Mutlu Paket Bol Verimli Sırık Badem Salatalık (hıyar) Fidesi (5 Adet) ELQVZ234

Satıcı :
2.3 Ortalama Puan
5
1
4
0
3
0
2
0
1
2
40,86 TL
Favorilere Ekle

ÜRÜNÜN KAMPANYALARI

9.9
Satıcı Puanı
9.9
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Satıcıya Soru Sor

Ürün Değerlendirmeleri

2.3
2.3Ortalama Puan
5
1
4
0
3
0
2
0
1
2
3 Değerlendirme
3 Yorum

Uzun zamandır balkonda salatalık yetiştirmeğe çalışıyordum ama hiç beceremedim. Aldığım 5fideden 3ü bir saksıda tuttu ve muhteşem bir şekilde büyümeğe devam ediyor, çiçek vermeğe başladı. Teşekkür ediyorum çok memnun kaldım.

C** C**-Elite Üye|2 Haziran 2021|Mutlu Paket satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

Ölü gibi fideler, umarım ilerleyen zamanda canlanır ve hayal kırıklığı olmaz.

**** ****|8 Mayıs 2021|Mutlu Paket satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

sadece güzel paketleme eksik ürün

f** t** d**|7 Mayıs 2021|Mutlu Paket satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı
Yorumu beğenmek için lütfen

Ürün Bilgileri

Mutlu Paket Bol Verimli Sırık Badem Salatalık (hıyar) Fidesi (5 Adet)

  • Salatalık Sofraların ve salataların vazgeçilmezi olan salatalık (hıyar) fidesini artık sizde balkon, teras veya bahçenizde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Sevdiklerinizle yetiştirdiğiniz bu ürünleri gönül rahatlığı ile sofralarınızda tüketebilirsiniz. Satışı yapılan Salatalık fidesinin gönderimleri özel tasarım ambalajlarda yapılmaktadır. Verimi son derece yüksektir. Gelişimi son derece hızlı olup, bakımı kolaydır. Ürün Sevkiyat ve Dikim-Bakım Bilgileri Lütfen Okuyunuz Salatalık Fidesi Ömrü:Ilıman iklimde çok yıllık bitki olup soğuk iklimlerde bitkinin üst kısmını ölmekte kök kısmı ise sağlam, çok yoğun karasal iklimlerde ise kışın hem üst hemde kök kısmı ölmektedir.Bu yüzden soğuk iklimlerde iç mekan içerisinde yetiştirilmesinde fayda vardır. Soğuğa Dayanımı:Yok Salatalık Fidesi Gelişim Hızı:Hızlı Saksıda Yetiştiriciliği Uygunluğu:Steril toprak harcından saksıda yetiştiriciliği uygundur.Saksıda bitki yetiştiriciliğinde saksının su tahliye kalanlarında mutlaka açık olması gerekir. Salatalık Fidesi Dikim Aralıkları:Bitki arası 40-60 cm, sıra arası 100-110 cm aralıklarla dikimi yapılabilir. Salatalık Fidesi Sulanmasında Dikkat Edilecek Edilmesi Gerekenler:Salatalık fidesinin 5-10 günde bir rüzgarsız akşam üstü saatlerinde sulanması her zaman daha sağlıklı olacaktır. Bitki Gübrelemesi:Biz her zaman organik gübrelerin kullanmasından yanayız.Bu sebepten organik gübreleri, bitkiyi her 2. veya 3. sulamanızda kullanabilirsiniz. Bitki Gönderimleri Nasıl Yapılmaktadır? Bitki gönderimlerinde resimde görmüş olduğunuz özel imalat olan fide ambalajları kullanılmaktadır.Fideleri ambalajlara yerleştirip suluyoruz, üzerine su jelleri koyarak paketleme yapıyoruz. Bitkim Geldiğinde Acil Yapılması Gerekenler?Ürünler size geldiğinde hemen kolisinden çıkartınız ve fide ambalajlarının ağızlarını açarak gölge bir alana alınız. Gerekirse hafif sulama yapınız. Sebze-Çiçek Fidesi Gönderim ve Dikim Talimatları Ürünleri mutlaka serin havalarda dikim yapınız.Ürün dikerken kesinlikle kimyasal ve bekletilmiş steril olamayan hayvansal bir gübre kullanmayınız.Satışı yapılan organik fide dikim güblerinden kullanmanızı tavsiye ederiz. Fide dikiminde derin dikim kök boğazı çürüklüğüne , aksi ise kök gelişiminin veya fide tutmasının sağlıksız olmasına sebeb olur.Bu yüzden fidelerinizi resimdeki gibi doğru dikim şeklinde dikiniz.Emeklerinizin ziyan olmasını istemeyiz. Dikim Mevsimi:Fide dikimleri kapalı mekanlarda 12 ay yapılabilir lakin ılıman iklim kuşaklarında(Mersin-Antalya Sahil Bandı Gibi) Mart ile beraber, yarı ılıman bölgelerde Nisan, Karasal iklimlerde ise mayıs ile beraber dikim yapılabilir.Özellikle İç Anadolu'da dikim yapacak olanlar Nisan sonunda oluşan soğukları göz önüne alarak dikimlerini yapmalıdır.
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.

Ürün Açıklaması

Salatalık Sofraların ve salataların vazgeçilmezi olan salatalık (hıyar) fidesini artık sizde balkon, teras veya bahçenizde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Sevdiklerinizle yetiştirdiğiniz bu ürünleri gönül rahatlığı ile sofralarınızda tüketebilirsiniz. Satışı yapılan Salatalık fidesinin gönderimleri özel tasarım ambalajlarda yapılmaktadır. Verimi son derece yüksektir. Gelişimi son derece hızlı olup, bakımı kolaydır.  Ürün Sevkiyat ve Dikim-Bakım Bilgileri Lütfen Okuyunuz Salatalık Fidesi Ömrü:Ilıman iklimde çok yıllık bitki olup soğuk iklimlerde bitkinin üst kısmını ölmekte kök kısmı ise sağlam, çok yoğun karasal iklimlerde ise kışın hem üst hemde kök kısmı ölmektedir.Bu yüzden soğuk iklimlerde iç mekan içerisinde yetiştirilmesinde fayda vardır. Soğuğa Dayanımı:Yok Salatalık Fidesi Gelişim Hızı:Hızlı Saksıda Yetiştiriciliği Uygunluğu:Steril toprak harcından saksıda yetiştiriciliği uygundur.Saksıda bitki yetiştiriciliğinde saksının su tahliye kalanlarında mutlaka açık olması gerekir. Salatalık Fidesi Dikim Aralıkları:Bitki arası 40-60 cm, sıra arası 100-110 cm aralıklarla dikimi yapılabilir. Salatalık Fidesi Sulanmasında Dikkat Edilecek Edilmesi Gerekenler:Salatalık fidesinin 5-10 günde bir rüzgarsız akşam üstü saatlerinde sulanması her zaman daha sağlıklı olacaktır. Bitki Gübrelemesi:Biz her zaman organik gübrelerin kullanmasından yanayız.Bu sebepten organik gübreleri, bitkiyi her 2. veya 3. sulamanızda kullanabilirsiniz. Bitki Gönderimleri Nasıl Yapılmaktadır? Bitki gönderimlerinde resimde görmüş olduğunuz özel imalat olan fide ambalajları kullanılmaktadır.Fideleri ambalajlara yerleştirip suluyoruz, üzerine su jelleri koyarak paketleme yapıyoruz. Bitkim Geldiğinde Acil Yapılması Gerekenler?Ürünler size geldiğinde hemen kolisinden çıkartınız ve fide ambalajlarının ağızlarını açarak gölge bir alana alınız. Gerekirse hafif sulama yapınız.   Sebze-Çiçek  Fidesi Gönderim ve Dikim Talimatları Ürünleri mutlaka serin havalarda dikim yapınız.Ürün dikerken kesinlikle kimyasal ve bekletilmiş steril olamayan hayvansal bir gübre kullanmayınız.Satışı yapılan organik fide dikim güblerinden kullanmanızı tavsiye ederiz.   Fide dikiminde derin dikim kök boğazı çürüklüğüne , aksi ise kök gelişiminin veya fide tutmasının sağlıksız olmasına sebeb olur.Bu yüzden fidelerinizi resimdeki gibi doğru dikim şeklinde dikiniz.Emeklerinizin ziyan olmasını istemeyiz. Dikim Mevsimi:Fide dikimleri kapalı mekanlarda 12 ay yapılabilir lakin ılıman iklim kuşaklarında(Mersin-Antalya Sahil Bandı Gibi) Mart ile beraber, yarı ılıman bölgelerde Nisan, Karasal iklimlerde ise mayıs ile beraber dikim yapılabilir.Özellikle İç Anadolu'da dikim yapacak olanlar  Nisan sonunda oluşan soğukları göz önüne alarak dikimlerini yapmalıdır.
Şikayet Et