesi daha rahat bir şekilde kontrol edilebilir. Öte yandan zorlu hava koşulları ve doğa gezileri için kullanılabilecek eldivenler de bulunur. Bu eldivenler, elleri olumsuz hava koşullarından koruyabilecek malzemelerden üretilir ve neme karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu tip eldivenler, genellikle tekstil malzemelerinden üretilse de modern materyaller de bu eldivenlerin üretiminde sıklıkla tercih edilir. Uygun fiyatlı ve kaliteli bir motosiklet eldiveni almak istiyorsanız, başta Revit eldiven olmak üzere birçok markanın ürünlerini Trendyol’da bulabilirsiniz.

Yukarı Çık