"

Narciso Rodriguez

" araması için 45 sonuç listeleniyor

Narciso Rodriguez

21. yüzyıla damgasını vuran moda tasarımcılarından Narciso Rodriguez, Küba asıllı Amerikan vatandaşıdır. Merkezi New York'ta bulunan moda evi, hem giyim hem de parfüm ürünleri ile kullanıcıların tercihi olmaktadır. Yalnızca kadınlar için hazır giyim koleksiyonu tasarlayan Narciso Rodriguez parfüm ürünlerinde ise hem kadın hem de erkekler için koku tasarımları sunar.

Amerika'nın en ünlü moda okullarından Parson’s School of Design'dan mezun olan Rodriguez, Donna Karan'ın alt firması Anne Karan, Calvin Klein gibi markalarda deneyim edinerek sektöre adım atmıştır. Sonrasında tasarım direktörü olarak birçok markada görev alan ünlü tasarımcı kendi adıyla hazırladığı ilk koleksiyonu 1997'de kullanıcılara sunmuştur. Milano'da görücüye çıkan kadın koleksiyonunun ardından Narciso Rodriguez, dünya çapında birçok moda ödülünün sahibi olmuş ve her koleksiyonu ile sezona damga vurmuştur. 

Amerika'nın Ünlü İsimlerinin Tercihi 

Ünlü tasarımcı 1996 yılında tasarladığı bir kıyafetle bir gecede uluslararası arenada şöhret basamaklarını hızla tırmanmıştır. John F. Kennedy Jr. ve Carolyn Bessette'nin düğünü için tasarladığı sade gelinlik, Rodriguez'i bir anda moda dünyasının odağına yerleştirmiştir. İpekten yapılan, ince askılı, uzun elbise sadeliği ile o güne dek alışılan gelinliklerden çok daha farklıdır. Zarif bir duvak ve tülden eldivenlerle tamamlanan elbise, drapeli göğüs dekoltesi ve hafif sırt dekoltesi ile haftalarca magazin manşetlerini süslemiştir.

Amerika siyasi tarihinin önemli bir diğer ismi Michelle Obama da o tarihten 12 sene sonra, 2008 yılında Narciso Rodriguez imzalı kıyafeti ile eşinin seçim zaferini kutlar. Tarihin unutulmaz anlarına tanıklık eden Rodriguez tasarımları, 2016 yılında yine First Lady'nin tercihi olarak ilgi odağı haline gelir.

Amerika'nın dünyaca ünlü yıldızları Sarah Jessica Parker, Claire Danes, Julianna Margulies, Jessica Alba ve Rachel Weisz de Narciso Rodriguez kadın koleksiyonu ile poz veren ünlüler arasında yer alır. Bugüne dek birçok film ve dizi için kostüm tasarlayan ünlü isim, sahne sanatları için yaptığı özel kıyafetler ve ayakkabılarla da kariyerinde yeni bir sayfada daha başarısını ilan etmiştir. 

Modayı Belirleyen Narciso Rodriguez Giyim Koleksiyonu 

Narciso Rodriguez elbise, bluz, etek gibi ürünleri ile hem günlük hem de gece giyimde tercih edilebilecek ürünler sunar. Minimalist çizgiler markanın imzasıdır. Sade kumaşlar, detaylarla göz önüne serilen şıklığın sırrıdır. Narciso Rodriguez bluz veya elbiselerde yoğun mini desenlerden ziyade blok renk geçişleri, büyük desenler, degrade renk geçişleri sıklıkla kullanılır.

Şehirli ve modern kadınlar için hazırlanan koleksiyonlarda beyaz, siyah, bej gibi renkler ağırlıklıdır. Yılın modasını belirleyen markalardan biri olan Narciso Rodriguez klasik olacak parçalar üretir. Narciso Rodriguez imzalı çoğu kıyafet uzun süre modası geçmeyen ikonik parçalar olarak kullanıcıların karşısına çıkar. 

Kozmetik Devi Narciso Rodriguez Parfümleri 

Marka bünyesinde piyasaya sürülen ilk Narciso Rodriguez kadın parfüm, 2003 yılında raflarda yerini alır. 2007 yılında ise Narciso Rodriguez For Her parfümünün ardından markanın ilk erkek tasarımı Narciso Rodriguez erkek parfüm kullanıcılara ulaşır. Markanın parfümleri dünyanın en büyük organizasyonları tarafından yılın parfümleri seçilerek tasarımcıyı onurlandırır.

Firmanın ikonik tasarımları görsellikleri ile de akılda kalır. Narciso Rodriguez siyah şişe, markanın ilk akla gelen parfüm resmidir. Markanın kadın parfümleri, duyusal ve güzel anahtar kelimeleri ile anılır. Bağımlılık yaratacak kadar zamansız ve özgün olan kokular, yoğunlukları ile fark yaratır.

Kadın tasarımlarında Narciso Rodriguez pudra renk şişelere özellikle yer verir. Markanın ikonik bir diğer serisi Narciso ise kadının uyarıcı gücünü sembolize eder. Dişi kokusu ile öne çıkan seride yine pudra ve beyaz renk şişeler kullanılmış, ancak kırmızı renge de yer verilmiştir. For Him yani erkek koleksiyonu ise seksiliği ile bilinir. Misk bazlı erkek parfümlerde ünlü tasarımevi, amber kullanmayı da ihmal etmez. Erkek parfümlerde lacivert renk şişeler ön plandadır. Tek parfümlerin yanında deodorant Narciso Rodriguez imzasını tamamlar. Kullanıcılar Narciso Rodriguez set ürünlerini de hediyelik için tercih edebilir. 

Narciso Rodriguez fiyat kalite dengesini karşılayan ürünleri ile fark yaratır. Kaliteli kumaş seçimleri, özenli dikişleri ve modanın nabzını tutan tasarımları ile sizleri memnun edecek marka, dünyaca ünlü imzasını ulaşılabilir fiyatlarla kullanıcılarla buluşturur. Parfümlerde de fiyatlar ulaşılabilir düzeydedir. Setler ise tekli ürünlerden daha yüksek fiyatlarla etiketlenebilir. Örneğin Narciso Rodriguez amber parfüm fiyatı, deodorant ve parfümü bir arada bulunduran hediye setinden daha uygun fiyatlara sahip olabilir.

Modaya bütçe ayıran her kullanıcının zevkine ve ihtiyacına uygun bir Narciso Rodriguez ürünü mutlaka vardır. Siz de Narciso Rodriguez kıyafet ve parfümlerini hemen Trendyol ayrıcalıkları ile sipariş verebilirsiniz.