"

Mutfak Masası

" araması için 965 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Mutfak Masası

Mutfak masası, ev ve mutfak dekorasyonunun önemli bir parçası olma özelliği ile dikkat çekiyor. Aile bireylerini bir araya getiren mutfak masalarının hem gündelik hayatın ihtiyaçlarını karşılayacak işlevsellikte hem de misafirlerin ağırlanabileceği şıklıkta olması bekleniyor. Bu haliyle mutfak masası, evin diğer mobilyaları gibi seçiminde özen gösterilmesi gereken mobilyalar arasında yer alıyor. Mutfak masası modelleri sadece mutfakta değil balkon, teras veya bahçe gibi alanlarda da rahatlıkla kullanılma özelliği taşıyor.

Kullanışlı Mutfak Masası Modelleri

Mutfak masalarını, üretildikleri malzemeye göre hem dış mekân hem de iç mekânlarda kullanma imkânı bulunuyor. İç mekânlarda kullanılan masa ve sandalyelerde kumaş ve ahşap gibi malzemeler sıklıkla kullanılırken dış mekân kullanımında güneş, yağmur ve kar gibi dış etkilerden kolay etkilenmeyecek metal, dayanıklı cam ve plastik malzemeler tercih ediliyor. Mutfak masaları, kullanılacak mutfağın büyüklüğüne veya kişi sayısına göre iki, üç, dört veya daha fazla sayıda sandalye ile kullanılabilecek şekilde üretiliyor. Çok daha küçük mekânlarda ise tercih edilen modeller ise duvara monte edilerek kullanılabilen veya katlanabilen modeller oluyor.

Sadece kullanılacakları zaman açılan katlanabilir modeller yer kullanımı konusunda rahatlık sağlıyor. Özellikle katlanabilen mutfak masası modelleri, taşınmak suretiyle başka mekânlarda da kullanılma imkânı sunuyor. Mutfak masalarında görselliği ön planda tutmak isteyenler ahşap mutfak masası modelleri arasından seçim yapabiliyor. Benzer şekilde sadelik arayanların ilk tercihleri arasında ise cam mutfak masası modelleri veya plastik malzemeden üretilmiş mutfak masası modelleri yer alıyor.

Mutfak Masası Seçimi

Mutfakların şekli, mutfak masası tercihinde görsellik kadar önemli olan hususların başında geliyor. Mutfak masası modelleri, her ebatta mutfağa uyum sağlayacak şekilde farklı boyutlarda üretiliyor. Çok küçük veya normal bir mutfak masasının yerleştirilemeyeceği bir şekle sahip mutfaklar, masa seçimi konusunda bir hayli zorlayıcı olabiliyor. Bu tür durumlarda, görsellik ikinci planda tutularak işlevselliğe önem veriliyor ve küçük mutfak masası modelleri veya köşe mutfak masası modelleri öncelik kazanıyor.

Sandalyelerinin şekli, rengi, kullanılan malzemeler ve ergonomik özellikleri de mutfak masası seçiminde önem verilen konular arasında yer alıyor. Sandalyeler masanın yapıldığı malzemeden yapılabildiği gibi farklı malzemeler kullanılarak da üretilebiliyor. Kumaş, ahşap ve metal kullanılarak üretilen sandalyeler, farklı renk seçenekleri ile mutfağın ve evin genel dekorasyonuna uygun şekilde seçilebiliyor. Kullanılacağı yere göre doğru malzeme ile üretilmiş bir masa seçmek kullanım süresini de olumlu yönde artırıyor. Örneğin dış mekânlarda cam, plastik veya metal malzemeler kullanılarak üretilmiş masaların dayanma süreleri ahşap ve kumaş kullanılarak üretilmiş masalardan daha fazla oluyor.

İşlevsel Mutfak Masaları

İç alanı dar olan mutfak veya balkon gibi mekânlar için üretilen katlanır mutfak masası modelleri daha rahat ve ergonomik bir kullanım elde etmenizi sağlıyor. Açıldıkları zaman normal sayısından daha fazla insanın kullanabildiği masalar işlevselliği ön planda tutanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Mutfak masası fiyatları; masa yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi, masanın boyutu, kullanılan sandalye sayısı gibi birden fazla bileşene bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Mutfak masaları ahşap başta olmak üzere sunta, cam, metal gibi pek çok değişik malzeme kullanılarak üretiliyor ve bu çeşitlilik hem mutfak içindeki dolaplara ve diğer eşyalara hem de evin diğer mobilyalarına uygun bir mutfak masası seçme konusunda oldukça fazla sayıda alternatif sunuyor.

Trendyol, her bütçeye uygun, değişik renk ve tasarıma sahip, cam veya ahşap malzeme kullanılarak üretilmiş pek çok mutfak masası modeli sunuyor. Sizler de Trendyol masa kategorisi içerisinde sunulan şık ve işlevsel mutfak masası modelleri arasından beğendiğinizi seçerek hem mutfağınızın şıklığını artırabilir hem de mutfağınızı daha kullanışlı bir hâle getirebilirsiniz.