"

Motosiklet Kilidi

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Motosiklet Kilidi Modelleri ile Güvenli Parklar

Günümüzde birçok motosiklet kullanıcı ile karşılaşılır. Hobi amaçlı bir kullanıma sahip olan bu araçların güvenlikleri de oldukça önemli bir konudur. Motosiklet kullanıcısının fazla olması kadar hırsızlık olayları da yüksek seviyelerde seyrediyor. Dolayısıyla motosiklet çanta kilidi kullanımı da oldukça önemli bir durum halini alıyor. Birçok motosiklet parçasına ayrı özel kilit üretimi yapılıyor. Kalitesine bağlı olarak da motosiklet kilidi fiyatları değişiklik gösterir. Bu kilitler sadece motosiklet ile sınırlı kalmayıp kasklar içinde üretilir.

Çok Amaçlı Motosiklet Kilidi

Çok Amaçlı Motosiklet Kilidi

Kilit sistemleri ile motorunuz ve aksesuarlarınız tamamen güven altında olur. En çok tercih edilenler arasında motosiklet zincir kilidi görülebilir. Bu kilidin kullanım amacı şaseyi hareket ettirilemez bir nesneye sabitlemek olarak söylenebilir. Zincirin herhangi bir makasla kesilemeyecek kadar sağlam olması lazımdır. Kesilemeyen motosiklet kilidi olarak kullanıcıların ilgisini çeker. Bunun dışında bir de alarmlı kilit sistemleri mevcuttur. Motosiklet disk kilidi ve motosiklet elcik kilidi hırsızlar için caydırıcı nitelikte olan bir üründür. Fren diskine takılarak motosikletin hareket etmesini önlüyor. Ayrıca alarmlı şekilde üretimleri de olan bu kilit sistemlerinin yüksek sesler çıkarması çalınmasını önlüyor. Motosiklet alarmlı disk kilidi de kısa bir yapıda olması nedeniyle kesilemez kilit kategorisine girer. Herhangi bir zorlamada çalan alarm çok hassas yapıdadırlar. Fiyatları da gayet makul seviyede olduğu için fazlasıyla tercih edilir. Genel de hem disk kildi, hem de zincir kilidi kullanmanız önerilir. Çünkü disk kilit yerinden oynatılabilir ama zincir kilit yerinden oynatılamaz bir üründür. Tek bir kilit sistemini kullanmanız hırsızlık olayını engellemeye yetmeyebilir. Bu nedenle olabildiğince çeşitli motosiklet ön fren kilidi ekipmanına sahip olmanız motorunuzun güvenli olması için gerekebilir.

Motosiklet Kilidi Tavsiyesi

Motosiklet Kilidi Tavsiyesi

Motorunuzun güvenliği için bütçenize uygun çok çeşitli kilit sistemlerini birlikte kullanmanız gerekli tavsiyelerden birisi olarak söylenebilir. Alarmlı motosiklet kilidi en ufak zorlama da yüksek ses çıkarması nedeniyle hırsızı caydıracak şekilde üretilir. Bu kilit dışında motorunuzun birçok bölgesine ayrı kilit sistemleri takabilirsiniz. Motorunuzun savunmasız kısımlarından biri sayılabilecek direksiyon kısmı da hırsızların kolayca çalabileceği kadar korumasız kalmamalıdır. Bu yüzden motosiklet direksiyon kilidi tercih edebilirsiniz. Çift disk kilidi veya zincirli bir disk kilidi kullanmak isteyebilirsiniz. Bir de ek olarak GPS takip cihazı taktırabilirsiniz. Ayrıca motorunuzun aksesuarları içinde kilit sistemleri kullanabilirsiniz. Motosiklet kask kilidi ile kaskların çalınmaması için tasarlanmış bu ekipman motora sabitlenerek kullanılır. Çoğu zaman kilitli ya da şifreli motosiklet kilidi şeklinde görülen bu model yerine halat kilidi de kullanabilirsiniz. Bu motosiklet u kilit sistemleri ile aracın güvenliliğini arttırabilirsiniz. Gidon kısmındaki frenler içinde kilit sistemlerin üretimi de mevcuttur. Motosiklet fren kilidi hafif yapılarda olmasına rağmen darbelere karşı dayanaklı olduğu söylenebilir. Disk kilit kullanımında takılı kalma problemini ortadan kaldırabildiği görülür. Neredeyse her türlü motorlu araca uyum sağlar.

Motosiklet Kilit Çeşitleri

Motosiklet Kilit Çeşitleri

Her türlü motorlu aracın parçalarına uygun kilit sistemleri bulunur. Motosiklet gidon kilidi, motosiklet sepet kilidi, fren, motosiklet teker kilidi, motosiklet manet kilidi, arka teker, koltuk, motosiklet sele kilidi, motosiklet bagaj kilidi ve motosiklet lastik kilidi dâhil birçok bölgeye ayrı ayrı kilit takılması mümkündür. Motosiklet sepet kilidi, taşınan eşyaların çalınması önlenebilir. Motosiklet teker kilidi ise tekerlerin sabit bir yerde durabilmesine yardımcı olur. Kesilemeyen motosiklet kilidinin, güvenlik düzeyi açısından önemli olduğu söylenebilir. Özellikle çelik motosiklet kilidi kırılmaz, kesilmez ve sert yapısıyla oldukça dayanıklı bulunur. Birden fazla kilit sistemini kullanmanız güvenlik düzeyinizi arttırır. Motosiklet koltuk kilidi de kolayca takıp çıkarılabilir özelliğe sahip bir üründür. Motosiklet lastik kilidi de motosiklet güvenlik kilidi de hangi tür motorlu aracı kullanıyorsanız kullanın aracınızın lastiklerini koruyabilecek kadar dayanıklı üretilir. Motorunuzun güvende olmasını istiyorsanız gerekli motosiklet kilit sistemlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Motosiklet kilidi çeşitlerine Trendyol üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.