Movado Saat

 Movado Saat Özellikleri

Movado Saat Özellikleri

Modası hiçbir zaman geçmeyen aksesuarlar arasında yer alan saatler, işlevsel pek çok özelliğinin yanı sıra şık ve elegan bir görünüm için de büyük önem arz etmektedir. Hem spor hem de klasik bir giyim tarzı ile en zarif şekilde uyum sağlayan kol saatleri, görünümünüze küçük sayılabilecek ancak son derece etkili dokunuşlarda bulunmanıza olanak tanımaktadır. Farklı türdeki giyim kombinleriniz ile eşleştirebileceğiniz kol saatleri, bilhassa detaylara önem veren kimseler için görünüşünüze yeni bir havanın katmanın en etkili yollarındandır. Movado saat, çeşitli model ya da renkleri ile pek çok farklı zevke hitap etmektedir. Yaşamınızın farklı alanlarına son derece şık bir nüans katan Movado saat ürünleri, gerek performans gerekse de dizayn bakımından üst seviyede bir verim ortaya koymaktadır. Movado firmasının son derece köklü geçmişinden güç alan ve moda dinamiklerine verdiği önem ile tasarımsal yapısını daima güncel tutabilen Movado saat ürünleri, bir saatten beklediklerinizden çok daha fazlasını ihtiva etmektedir. Saat tutkunları için göz alıcı ürünleri ile Movado saat, pek çok kullanıcının dikkatini çekmiş ve beğenisini toplamıştır. Ayrıca içerisinde barındırdığı mekanizma açısından da gerçek bir mühendislik mucizesi olan Movado saat ürünleri, güçlü ve kendine has özellikler içermektedir. Kimi modellerinde minimalist tasarımlarını öne çıkaran firma farklı bazı ürünlerinde ise son derece gösterişli bir dizaynı merkeze alarak farklı zevklerden pek çok insana estetik zevklerini yansıtma imkanı sunmaktadır. Kombinlerinize oldukça zarif bir detay ilave edecek olan Movado saat ürünleri, her zaman aksesuar olarak tercih edebileceğiniz doğru bir adrestir. Hem günlük yaşam hem de özel davet ya da randevularınızda kullanabileceğiniz farklı tasarımları ile Movado saat, estetik bakımından büyük ölçüde başarılı bir performans ortaya koymaktadır. En üst düzey kaliteye sahip malzemeler kullanılarak imal edilen Movado saat, geçmişten günümüze kalite ve sağlamlığın en bilinen isimlerinden biri olmuştur. Uzun bir kullanım ömrü vadeden ürünleri ile gerçek bir İsviçre saati olan Movado ürünleri, yüzyıldan fazla bir süredir mühendislik başarıları ve saat mekaniği konusunda mahareti ile öne çıkan saat üreticilerinden biri olmuştur. İkon haline gelmiş tasarımları ile dünya çapında bir bilinirliğie sahip olan Movado saat ürünleri, New York Modern Sanatlar Müzesinin koleksiyonlarında bile kalıcı bir yere sahip olmayı başarabilmiştir.

 Geçmişten Günümüze Bir Modern Dünya Mucizesi: Movado Saat

Geçmişten Günümüze Bir Modern Dünya Mucizesi: Movado Saat

100 yıldan daha uzun bir süredir saat denildiğinde akla ilk gelen üreticiler arasında olan Movado Saat, bu süreçte saat dünyasında ikon haline gelmiş pek çok farklı ürün üretmeyi başarmıştır. 1881 yılında İsviçre’nin La Chaux de Fonds bölgesinde kurulan firma, 1905 yılında ise bir Amerikan şirketi olan North American Watch Corporation tarafından satın alınmıştır. Saat tarihi bakımından pek çok ilki gerçekleştiren firmanın kendi müzesi dahi bulunmaktadır. Birçok Movado saat antika modellerinin sergilendiği müze saat tutkunları için sıra dışı bir estetik sunmaktadır. Ayrıca Bauhas tarzından esinlenerek dizayn edilen bir saat modeli de 1960 yılından beridir New York Modern Sanatlar Müzesi’nde 2006 yılında sergilenmiştir. 125. yılını kutlayan Movado saat, bu yıla özel olacak bir şekilde M125 isimli bir model piyasalara sürmüştür. Bir tasarım harikası olan bu saat, halen daha pek çok saat sever tarafından en şık saatlerden biri olarak görülmektedir. 125. yıl adına tasarlanan saatin kadranında yalnızca 1, 2 ve 5 rakamları kullanılmıştır. Pek çok kimseye göre modern dünyanın sembollerinden biri haline gelmiş Movado saat, köklü geçmişinin yanı sıra bugün de son derece şık ve dinamik tasarımlarla saat sektörünün en önemli markalarından biri olmaya devam etmektedir. Ancak Movado saat ürünlerinin, üreticisini hemen gösteren belli özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde ismini görmeseniz dahi Movado saatleri kolaylıkla ayırt edebilmeniz mümkündür. Örneğin; Movado saat ürünlerinin hemen hepsinde saat 12 rakamı yerine büyükçe bir nokta bulunmaktadır. Bu nokta, güneşi temsil etmektedir ve öğlen tam tepede olan güneşi temsilen saat 12 yerine yerleştirilmiştir. Son derece kendine özgü bir tasarıma sahip olan Movado saat ürünleri bu tür detaylar ile birlikte adeta ürünlerine imzasını atmaktadır. Movado saat günümüzde, gerek klasik gerekse de daha dinamik tasarımları ile varlığını en güçlü şekilde korumaya devam etmektedir. Akıllı telefonlarınız ile uyumlu bir biçimde çalışabilecek Movado akıllı saat ürünlerinin yanı sıra hem analog hem de dijital saat üretimini sürdüren firma, tüm yenilikçi tavrına rağmen her ürününe kendi imzasını atmanın bir yolunu bulabilmektedir. Bu doğrultuda oldukça ikonik bir yöne sahip olan firma, öyle görünüyor ki uzun bir dönem daha saat sektöründe zirvedeki yerini koruyacaktır.

 Movado Saat Modelleri

Movado Saat Modelleri

Kol saatleri, hem spor hem de klasik giyim stillerinin en önemli tamamlayıcı unsurlarından biri konumundadır. Son derece zarif ve şık görünümleri ile Movado saat modelleri, kullanıcılarına eşsiz ve hatta ikonik bir görünüm vadetmektedir. Kalite bakımından çizgiyi aşılamaz bir noktaya çeken Movado saat ürünleri, tasarım ve fonksiyon açısından da pek çok farklı kullanıcı profiline hitap etmeyi başarabilmiştir. Farklı modelleri ile birlikte Movado saat erkek ve kadın kullanıcıların en çok tercih ettiği saat üreticilerinden biridir. Movado erkek saat modelleri itibarı ile son derece doyurucu ve geniş bir skalaya sahiptir. Bu doğrultuda firma kombinleriniz ile rahatlıkla eşleştirebileceğiniz birçok farklı tasarım sunmaktadır. Kimi modellerinde paslanmaz çelik kullanan Movado saat ürünleri ile kimi modellerinde ise hasır kordon tasarımları ile karşımıza çıkmaktadır. Movado saat hasır kordon kullanan modellerinde hem sağlamlığı hem de hafifliği bir araya getirmeyi başarmıştır. Genellikle çelik kordonlar ağır ancak sağlam olması dolayısıyla kullanıcılarda yarı memnuniyetsiz bir deneyim yaratabilmektedir. Ancak hasır kordonlu saatler, yıllar boyunca hiçbir aksaklık olmadan kullanabileceğiniz uzun kullanım ömrünün yanı sıra oldukça da hafif bir tasarıma sahiptir. Nitekim Movado bold saat modelleri hem hasır hem de çelik kordonları ile kullanıcıların beğenisine sunulan modellerden biridir. Ayrıca son derece lüks ürünlere de sahip olan Movado altın saat tasarımları ile de bu tür tüketicilere hitap eden modeller üretmiştir. Oldukça vintage bir görünüme sahip olan bu modeller kullanıcılarına eşsiz bir nostalji hissi vadetmektedir. Nitekim Movado kurmalı saat modelleri de 140 yıldan daha uzun bir süredir saat sektöründe var olan bir firmanın klasikleri arasındadır. Pek çok kullanıcı tarafından ilgi çekici bulunan eşsiz ve tarihi modeller, yeni teknolojinin imkanları ile çok daha sağlam bir işleyişe sahiptir. Ayrıca kurmalı görünüme sahip olsa bazı modellerde Movado saat pilli bir enerji kullanımı seçmiştir. Aynı zamanda Movado, günümüzün trendlerini takip ederek bu yönde geliştirmeler yaptığı ürünler de piyasaya sunmuştur. Akıllı saatlerin yanı sıra Movado otomatik saat modelleri, gerek dinamik görünümleri gerekse de modern çalışma teknolojileri itibarı ile son derece öne çıkan ürünlerden birisidir. Bunlara ek olarak başlangıcından bu yana Movado kadın saat modelleri de üretmeye devam eden firma, kadın kullanıcıları için de son derece zarif tasarımlara sahip ürünler ortaya koymuştur. Hayatın her alanına Movado kalitesini ve seçkinliğini taşımak isteyen firma, pek çok detay ve ikonik tasarım özellikleri süslediği modellerinde kendine özgü tarzını daima korumaktadır. Nitekim, bir aksesuar olarak değerlendirildiğinde Movado saat ürünleri, etkileyici bir izlenim yaratmanıza imkan vererek karakterinizi vurgulamanıza olanak sağlamaktadır.

 Üstün Teknolojisi ile Movado Saat

Üstün Teknolojisi ile Movado Saat

Üretiminde son derece kaliteli materyaller kullanılan Movado saat ürünleri, şık ve ikonik tasarımlarının yanı sıra uzun bir kullanım ömrü vadetmektedir. Paslanmaz çelikten üretilmiş kasası ile estetik görünümünü aksamayan bir dakiklik ile bir araya getiren Movado, uzun yıllar boyunca kullanıcılarına eşlik edecek, vazgeçilmez bir aksesuar ortaya koymayı hedeflemektedir. Movado saat özellikleri itibarı ile kullanıcılarına zamanı eşsiz bir biçimde deneyimleme imkanı sunmaktadır. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı sıkı bir biçimde korunaklı olan yapısı ile Movado saat ürünleri, dış etkilerden kaynaklı arızalardan büyük ölçüde uzaktır. Aynı zamanda bu tür nedenlere bağlı oluşabilecek çizik ve buna benzer istenmedik durumları engellemek için çizilmez bir yüzey kullanılan ürünler, kullanıcıların her türlü arzusuna cevap verebilmek için titizlikle geliştirilmiştir. Movado saat ürünleri, bunlara ek olarak puslanmayan ve buğu yapmayan bir niteliğe haiz mineral camlar barındırmaktadır. Bu sayede hava koşullarının olumsuz etkilerinden tamamı ile bağımsız olan saat, gerek her çeşit koşul altında fonksiyonel bir biçimde çalışmayı sürdürebilmekte hem de bu tür gerekçelere bağlı olarak gelişebilecek iç aksamla ilgili problemleri de önceden önlemektedir. Su geçirmez camları ve dış aksami ile gündelik hayatın her anında kullanmanıza imkan veren Movado saat ürünleri, uzun kullanım ömrünün her dakikasında kullanıcılarına ikonik bir tecrübe sunabilmeyi hedeflemektedir. Hem tek fonksiyonlu hem de çok fonksiyonlu ürünler bulabileceğiniz Movado saat ürünleri, aynı zamanda gerek dijital gerekse de analog teknoloji kullanan farklı ürünleri kullanıcılarının beğenisine sunmaktadır. Özellikle antika değerindeki klasik modelleri ile saat tutkunlarının hayranlığını toplayan Movado saat, buna ek olarak dinamik bir güncellikten de hiçbir zaman kopmamıştır. Dijital saatlerde zaten bulunan kronometre özelliğinin yanı sıra Movado saatin pek çok klasik modelinde de kronografik yapı hakimdir. Kronografi fonksiyonu, saatten bağımsız bir biçimde süre tutulabilmesini sağlayan bir özelliktir. Özellikle kurmalı saatlerin kullanıldığı pek çok sinema filminde bu tür bir süre tutma sahnesine rastlamış olmanız kuvvetle muhtemeldir. Nitekim kuvvetle muhtemel olan bir diğer şey de o sahnelerde kullanılan saatlerin büyük bir çoğunluğunun Movado saatleri arasında bulunmasıdır. Belirli süre aralıklarını rahatlıkla ölçebilmenizi sağlayabilen bu fonksiyon, aynı zamanda saatin kadranına getirdiği tasarımsal nüans ile saatin görünümüne ayrı bir hava ve elegan bir görünüm kazandırmaktadır. Nitekim Movado saat, neredeyse 150 yılı bulan tarihi boyunca üstün teknolojisini her zaman şık bir tasarım ile kullanıcılarına sunmayı başarabilmiştir. Bu doğrultuda Movado saat yorum ve değerlendirmelerinde de öne çıkan bir durum olarak ürünlerinde her zaman ikonik çizgilerini korumuştur. Böylelikle farkını daima hissettirmeyi başarmış olan Movado saat modelleri, modern zamanların iz bırakan tasarımlarında da imza sahibi olabilmiştir.

 Movado Saat Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Movado Saat Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kol saatleri hem erkek hem de kadın giyimindeki en önemli aksesuarlardan biri konumundadır. Her ne kadar tamamlayıcı bir unsur olarak görülse de bir kol saati, kombininizin çok daha etkileyici bir izlenim yaratmasını sağlayabilecek potansiyele sahiptir. Bu doğrultuda kombinlerinize daha uygun bir kol saati tercih etmek vurgulamak istediğiniz estetik tarzı çok daha doğru bir biçimde öne çıkaracaktır. Nitekim böyle bir izlenim yaratabilmek için de bazı püf noktalardan bahsetmek mümkündür. Bu anlamda Movado saat ürünleri kullanıcılarına birbirinden farklı birçok opsiyon sunmaktadır. Bir saatte tasarıma etki edebilecek pek çok farklı nokta vardır. Göstergeler, kasa, kordon ve kadran Movado saat ürünleri arasında tercihte bulunurken dikkat etmeniz gereken temel noktalar olarak sıralanabilir. Bilhassa bu noktalardaki renk uyumları ve tasarıma dair detaylar kombininizin çok daha elegan bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilir. Ayrıca bu noktada tasarımın yanı sıra kullanım deneyimine dair bazı ipuçlarından bahsetmek de gereklidir. Örneğin; tercih edeceğiniz Movado saat ürününün kordonu ile ilgili dikkat etmeniz bazı detaylar mevcuttur. Çelik kordonlu saatler, daha sağlam ve daha ağır başlı bir görünüme sahip olsa da fiziksel olarak da daha ağır olacaktır. Bu nedenle kimi saat severler, çelik kordonlu saatleri yorucu olarak nitelendirebilmektedirler. Eğer bu tür bir endişeniz varsa hasır ya da kayış kordonlara yönelmeniz daha isabetli olabilir. Nitekim deri kayışlı Movado saatleri, pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen klasik bir görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra hasır kordonlu saatlerin hem çelik hem de kayış kordonlu saatlerde ki avantajları bir araya getirdiğini söylemek mümkündür. Ancak çelik kordonların aynı zamanda kişisel kullanıma özel bir biçimde yeniden boyutlandırılabileceğini de ilave etmek gerekir. Bunlara ek olarak saatin barındırdığı işlevlerin de Movado saat modelleri arasında tercih yaparken önem arz ettiğini gözden kaçırmamalıdır. Movado saat çeşitleri, ürünlere göre farklılık gösteren pek çok özelliğe sahiptir. Bu özellikler; takvim, kronograf, döner çerçeve ve hatta kurmalı ya da akıllı saat gibi çok farklı kullanım alanlarına hitap etmektedir. Dolayısıyla tercihte bulunmadan önce hangi özelliklerde bir saate sahip olmak istediğinize dair belli şeyleri önceden belirlemek tercihlerinizi daha kolay ve isabetli bir hale getirecektir. Bunlara ek olarak, farklı türde kombinleriniz için farklı saat modelleri belirlemeniz de ihtimaller arasındadır. Klasik bir giyimin daha hoş olacağı ortamlar için ayrı daha casual kullanımlar için ise ayrı bir Movado saat modeli sahip olmanız kombin eşlemelerinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

 Movado Saat Fiyatları

Movado Saat Fiyatları

Movado saat ürünleri, 140 yılı geçen tecrübe ve birikimin sağladığı eşsiz bir kalite ve ikonik bir görünüme sahiptir. Bu doğrultuda kullanıcalarına eşi bulunmaz bir kullanım deneyimi vadeden Movado saat ürünleri, sıra dışı tasarımları ile pek çok farklı insan profilinin zevklerine hitap etmeyi başarabilmektedir. Hem sade hem de iddialı dizaynları ile ön plana çıkan Movado saat ürünleri, kullanıcılarına birçok seçenek sunmaktadır. Spor ya da klasik fark etmeksizin her türlü kombininize uyum sağlayabilecek farklı bir Movado saat modelini bulmak hiç de zor olmayacaktır. Standartları oldukça yükseğe taşıyan zarif görünümü ile hem gündelik hem de resmi işleriniz için iddialı bir aksesuar elde etmek istiyorsanız hiç şüphesiz Movado saat modellerinden daha doğru bir adresle karşılaşmanız oldukça güçtür. Bu doğrultuda Movado, farklı pek çok model ve fonksiyon ile kullanıcılarının gereksinim ve zevklerine cevap verebilmeyi hedeflemektedir. Buna bağlı olarak Movado saat ürünlerinin fiyatları da sahip olduğu bu tür özellikler ve tasarım detaylarına göre değişkenlik göstermektedir. Trendyol’un bütçe dostu Movado saat fiyatları ile farklı Movado saat ürünlerine son derece indirimli ve uygun maliyetler karşılığında sahip olmanız olasıdır. İçerisinde bulunduğunuz anı ikonik bir biçimde deneyimlemenize imkan veren Movado saat ürünleri, bir saatten beklediklerinizin çok daha fazlasını vadetmektedir. Sizler de Movado saatlerini satın almak için Trenyol’u ziyaret edebilirsiniz.